Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaKładka na moście już gotowa

(Zam: 06.11.2018 r., godz. 18.10)

Rowerem, spacerem, bezpiecznie, przyjemnie i wygodnie – mieszkańcy gminy Wyszków i goście mogą już korzystać z ciągu pieszo-rowerowego na moście drogowym. Trudna, kosztowna, ale potrzebna i ważna inwestycja miejska została wybudowana.

Pozostały jeszcze formalności związane z procesem inwestycyjnym, jednak ruch na kładce już się odbywa. A wszystko wzięło się przecież z inicjatywy mieszkańców i petycji, pod którą podpisy zebrała Katarzyna Czechowska, bardzo aktywna społecznie i pozytywnie nastawiona do życia nauczycielka.

Podpisało się pod nią ponad 2 tys. mieszkańców. Odpowiedzią na ich petycję i propozycję była inwestycja warta prawie 3 mln zł, realizowana w porozumieniu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, zarządcą mostu. Inwestycja trudna zarówno ze względu na proces inwestycyjny, jak też formułę prawną (most należy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych iAutostrad, leży w pasie drogi krajowej; gmina dostała opinię i zgodę Wód Polskich na wybudowanie kładki nad terenem należącym do Skarbu Państwa). Samorządowi udało się wpisać tę inwestycję w duży projekt unijny i uzyskać dofinansowanie.
Ciąg pieszo-rowerowy na moście drogowym, potocznie zwany kładką, stanowi element projektu, na który gmina Wyszków otrzymała ponad 8 mln zł dofinansowania („Rozwój zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej poprzez wdrożenie pakietu rozwiązań komunikacyjnych na terenie Wyszkowa”). To projekt kompleksowy zakładający realizację przedsięwzięć w różnych dziedzinach: inwestycje w infrastrukturę drogową, infrastrukturę pieszo-rowerową, pakiet udogodnień dla osób podróżujących komunikacją zbiorową, ale również działania strategiczne, tj. opracowanie Zrównoważonej Polityki Transportowej Miasta Wyszkowa ma służyć poprawie poziomu i jakości życia oraz ograniczeniu zanieczyszczenia powietrza w gminie Wyszków.
Naczelnik wydziału inwestycji Urzędu Miejskiego Urszula Fijałkowska poinformowała, że inwestycja polegała nie tylko na budowie ścieżki pieszo-rowerowej, ale też zejścia na plażę (schodów) o szerokości 2,5 m, nasypu za rzeką w kierunku Latoszka, przebudowie ul. Latoszek wraz z budową kanalizacji deszczowej, przejścia dla pieszych przez ul. Latoszek i drugiego przez ul. Warszawską, połączenia z chodnikiem, który GDDKiA wybudowała w ubiegłym roku.
Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski podkreślił, że jest dumny z tej inwestycji, a Katarzyna Czechowska cieszyła się ze spełnionego społecznego marzenia. Razem przespacerowali się po kładce. Podczas konferencji bardzo często mijali ich korzystający z nowej, bezpiecznej ścieżki rowerzyści i piesi.
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji Urzędu Miejskiego

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 06.11.2018 r., godz. 19.25
Szkoda,że burmistrz nie bierze wszystkich wniosków pod uwagę i nie afiszuje się tak z osobami,które też walczą o różne inwestycje.Zrobione pod publiczkę przed wyborami.Nie mówię,że kładka niepotrzebna,ale zrobione szoł z panią Czechowską w tle
Dodane przez Jojo, w dniu 08.11.2018 r., godz. 00.01
Po prawej stronie widać, jak prosto zamontowane są barierki. Z bliska można zobaczyć, krawężniki a z plaży jak ta kładka jest wykonana. Jak jakość jest taka jak estetyka to rowerzystom zalecam daleko idącą ostrożność.
Dodane przez ~(), w dniu 08.11.2018 r., godz. 04.50
nie ma fal nie ma fal nie ma fal nie ma fal
cień
Dodane przez A, w dniu 08.11.2018 r., godz. 15.04
Staranność wykonania najlepiej oddaje cień barierki na tym zdjęciu. Rozumiem, że w projekcie nie było założeń, by to było proste.
Bedzie pan zadowolooony.
Dodane przez Jii umba makkulu, w dniu 08.11.2018 r., godz. 16.24
Kerowniku.Jak most jest krzywy, to i kładka musi być krzywa ,takie są odwieczne prawa natury ;)
Dodane przez abc, w dniu 08.11.2018 r., godz. 17.58
A jaka jest szerokość kładki ? Tzn. nie pytam o całą szerokość poszerzenia tylko o szerokość od jednej białej linii do drugiej... Szerokość która po której można jechać, iść.
Dodane przez Nazekacie jak stare b..aby, w dniu 08.11.2018 r., godz. 19.24
Rozumiem, ze Ci wszyscy oceniajacy znawcy naszego budownictwa którzy mieli nam do zaoferowania na etapie budowy i mają teraz swoje pozytywne spojrzenie na swiat chodzą i jeżdżą duga strona mostu! albo na około przez s8! tam jest ładniej :P
Dodane przez Wojtek, w dniu 08.11.2018 r., godz. 20.00
A Polacy jak zwykle niezadowoleni.
Dodane przez ..., w dniu 08.11.2018 r., godz. 20.56
Jakość wykonania taka sama jak asfalt na Okrzei na zakręcie przy stadionie.
kładka super jest
Dodane przez Victor, w dniu 09.11.2018 r., godz. 18.23
Jechałem , jestem super zadowolony
Dodane przez Rybienko Leśne, w dniu 10.11.2018 r., godz. 17.28
Kładka fajna, a z zasadzie 2 metrowy chodnik. Trzeba już myśleć o kolejnej, z prawdziwego znaczenia, w miejscu gdzie był most pontonowy, łączącą i zbliżającą dwie części miasta.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.11.2018 r., godz. 23.16
A z drugiej strony to nie łaska poszerzyć most kołowy i chodnik z ścieżką rowerową ?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl