Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 stycznia 2023 r., imieniny Jana, PrzybysławaBudek triumfatorem Rybienko Open Series 2018

(Zam: 06.11.2018 r., godz. 17.59)

29 września w klubie Tenis w Rybienku Leśnym rozegrany został Turniej Masters, a więc rywalizacja 8 najlepszych tenisistów całego sezonu. Zwyciężył Augustyn Budek z Radzymina.

O udział w „Mastersie”, w którym było tylko 8 miejsc, gracze walczyli przez cały sezon w comiesięcznych turniejach singlowych oraz deblowych. Ośmiu najlepszych zawodników na przestrzeni całego roku zostało podzielonych na dwie grupy. W pierwszej grupie znaleźli się:
– Mirosław Gastoł – zwycięzca turnieju singlowego w czerwcu oraz finalista imprezy deblowej w lipcu,
– Tobiasz Gołębiewski – finalista turnieju singlowego rozgrywanego w sierpniu,
– Rene Arm – ćwierćfinalista turniejów rozgrywanych w czerwcu i sierpniu,
– Adrian Pergoł – ćwierćfinalista edycji czerwcowej oraz półfinalista debla w lipcu.
Od początku rozgrywek widać było wyrównany poziom zawodników. Byliśmy świadkami wielu ciekawych spotkań, o rozstrzygnięciu których decydowały pojedyncze punktu. Grupę pierwszą wygrał faworyt, Mirosław Gastoł, zaliczając trzy zwycięstwa w grupie. Największy opór stawił mu Adrian Pergoł, który był bliski sprawienia niespodzianki. Gastoł jednak do końca zachował zimną krew i wyszedł z opresji wygrywając 6/3. Drugie miejsce w grupie, promowane awansem do strefy półfinałowej, zapewnił sobie Tobiasz Gołębiewski, który pokonał Arma i Pergoła. Ten ostatni okazał się najbardziej wymagającym przeciwnikiem. Tobiasz po zaciętym pojedynku wygrał z Adrianem 6/4 i mógł cieszyć się z awansu. Adrian Pergoł zasługuje również na słowa uznania, ponieważ w trakcie sezonu poczynił duże postępy i można powiedzieć, że otarł się o półfinał turnieju Masters
W drugiej grupie zagrali:
– Augustyn Budek – zwycięzca turnieju w sierpniu oraz półfinalista czerwcowej imprezy,
– Przemysław Skoczeń – finalista singla w czerwcu, zwycięzca turniejów deblowych w maju i lipcu,
– Szymon Bednarski – finalista singla w maju oraz półfinalista w czerwcu,
– Łukasz Karolewski – półfinalista edycji majowej oraz triumfator turnieju pocieszenia w sierpniu.
Grupę wygrał Augustyn Budek, który tylko w pojedynku z Przemysławem Skoczniem poczuł się zagrożony. Mecz był bardzo zacięty i pełen długich wymian. Budek jednak i tym razem wykazał się stalowymi nerwami i wygrał 6/4. Resztę pojedynków Augustyn wygrał nie tracąc gema. O awansie do strefy półfinałowej, spośród pozostałej trójki zawodników zdecydowały „małe punkty”. Wszyscy zaliczyli po jednym zwycięstwie i dwóch porażkach. W tym ciekawym układzie najlepszy bilans wygranych i przegranych gemów przypadł Skoczniowi i to on awansował do półfinału z drugiego miejsca. Warto tu wspomnieć, że w meczach pomiędzy Skoczniem, Karolewskim i Bednarskim mieliśmy dwa mecze zakończone tie breakami co oznacza, że o wyjściu z tej zaciętej grupy decydowały dosłownie pojedyncze punktu. Brawa dla wszystkich!
W półfinałach zagrali zatem Mirosław Gastoł z Przemysławem Skoczniem oraz Augustyn Budek z Tobiaszem Gołębiewskim. W pierwszym meczu Gastoł nie dał szans Skoczniowi grając dynamiczny tenis poparty bardzo dobrym serwisem. Mecz zakończył się 9/2. Takim samym wynikiem zakończył się drugi półfinał, w którym spotkali się, podobnie jak w finale turnieju rozgrywanego w sierpniu, Augustyn Budek vs Tobiasz Gołębiewski. I tym razem Tobiaszowi nie udało się znaleźć sposobu na regularną grę Budka.
Tak więc w finale spotkali się reprezentanci Radzymina, triumfatorzy turniejów z edycji czerwcowej i sierpniowej, Mirosław Gastoł i Augustyn Budek. Był to drugi pojedynek obu zawodników rozgrywany w klubie z Rybienka Leśnego. Poprzednio, w półfinale imprezy czerwcowej, Gastoł okazał lepszy. Tym razem to Augustyn Budek prezentujący bardzo dobrą formę ograł Gastoła, nie pozostawiając wątpliwości, kto jest najlepszy w tym sezonie. Budek wygrał finał 9/2 zdobywając tytuł najlepszego gracza Rybienko Open Series w sezonie 2018. Gratulujemy!
Mimo zmęczenia, po rozegraniu 4 meczów tego dnia, w pojedynku o trzecie miejsce Przemek Skoczeń wygrał z Tobiaszem Gołębiewskim 6/4 po wyjątkowo zaciętej grze. Gratulujemy!

Klasyfikacja końcowa RYBIENKO OPEN SERIES 2018:
1. Augustyn Budek
2. Mirosław Gastoł
3. Przemek Skoczeń
4. Tobiasz Gołębiewski
Organizatorzy bardzo wszystkim dziękują za cały udany sezon. Podziwiają w szczególności zaangażowanie w grę oraz rozwój, który poszczególni zawodnicy poczynili w ciągu ostatniego roku. Dołączamy do gratulacji!
Obecnie klub Tenis w Rybienku Leśnym prowadzi zaawansowane rozmowy mające na celu zakup balonu, który umożliwiłby graczom kontynuowanie pasji tenisowej również w sezonie zimowym. Jeżeli projekt ten się powiedzie, nie będziemy musieli czekać na kolejne emocje aż do wiosny. Trzymamy kciuki!
opr. Turu

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl