Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 grudnia 2021 r., imieniny Barbary, Krystiana

Powódź pochłonęła ćwierć miliona złotych

Ikona
(Zam: 17.05.2011 r., godz. 11.55)

Ponad ćwierć miliona złotych wydała gmina Wyszków podczas tegorocznej akcji powodziowej. Najwięcej pieniędzy z samorządowej kasy poszło na żwir, piasek i worki.

Okres jesienno-zimowy, a także tegoroczna wiosna zapisały się pod znakiem przybierającej wody, zalanych dróg, podwórek, domostw. Zagrożenie na razie minęło. Urząd Miejski w Wyszkowie oszacował koszt pomocy mieszkańcom w zabezpieczeniu przed wielką wodą na 263 846 zł. Na zakup żwiru, piasku, worków wydał przeszło 189 tys. złotych, kolejne 40 tys. złotych poszło na wynagrodzenia dla strażaków-ratowników biorących udział w akcji, a 10 tysięcy na zakup paliwa. Około 15 tys. zł to koszt ewakuacji powodzian do hoteli oraz wsparcia udzielanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej.
J.P.

Komentarze

123
Dodane przez Anonim, w dniu 17.05.2011 r., godz. 11.41
Teraz uchwalą wam nowy plan dla Rybienka i Latoszka, to w następnym roku, a może nawet i na jesień tego nie wydadzą nawet złotówki na ochronę powodziową bo bedziecie na terenie zalewowym, na jakim nie byliście nigdy. Bedziecie musieli radzić sobie sami, tak was załatwili, ale wszystko dla dobra mieszkańców.
nn
Dodane przez Anonim, w dniu 17.05.2011 r., godz. 12.03
Ale wraz z wprowadzeniem nowego planu Gmina będzie musiała wypłacić ludziom odszkodowania za utratę wartości (nawet do 80%) w związku ze wkresleniem linni zalewowej, ale pewnie ktoś to policzył i wie że się opłaca, bo tereny jakie zostana przekształcone na usługowe zapłaca rentę planistyczną, no chyba że Rada Gminy zwolni ich z tej opłaty a Gmina przejmię na siebie cały ciężar finansowy i mieszkńcom wypłaci odszkodowania ... i to jest dla dobra mieszkańców, szkoda że tylko dla kilku wybranych (może nawet jednego) a nie wszystkich !!!
lepiej pogłebiać rzekę, prawda?
Dodane przez aga51, w dniu 17.05.2011 r., godz. 15.24
Z art. 36 ust. 1 i 2 UZiPZ wynika, że jeżeli w związku z uchwaleniem planu miejscowego albo jego zmianą, korzystanie z nieruchomości lub jej części w dotychczasowy sposób lub zgodny z dotychczasowym przeznaczeniem stało się niemożliwe bądź istotnie ograniczone, właściciel albo użytkownik wieczysty nieruchomości może żądać od gminy: 1) odszkodowania a poniesioną rzeczywistą szkodę albo 2) wykupienia nieruchomości lub jej części, 3) nieruchomości zamiennej. Art. 36 1 ust. 3 UZiPZ uprawnia natomiast właściciela zbywającego nieruchomość, której wartość spadła w związku z uchwaleniem planu miejscowego albo jego zmianą, jeżeli nie skorzystał on z praw, o którym mowa wyżej – do żądania od gminy odszkodowania równego obniżeniu wartości nieruchomości. Obawa wypłaty rent planistycznych w związku z ustanowieniem w planie miejscowym zakazów i ograniczeń, o których mowa w art. 82-88 PW stanowi główną przesłankę, którą gminy kierują się uchylając się od wdrażania rozwiązań ograniczających zabudowę i zagospodarowanie terenów zalewowych
żenada
Dodane przez mieszkaniecrybienkaleśnego, w dniu 18.05.2011 r., godz. 08.29
nie dodano ile kosztował spektakularny przejazd amfibii z której rzucano cukierki.taka to była pomoc.a podobno z tej oto amfibii można było...uwaga...KUPIĆ chleb
Mieszkaniec Rybienka
Dodane przez Anonim, w dniu 18.05.2011 r., godz. 08.36
Ja nie potrafię zrozumieć, jak można w tak perfidny sposób działać na szkodę mieszkańców w zamian za darmowe obiadki i biesiady, mamy cały obraz naszej wyszkowskiej władzy samorządowej.
więzienia są dla przestępców i tych w garniturach
Dodane przez nn, w dniu 18.05.2011 r., godz. 21.38
Oliwa jest sprawiedliwa i zawsze na wierzch wypływa.prędzej czy później takie działanie na szkodę mieszkańców Rybienka Leśnego obrócą się przeciwko tym którzy ją robią.pieniądze to nie wszystko.istnieje jeszcze godność ludzka.coś czego ci co rządzą nie mają i nie zauważają.
Dodane przez zalany, w dniu 23.05.2011 r., godz. 17.12
niech napiszą ile ludzie wydali na remonty tego co zalało.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl