Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 grudnia 2021 r., imieniny Barbary, Krystiana

Wielotysięczne kary za nielegalne podłączenia

Ikona
(Zam: 17.05.2011 r., godz. 11.57)

Nawet dziesięć tysięcy złotych kary mogą zapłacić ci, którzy nielegalnie podłączają kanalizację deszczową do sanitarnej. Proceder ten Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wykryło w ponad jednej trzeciej skontrolowanych do tej pory domów na terenie gminy.

PWiK badało prawidłowość podłączeń na Osiedlu Młodych, w budynkach przy ul. Pułtuskiej i Daszyńskiego oraz w Rybienku Leśnym. Na sześćdziesiąt cztery skontrolowane domy aż w dwudziestu czterech przedsiębiorstwo wykryło nielegalne podłączenia. Jak mówi prezes spółki Teresa Jastrzębska, tego typu praktyki mieszkańców wpływają niekorzystnie na funkcjonowanie zmodernizowanej niedawno oczyszczalni ścieków.
- Po przebudowie oczyszczalnia ma inną przepustowość niż poprzednio. Taka masa zrzutów wód, szczególnie podczas dreszczów, zakłóca jej proces technologiczny. To może wpłynąć na pogorszenie parametrów ścieków i skutkować nałożeniem kar na przedsiębiorstwo – tłumaczy T. Jastrzębska.
Podkreśla, że za nielegalne przyłączenie do kanalizacji sanitarnej grozi surowa kara finansowa.
- To wykroczenie, kara może wynieść nawet dziesięć tysięcy złotych – mówi prezes PWiK.
Na razie przedsiębiorstwo nie zgłosiło żadnego z przypadków procederu na policję. Chce dać szansę mieszkańcom, by dobrowolnie usunęli nielegalne przyłącza. Jeśli tego nie zrobią, sprawa trafi na komendę. Prezes Jastrzębska zapowiada też, że spółka stopniowo skontroluje wszystkie rejony gminy Wyszków.
J.P.

Komentarze

Deszczownice
Dodane przez Andrzej, w dniu 18.05.2011 r., godz. 05.49
Lepeiej wybudować deszczownice i pozwolić na podłączenie się każdemu a nie karać. Myślenie ma przyszłość !!!!
.
Dodane przez juzek, w dniu 18.05.2011 r., godz. 08.51
Andrzeju.przyszłość na stołkach jest niepewna i ograniczona.dorobić trzeba się teraz a kara dla ludzi za niekompetencję tych z góry to jeden z lepszych pomysłów na szybsze pieniążki.
Dodane przez wawa, w dniu 18.05.2011 r., godz. 19.34
Deszczówka,to nie jest ściekówka z naszych kranów czy wucetów.To jest woda,która absolutnie Nas nie dotyczy.Nie mamy wpływu na jej ilość.To nieprzetworzone często masy wody,które zalewają nasze piwnice,powodują powodzie i podtopienia.W żadnym przypadku nie powinno się karać ludzi,którzy bronią się przed żywiołem.Nastawiacie się na karanie za byle co.Nie tędy droga.
Dodane przez ~(), w dniu 19.05.2011 r., godz. 11.28
a na klonowej, tam dopiero pompują szambo w deszczówkę
Dodane przez wawa, w dniu 20.05.2011 r., godz. 18.33
A,propos karania .W dnu dzisiejszym trochę łatwiej przejeżdzało se koło BGZ.na Sowińskiego.Czyżby Straż Miejska zaczęła pracować w imię interesów społeczeństwa???? A propos karania,to trzeba to robić na Klonowej,jeżeli donos się sprawdzi.Gratulacje dla Wyszkowiaka za tematykę w wydaniu maj 2011.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl