Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyTrzecie miejsce na ogólnopolskim przeglądzie

(Zam: 11.09.2018 r., godz. 13.44)

Zespół Pieśni i Tańca „Oberek” przywiózł nagrodę z Włocławka, gdzie od 22 do 26 sierpnia trwał 18. Ogólnopolski Przegląd Artystyczny Ruchu Seniorów „ARS” 2018. Konkurencja była bardzo silna, bowiem w konkursie wzięło udział wielu doświadczonych, nagradzanych już wykonawców.

Działający w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Oberek” otrzymał szansę wystąpienia przed ogólnopolską publicznością dzięki pomyślnemu przejściu eliminacji prowadzonych przez Mazowiecki Instytut Kultury (jednostka organizacyjna samorządu województwa mazowieckiego). Tam doceniono poziom artystyczny „Oberka”, choć wcale nie było prosto przejść pierwszą ocenę – zgłosiło się dużo wykonawców w Mazowsza. Zespołowi z Wyszkowa udało się uzyskać dobrą ocenę podczas eliminacji, dzięki czemu pełni energii seniorzy z Wyszkowa pojechali do Włocławka na przegląd organizowany przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. W Centrum Kultury Browar B we Włocławku, gdzie odbywał się konkurs, po raz pierwszy w historii przeglądu wyszkowianie zaprezentowali piosenki i tańce z Puszczy Białej.
Jurorzy oceniali seniorów w kilku kategoriach – folklor, taniec, teatr, muzyka. „Oberka” w kategorii folklor wyprzedził Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutkowskiej (I miejsce) oraz Zespół Śpiewaczy „Kocudzanki” ze Stowarzyszenia Klubu Seniora w Kocudzy.
„Oberek” za trzecie miejsce otrzymał 750 zł oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Narodowe Centrum Kultury Warszawie.
W przeglądzie łącznie wzięło udział 1 200 uczestników – 37 podmiotów wykonawczych w kategorii muzyka, 18 w kategorii teatr, 13 w kategorii folklor i 10 w kategorii taniec. Nadesłano 6 zestawów prac literackich i 4 zestawy prac fotograficznych.
– Bardzo się cieszymy, usłyszeliśmy wiele pochwał – komentuje kierownik artystyczny i choreograf zespołu Danuta Deptuła, która po występie miała okazję spotkać się z jurorami, uzyskać od nich wskazówki itp. – Nie usłyszeliśmy żadnego krytycznego zdania – podkreśla.
Korzystając z wolnego czasu, przy okazji pobytu we Włocławku, członkowie „Oberka” odwiedzili pobliski Toruń.
J.P.

***

Zespół „Oberek” dziękuje Urzędowi Miejskiemu i Starostwu Powiatowemu za sfinansowanie przejazdu autokarem. Składa też podziękowania Halinie Witkowskiej i Barbarze Szczerbie za wypożyczenie części strojów oraz Henryce i Andrzejowi Rucińskim właścicielom Zakładów Mięsnych Somianka za podarowanie wyśmienitych wyrobów.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl