Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyStracili pieniądze i biżuterię

(Zam: 11.09.2018 r., godz. 13.43)

W Lucynowie nieznane osoby pod pozorem sprzedaży ubrań weszły do domu starszego małżeństwa i odwracając uwagę domowników ukradły im pieniądze oraz biżuterię.

Sprawcy działają w godzinach przedpołudniowych lub wczesnych popołudniowych. Wchodząc do mieszkań podają się za przedstawicieli różnych instytucji np. administracji, spółdzielni, zakładu energetycznego lub gazowego, Narodowego Funduszu Zdrowia. Bywa, że oferują coś do sprzedaży albo po prostu proszą o wodę lub coś do jedzenia. Starają się pod jakimś pozorem odwrócić uwagę mieszkańców i w tym czasie kradną. W wielu przypadkach, zdaniem poszkodowanych, sprawcy wydają się bardzo wiarygodni.
Policja prosi: „przed ewentualnym wpuszczeniem ich do środka zadzwońmy do administracji osiedla lub instytucji, na którą się powołują, by potwierdzić ich wiarygodność. O ile jest to możliwe, zapewnijmy sobie obecność sąsiada lub osoby, której ufamy. Pod żadnym pozorem nie pozostawiajmy takich osób samych w pomieszczeniach, nie pokazujmy im żadnych pieniędzy czy dokumentów. W przypadku osób proszących tylko o pomoc lub wodę, najlepiej nie wpuszczać ich do środka.
PP
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl