Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 10 maja 2021 r., imieniny Antonina, Izydora

Remont GOK-u i filii w Wólce

Ikona
(Zam: 03.08.2010 r., godz. 07.40)

Rozpoczęły się prace przy remoncie budynku Gminnego Ośrodka Kultury wraz z zagospodarowaniem terenu stanowiącego centrum miejscowości oraz przy naprawie elewacji zewnętrznej budynku i adaptacji pomieszczeń pod filię gminnej biblioteki publicznej w Wólce Somiankowskiej wraz z zagospodarowaniem przestrzeni pod plac zabaw.

Projekt przewiduje wykonanie nowej elewacji budynku Gminnego Ośrodka Kultury, założone zostaną również nowe rynny i obróbki ze stali ocynkowanej. Zmodernizowana zostanie instalacja odgromowa, wymienione drzwi wejściowe, założone oświetlenie przy wejściu. Ponadto, budynek będzie wyposażony w nowe balustrady, a w wejściu pojawią się płytki antypoślizgowe. Wymienione zostaną także daszki i drabina wejściowa na dach budynku. Powstanie chodnik oraz parking na siedem miejsc postojowych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych. Prace obejmą również zagospodarowanie placu znajdującego się w centrum Somianki, położonego za budynkiem Urzędu Gminy. Powstaną alejki z ławkami, plac imprezowy z kostki brukowej oraz nowy plac zabaw dla dzieci. Wartość inwestycji to 658 tys. 977,88 zł.

Prace w Wólce Somiankowskiej nad budynkiem biblioteki obejmą wymianę stolarki i instalacji elektrycznej, ocieplenie ścian, naprawę dachu, systemu rynien i instalacji odgromowej, remont ścian, podłóg i sufitów w pomieszczeniach, wykonanie instalacji alarmowej i centralnego ogrzewania z piecem opalanym eko-groszkiem. Dodatkowo zakupione zostanie pełne wyposażenie filii bibliotecznej i czytelni: biurko, regały, szafy, stoły, krzesła, zestaw komputerowy z urządzeniem wielofunkcyjnym. Plan przewiduje również zagospodarowanie placu za budynkiem, wybudowanie alejek i utworzenie placu zabaw dla dzieci. Na realizację projektu gmina Somianka uzyskała dofinansowanie z PROW 2007-2013 w wysokości ponad 220 tys. zł.

Opr. I.S.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl