Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, LeonaRemont GOK-u i filii w Wólce

Ikona
(Zam: 03.08.2010 r., godz. 07.40)

Rozpoczęły się prace przy remoncie budynku Gminnego Ośrodka Kultury wraz z zagospodarowaniem terenu stanowiącego centrum miejscowości oraz przy naprawie elewacji zewnętrznej budynku i adaptacji pomieszczeń pod filię gminnej biblioteki publicznej w Wólce Somiankowskiej wraz z zagospodarowaniem przestrzeni pod plac zabaw.

Projekt przewiduje wykonanie nowej elewacji budynku Gminnego Ośrodka Kultury, założone zostaną również nowe rynny i obróbki ze stali ocynkowanej. Zmodernizowana zostanie instalacja odgromowa, wymienione drzwi wejściowe, założone oświetlenie przy wejściu. Ponadto, budynek będzie wyposażony w nowe balustrady, a w wejściu pojawią się płytki antypoślizgowe. Wymienione zostaną także daszki i drabina wejściowa na dach budynku. Powstanie chodnik oraz parking na siedem miejsc postojowych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych. Prace obejmą również zagospodarowanie placu znajdującego się w centrum Somianki, położonego za budynkiem Urzędu Gminy. Powstaną alejki z ławkami, plac imprezowy z kostki brukowej oraz nowy plac zabaw dla dzieci. Wartość inwestycji to 658 tys. 977,88 zł.

Prace w Wólce Somiankowskiej nad budynkiem biblioteki obejmą wymianę stolarki i instalacji elektrycznej, ocieplenie ścian, naprawę dachu, systemu rynien i instalacji odgromowej, remont ścian, podłóg i sufitów w pomieszczeniach, wykonanie instalacji alarmowej i centralnego ogrzewania z piecem opalanym eko-groszkiem. Dodatkowo zakupione zostanie pełne wyposażenie filii bibliotecznej i czytelni: biurko, regały, szafy, stoły, krzesła, zestaw komputerowy z urządzeniem wielofunkcyjnym. Plan przewiduje również zagospodarowanie placu za budynkiem, wybudowanie alejek i utworzenie placu zabaw dla dzieci. Na realizację projektu gmina Somianka uzyskała dofinansowanie z PROW 2007-2013 w wysokości ponad 220 tys. zł.

Opr. I.S.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta