Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 lutego 2021 r., imieniny Aleksandra, Mirosława

Od jesieni sesje na żywo w internecie

(Zam: 18.08.2018 r., godz. 12.49)

Od nowej kadencji będzie można oglądać transmisje z posiedzeń Rady Miejskiej. Już teraz, dostosowując się do wymogów, które zaczną obowiązywać od jesieni, radni wykorzystują elektroniczny system głosowania.

Po raz pierwszy głosowali za pomocą komputerów podczas sesji 9 sierpnia. Wynik wyświetlany był za pomocą rzutnika. Od nowej kadencji stosowanie urządzeń umożliwiających sporządzanie i utrwalanie imiennego wykazu głosowań radnych będzie obowiązkowe dla wszystkich samorządów. Imienne wykazy głosowań mają być dostępne w Internecie. Dzięki nim wyborcy będą wiedzieli, czy ich radny zagłosował za, przeciw, czy też może wstrzymał się od głosu w danej sprawie. Sesje będą nagrywane – transmitowane w czasie rzeczywistym, a potem upubliczniane w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej gminy.
W ramach Rady Miejskiej będzie funkcjonowała nowa komisja skarg, wniosków i petycji – pracować w niej będzie 7 radnych. Kluby radnych zyskają prawo do inicjatywy uchwałodawczej. Z inicjatywą uchwały będzie mogła także wyjść grupa mieszkańców (w gminie powyżej 20 000 mieszkańców inicjatywa będzie należeć do co najmniej 300 osób mających czynne prawo wyborcze). J.P.

Komentarze

Kabaret z Wyszkowa
Dodane przez Anonim, w dniu 22.08.2018 r., godz. 12.36
To będziemy mieli kabaret z Wyszkowa na żywo autorstwa bezradnych radnych, naczelników i jedynego Pana i władcy naszego miasta zwanego GBurmistrzem. Wszyscy zobaczą wypowiedzi i kompetencję naszych samorządowców, będzie ubaw.
Może to i dobrze.
Dodane przez madA, w dniu 22.08.2018 r., godz. 17.03
Czas wysłuchać co radni mają do powiedzenia i co sobą reprezentują.
Dodane przez ..., w dniu 22.08.2018 r., godz. 17.54
No chętnie popatrzę na tą parodię, na tych wybrańców tego przeklętego miasta. Jeden Szczerba nic nie zmieni w tej bezradzie.
sam nie, ale
Dodane przez Anonim, w dniu 23.08.2018 r., godz. 08.22
głosujmy na ludzi z listy, z której wystartuje Szczerba i da się. Już teraz nagrania dźwięku z sesji powinny być dostępne na stronie urzędu. Dlaczego nie ma? Bo może "wstyd" i "strach"?
Szczerba i s-ka
Dodane przez Anonim, w dniu 23.08.2018 r., godz. 12.58
Szczerba Tak, ale jego kompani tj: Andrzejewski, Glowacki stanowcze NIE i jeszcze raz NIE, nie chcemy człowieka który doprowadził BUG Wyszkow na dno, zadłużając klub i zabierając z niego nieswoje pieniądze.
Szczerba??
Dodane przez ..., w dniu 23.08.2018 r., godz. 15.37
Z tego co kojarzę, to tzw. radny "bezradny", nic nie zmienia, bo głównie podczas głosowań wstrzymuje się od głosu. (był kiedyś o tym artykuł w gazecie). Taki niepewny, niezdecydowany, lubiący zabierać głos w sprawie swoich przemyśleń, ale finalnie - wstrzymuje się od głosu. "i chciałabym i boję się...".
Szczerba
Dodane przez Anonim, w dniu 23.08.2018 r., godz. 16.16
Zwracam honor. Sprawdziłem uczciwie sprawozdania z sesji. Głosował różnie, i za i przeciw też jest, i to nie mało. Przyznaje się ze fałszywie oceniłem człowieka na podstawie niepotwierdzonych opinii. Mam nadzieję że to zostanie opublikowane.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.08.2018 r., godz. 22.43
Jak przyjdzie do Was, ktoś, kto powie, że Andrzejewski doprowadził BUG Wyszków na dno, zadłużając klub i zabierając z niego nieswoje pieniądze to weźcie go za fraki i wywalcie na zbity pysk bo to kłamca i oszust. Liczę, że ludzi dobrej woli jest więcej. I więcej.
Dodane przez Anonim, w dniu 24.08.2018 r., godz. 09.30
Sprawa z "Bugiem" to rozdmuchany na potrzeby kampanii balonik. Ma odsunąć uwagę opinii publicznej od np. "obrót gminnymi nieruchomościami" , Swoją drogą, czy gdzieś można sprawdzić: jakie wynagrodzenie pobiera obecny prezes Bugu?
Dodane przez prawicowiec, w dniu 24.08.2018 r., godz. 09.33
PO Nowosiela i Mroza, rozwiesza w Wyszkowie plakaty, że PIS ukradł miliony a wyszkowski PiS spółkuje z nimi i atakuje Andrzejewskiego, kandydata prawicowego. Jak długo tak jeszcze będzie.
Dodane przez Anonim, w dniu 24.08.2018 r., godz. 10.21
dla mnie dobrze to ujął Pan Krzysztof Ogrodziński w wywiadzie. Za kontrolę MKS Bug Wyszków czerwona kartka należy się obecnej kadencji Burmistrzowi i Radzie Miejskiej. Pan Krzysztof mówi, ze klub finansowany był w 90% przez miasto.Jeśli się daje następną dotację, bez rozliczenia poprzedniej. Dziwna ta sprawa - grubymi nićmi szyta. i nowy prezes, (syn "prawdziwego lokalnego patrioty":)),
Dodane przez Anonim, w dniu 24.08.2018 r., godz. 15.19
Czy nie ma bata na wyszkowskie machloje?
Dodane przez pisior, w dniu 24.08.2018 r., godz. 19.42
Jako zwolennik prawicy przesłuchałem co ma do powiedzenia kandydatka PiS na burmistrza. Zaczęło się dobrze, że kandyduje bo ma ciekawy program i przez następne ponad 20 minut czekałem na ciekawe rzeczy. Przeliczyłem się, tą opowiastkę powinno przedstawić się posłom PiS naszego okręgu, żeby powiedzieli dlaczego nadal tu trzymają na stanowisku Sobczaka a my musimy aprobować jego wybory.
Dodane przez Anonim, w dniu 25.08.2018 r., godz. 09.11
Dziwi, że PiS w Wyszkowie nie chce iść wspólnie z Masz Wybór Głowackiego, Andrzejewskiego i Szczerby jak Nowosiel zgłosił 3 komitety.
Dodane przez Anonim, w dniu 28.08.2018 r., godz. 15.45
A mnie nie dziwi bo Sobczakowi raczej zależy na tym żeby Nowosielski wygrał.Nie zdziwię się jak będzie stosował swoje ubeckie metody przeciwko komitetowi Masz Wybór co zresztą już jest widoczne wywalając Andrzejewskiego z Pisu.
Dodane przez ₩₩¥, w dniu 28.08.2018 r., godz. 20.53
Bo Waldziu to Góru wyszkowskiego PiSu.Każdego kto mądrzejszy od niego to eliminuje.Tyle ludzi już zniszczył i dalej to robi,a burmistrz to na rękę.Tak niby się nie lubią,to czemu burmistrz pozwala mu zasiadać w radach nadzorczych?Bo obydwaj mają za "uszami"
Głowacki + Andrzejewski = Totalna kompromitacja
Dodane przez Obserwujący z niedowierzaniem, w dniu 28.08.2018 r., godz. 21.00
Po przeczytaniu wszystkich komentarzy stwierdzam, że zdecydowana większość piszących wykazuje się bądź niewiedzą bądź też brakiem umiejętności kojarzenia faktów i wyciągania wniosków. O złą wolę nikogo nie posądzam. Czy ktoś próbuje odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego pan Głowacki nie chce iść do wyborów wspólnie z PiSem? Tak drodzy komentujący, to pan Głowacki nie chce iść z PiSem, a nie odwrotnie. Odpowiedź jest niestety tyleż przykra co i prosta: nie liczy się dla niego sukces wyborczy prawicy tylko jego własne liderowanie. Chodzi tylko i wyłącznie o małość człowieka, który śmie zarzucać własne przywary panu Sobczakowi. Każdy ma swoje wady, a ja to rozumiem, chciałbym żebyście i Wy - komentujący/wyborcy to zrozumieli. Andrzejewski? Bądźmy poważni. Człowiek z problemami, o których wszyscy wiemy, a jeśli ktoś twierdzi inaczej to zwyczajnie kłamie, ma być reprezentantem wyszkowskiej prawicy?! Na dodatek staje w szranki z kandydatką PiS będąc członkiem PiS, czyli de facto nie zgadzając się z linią programową własnej partii; naprawdę ktoś uważa, że nie powinien być wydalony z jej szeregów? Tytułem podsumowania : jeśli ktoś chce sukcesu prawicy w nadchodzących wyborach zagłosuje na PiS. Jeśli zaś jest zwolennikiem wewnętrznych walk o bycie na świeczniku i w blasku władzy - wybór jest prosty - " Masz Wybór".
Dodane przez Uważny, w dniu 28.08.2018 r., godz. 22.06
Widzę, że teraz PiS będzie walczył z komitetem Masz Wybór i Darkiem Andrzejewskim. Waldek wie że posłowie powiedzieli,, sprawdzam'', jak Waldek przegra to na prawicy wielkie zmiany, to nie Andrzejewski ma problem tylko,, korytowcy''.
Dodane przez Tolo, w dniu 28.08.2018 r., godz. 22.21
Dwa lata temu najlepszy w PiS i kandydatem mógł być, teraz ma problemy i zły. Ciekawe fakty wypłynąć mogą i dobra zmiana w Wyszkowie nie dotarła.
Do obserwujący z niedowierzaniem
Dodane przez Też obserwujący- obiektywny, w dniu 28.08.2018 r., godz. 22.59
Chciałeś napisać "Jeśli ktos chce sukcesu Sobczaka zaglosuje na PiS ". Ludzie Wyszkowskiego PiSu nic sobą nie reprezentują.Mimo małej sympatii do Glowackiego zagłosuje na jego komitet.Sam Głowacki mnie nie wzrusza,ale ma ludzi,którym warto zaufać! Obserwuję zaangażowanie niektórych i widać,ze mają pomysły i chęć do pracy
Dodane przez Anonim, w dniu 28.08.2018 r., godz. 23.46
Szkoda,że przez ostatnie 4 lata nie mogliśmy posłuchać tego kabaretu w wydaniu naszych radnych.A w zasadzie może i lepiej,bo i tak nie mieli wiele do powiedzenia
Do obserwującego z niedowierzaniem
Dodane przez Też obserwujący, w dniu 29.08.2018 r., godz. 06.44
Źle kojarzysz fakty.Prawdopodobnie jesteś członkiem PiS a może nawet jesteś w zarządzie. Sobczak od początku nie był zainteresowany zjednoczeniem prawicy w Wyszkowie tym bardziej po zmianie ordynacji wyborczej.Głowacki może ideałem nie jest ale są jeszcze inni wartosciowi ludzie na prawicy takich jak Szczerba, Osik ,Bieżunska,którym zależy na zmianach w Wyszkowie.I jeśli drogi obserwatorze zarzucasz komuś kłamstwo to chociaż sam powiedz prawdę.Wybór między PiS a komitetami Nowosielskiego to wybór między dżumą a cholerą.
Dodane przez ..., w dniu 29.08.2018 r., godz. 07.47
Ale Sobczakowi z Nowosilcowem żal du...e sciska. Ale prostackie przemyslenia...
Dodane przez lipa, w dniu 29.08.2018 r., godz. 07.52
Moim skromnym zdaniem post Obserwujący z niedowierzaniem jest przemyślany i o dużym ładunku wiedzy i faktów, też tych Panów znam i podobne mam zdanie co komentujący wyżej do dzieła Wyborcy.
Dodane przez Tolo, w dniu 29.08.2018 r., godz. 08.51
Przecież większość członków wyszkowskiego PiS to osoby, które pracują lub do emerytury pracowały w instytucjach Burmistrza. Mieli wszystko dogadane, a tu Andrzejewski, Osik i Głowacki im taki nr wycieli.
Dodane przez MAM WYBÓR i z tego korzystam, w dniu 29.08.2018 r., godz. 09.03
Wyszkowski PiS na swoją narrację i program- zniszczyć wszystko co związane z konkurencją na prawo od centrum i mieć monopol.Wiemy kto ich do tego nakręca.Nieważne czy to jest lokalne czy partyjne. Tak robiło 4 lata temu i zakończyło się to katastrofą, bo zrywać plakaty mogą ale działalności liderów na prawicy typu Szczerba, Głowacki, Andrzejewski, Osik czy innych ukryć się nie da. Nie chcieli wspólnego kandydata na burmistrza, zaproponowali kandydatkę z Ochudna i się uparli, można i tak. Ja popierałem komitet MASZ WYBÓR 4 lata temu i się nie zawiodłem i będę głosował także teraz. Co do Andrzejewskiego to wolę człowieka co coś robi, angażuje się społecznie, niż wiecznych działaczy na państwowych lub samorządowych stołkach. To, że ludzie inteligentni i z PiS w Wyszkowie są tak szybko wyrzucani, zanim się zdołamy nacieszyć ich kandydowaniem do Sejmu czy w wyborach samorządowych to nie wina krasnoludków, panie obserwujący. Czy działacze wyszkowskiego PiS się różnią od innych korytowców? Ludzie nie mają klapek na oczach.
Andrzejewski??
Dodane przez Anonim, w dniu 29.08.2018 r., godz. 12.19
Pan Andrzejewski jako członek PiSu mógł wyrazić chęć kandydowania na burmistrza już kilka miesięcy temu, nie zrobił tego. Dlatego PiS szukał kandydata i znalazł kandydatkę panią Runo. Pan Andrzejewski nie kandydował do zarządu lokalnego PiS czyli że odpowiada mu sposób działania wyszkowskiego PiSu. Teraz raptem zmienia mu się opcja na Masz Wybór (ukryta lokalna grupa Kukizowców`15). Moim zdaniem Pan Andrzejewski nigdy nie był prawdziwym człowiekiem prawicy. Nie kandyduje z listy PiS, bo nie może zaakceptować że głosy oddane na jego osobę wzmocniłyby listę i kandydatów lokalnego PiSu. Jemu to nie może przejść przez głowę i przez gardło. Hi hi hi. I dodam jeszcze, że ten niby pisowiec pan Andrzejewski nigdy nie był na żadnej manifestacji w Warszawie, organizowanych przez PiS, których w ostatnich latach było dużo. Taki to niby człowiek prawicy, ale mimo wszystko życzę powodzenia. Jak nie teraz to może w następnych wyborach ;-) Może z listy PSL hi hi hi :-)
Dodane przez Wyborca Masz Wybór, w dniu 29.08.2018 r., godz. 14.05
Andrzejewski nigdzie nie kandydował bo Sobczak miał poukładane wszystkie osoby. Niech kandydatka lub jej doradca zastanowi się nad odpowiedzią, dlaczego zapisała się do PiS po wyborach parlamentarnych i na co czekała.
Dodane przez Antek, w dniu 29.08.2018 r., godz. 14.08
Do Anonim, no ja słyszałem, że w styczniu jeżdzili do Ministra w sprawie tej pani, ogłosili 19 marca a dopiero później odbyło się zapytanie o chętnych na burmistrza. Ot taka demokracja!
Dodane przez Anonim, w dniu 29.08.2018 r., godz. 15.27
To Eychler powinien kandydować na burmistrza, bo on nawet córkę zabierał do W-wy na manifestacje. A jak aktywny jest w komentarzach. To dopiero jest działacz.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.08.2018 r., godz. 23.42
16 lat starczy. Czy ktoś z tych wszystkich wyszkowskich pseudopolityków powie mu, że obraża inteligencję wyszkowian.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl