Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 kwietnia 2021 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

Z nastawieniem na konkretnego klienta

(Zam: 18.08.2018 r., godz. 12.43)

Podłączenie do sieci kolejnych bloków, budynków przemysłowo-usługowych to cel, który na najbliższe lata stawia sobie wyszkowskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Poza nielicznymi wyjątkami nie jest zainteresowane podłączaniem domów jednorodzinnych, bo jak podkreśla prezes Ireneusz Mroczek, to się spółce po prostu nie opłaca.
Prezes PEC-u Ireneusz Mroczek podczas sierpniowej sesji Rady Miejskiej przedstawił informację o wynikach finansowych spółki za 2017 r. Jak stwierdził, PEC jest w bardzo dobrej kondycji finansowej – wykazał za ubiegły rok zysk wynoszący 868 tys. zł – co pozwala na ponoszenie wydatków bez konieczności zaciągania kredytów, a jeśli już PEC korzysta z pożyczek, to tylko tam, gdzie dostępne są one na preferencyjnych zasadach.
Nadzieję na rozwój spółki wiąże też ze zmianami, jakie zachodzą w gospodarce przestrzennej w Wyszkowie.
– Miasto czeka duża fala inwestycyjna – stwierdził.
Nowe obiekty usługowe, wielorodzinne, przemysłowe to potencjalni klienci miejskiej spółki.
– Dzięki państwa mądrej decyzji związanej z uwalnianiem gruntów, tworzeniem planów przestrzennego zagospodarowania jest dużo gruntów dla budownictwa wielorodzinnego. Jest wydanych wiele warunków przyłączeniowych, wielu klientów do nas występuje – zwrócił się do radnych prezes. – Spółka wykonuje prace na rzecz uzbrojenia terenów dla przyszłych inwestorów, aby nowe budynki od razu mogły być zaopatrzone w ciepło.
W tej chwili PEC buduje sieć ciepłowniczą przy ul. Pułtuskiej.
– Jest tam jeden blok wybudowany w całości, drugi w 50 proc. Do końca miesiąca powstanie około 800 m sieci ciepłowniczej dla wszystkich inwestorów, którzy nabyli tam tereny. Analogiczne realizacje są prowadzone w wielu miejscach Wyszkowa – informował Ireneusz Mroczek.
Podkreślił, że spółka jest żywo zainteresowana także terenami przy szpitalu, gdzie jest perspektywa na powstanie nowych budynków wielorodzinnych.
– W porozumieniu z inwestorem rozmawiamy jak uzbroić teren, by duże osiedla, które tam będą budowane, miały w pełni zabezpieczone dostawy ciepła – zaznaczył.
Wśród perspektywicznych dla PEC-u rejonów Wyszkowa wymienił też ul. Towarową.
– Jest coraz więcej budynków magazynowych i jest zapotrzebowanie na to, by były ogrzewane. To będą dobre lata dla naszego miasta. Mamy szanse rozwinąć się i nasza spółka chce w tym partycypować – deklarował.
Przewodniczący komisji finansów Jan Abramczyk chwalił spółkę za małą ilość awarii i profesjonalne informowanie mieszkańców w przypadku ich wystąpienia. Tak, jak w poprzednich latach, pytał Ireneusza Mroczka o możliwość podłączania do sieci PEC także domów jednorodzinnych.
– Widzimy zainteresowanie ze strony budownictwa wielorodzinnego – to nasi klienci, ludzie, z którymi staramy się mieć bliski kontakt. Przychodzą do nas często zanim zakupią grunt, bo bywa, że uzależniają jego nabycie od tego, czy spółka będzie w stanie zapewnić ciepło. Z tą grupą inwestorów staramy się pracować po partnersku – podkreślił Ireneusz Mroczek. – Jeśli chodzi o budynki jednorodzinne, nie są to nasi klienci docelowi. Możemy zaoferować selektywną ofertę dla domów będących w bezpośredniej bliskości sieci prowadzonej do budynków wielorodzinnych. Nie planujemy rozwijania jednorodzinnego segmentu, bo to nierentowne dla przedsiębiorstwa i wiązałoby się ze wzrostem cen dla wszystkich naszych klientów oraz spadkiem konkurencyjności. Profit, który spółka daje potencjalnym swoim klientom musi być zachowany, bo inaczej konkurencja zacznie nas wypierać z rynku, na tym stracą wszyscy istniejący klienci. Do tego nie chcemy doprowadzić.
Przewodniczący osiedla Jerzy Prusinowski zwrócił uwagę, że liczy się nie tylko aspekt biznesowy.
– Walczy się o czyste powietrze, a tu widzę, liczą się tylko pieniądze. PEC powinien być zainteresowany czystością naszego powietrza, nic nie jest robione w tym kierunku, a czyste powietrze to nasze dobro wspólne – stwierdził.
– Problem z powietrzem jest, nie podlega to dyskusji, ale to kwestia dobrania odpowiednich narzędzi, którymi należałoby ten problem usunąć – zaznaczył prezes spółki. – PEC nie może wziąć odpowiedzialności za rozwiązanie tego problemu w zakresie, w którym podważałoby to fundamenty jego funkcjonowania na rynku – dodał. – Usługi spółki PEC są kierowane do konkretnego klienta, jeśli zaczniemy to zmieniać, spółka straci konkurencyjność. Widzimy problem czystego powietrza, trzeba systematycznie odchodzić od technologii węglowej albo wykonać usługi tak, by być jak najmniejszym emitentem zanieczyszczeń, za to jesteśmy odpowiedzialni i w tym kierunku pracujemy.
J.P.

Komentarze

Dodane przez nizadowolony, w dniu 19.08.2018 r., godz. 10.32
Jedyny rozsądny głos to głos p. Jerzego Prusinowskiego
Dodane przez Anonim, w dniu 20.08.2018 r., godz. 09.38
Mroczek to żaden menadżer myślący po wyszkowsku. Nie myśli o czystym powietrzu, które PEC zanieczyszcza. To nie tylko małe budynki z starymi piecami zanieczyszczają powietrze ale także i PEC ma swój duży udział, widać to po wskaźnikach zanieczyszczenia powietrza na jesieni i w zimie gdy zaczyna sie okres ciepłowniczy. Dużo już wcześniej prezes Sędziak pozyskał grant z Banku Światowego, żeby przejść choć częściowo na paliwo bardziej ekologiczne a z części pozyskać energię.Inna sprawa to spółka komunalna dbająca o interesy bogatych deweloperów. Dlaczego spółka z naszych opłat ciągnie kilkaset metrów sieci ciepłowniczej do bloków na Pułtuskiej, które buduje firma z Pułtuska ? Dlaczego wcześniej nie podłączyła np. Winkowskiego. A przy szpitalu, większość już się domyśla, kto kupił tereny od spadkobierców Skarżyńskich. A na Towarowej to komu będą ogrzewać ? Zyski powinny przechodzić do budżetu miasta i być przeznaczone na inne cele.
Co sie opłaca PEC?
Dodane przez aga51, w dniu 22.08.2018 r., godz. 00.05
Co sie nie opłaca PEC może opłacać sie mieszkańcom Wyszkowa. PEC powinno ciągnąć siec i na osiedla domow jednorodzinnych bo to jest potrzebne ludziom mieszkającym w takich domach. Pan "manager" głosi dosyc konserwatywne poglądy. Po co nam tacy ludzie na stanowiskach w spólkach komunalnych? Na pasku deweloperow o zwykłych mieszkańcach nie myśli!
Dodane przez ~(), w dniu 22.08.2018 r., godz. 12.10
rocznik 71 jeszcze nie wymarł, pamiętamy cię z dwójki i nie tylko ciebie
Dodane przez rodzic, w dniu 24.08.2018 r., godz. 08.31
Trochę cwaniak trochę cynik ot taki polski charakter

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl