Bug przegrywa inaugurację ligi okręgowej

(Zam: 18.08.2018 r., godz. 12.40)

Niestety, w pierwszej kolejce rozgrywek ligi okręgowej Bug Wyszków uległ na własnym stadionie rezerwom Victorii Sulejówek 2:4. Bramki dla Bugu zdobyli Łukasz Kamiński i Nico Wouters.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 11 sierpnia na stadionie WOSiR w Wyszkowie. W słoneczne popołudnie na trybunach zgromadziła się duża liczba miejscowych kibiców. Początek spotkania mógł się im podobać, bowiem wynik meczu otworzył Bug. Gospodarze w dynamiczny sposób przejęli piłkę w środku pola, po czym prostopadłe podanie otrzymał Łukasz Kamiński. Napastnik Bugu ominął bramkarza i z ostrego kąta strzelił bramkę na 1:0. Bliski podwyższenia prowadzenia był wracający po kilku sezonach nieobecności w Wyszkowie Mateusz Maciak, którego strzał głową (po dośrodkowaniu z rzutu rożnego) z największym trudem obronił golkiper przyjezdnych. Niewykorzystane okazje się mszczą – rywale jeszcze przed upływem kwadransa wyrównali, po długim podaniu z głębi pola i sytuacji sam na sam z Łukaszem Rogulskim. Goście z Sulejówka poszli za ciosem i po wzorowo rozegranej kontrze i kolejnej sytuacji sam na sam wyszli na prowadzenie. Wszystko to działo się jeszcze przed upływem 30 minut gry, kibice nie narzekali więc na brak wrażeń. W 34. minucie bliski wyrównania był Łukasz Kamiński, jednak zbyt długo zwlekał ze strzałem w dobrej sytuacji i stracił piłkę. Gol wyrównujący padł po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z głębi pola. Najlepiej w polu karnym gości zachował się Nico Wouters, który precyzyjnym uderzeniem głową pokonał bramkarza Victorii. Niestety, tuż przed przerwą rywale zdobyli trzecią bramkę. Całkowite nieporozumienie pomiędzy defensorami Bugu sprawiło, że jeden z napastników z Sulejówka stał osamotniony w polu karnym gospodarzy i po dośrodkowaniu ze skrzydła skierował futbolówkę do bramki Rogulskiego z najbliższej odległości. Gol do szatni nieco podciął skrzydła gospodarzom. Podopiecznym trenera Arkadiusza Mielczarczyka nie można jednak odmówić ambicji. Na początku drugiej odsłony zawodnicy Bugu kilkukrotnie zagrozili bramce przyjezdnych, brakowało jednak skutecznego wykończenia. Kilka razy gości uratowały też dobre interwencje ich bramkarza, który obronił m.in. dwa uderzenia głową Kamińskiego. Rywale również mieli kilka okazji podbramkowych. Jedną z nich, w końcówce meczu, w pojedynkę wypracował i wykończył skutecznym strzałem Rafał Dębski. Wymieniamy tego zawodnika z uwagi na fakt, iż przedryblował kolejno czterech piłkarzy i pokonał strzałem po ziemi wyszkowskiego bramkarza. Ostatecznie mecz zakończył się 4:2 na korzyść gości.
Bug Wyszków – Victoria II Sulejówek 2:4 (2:3)
W tym tygodniu Bug rozegra dwa kolejne mecze ligowe. W środę 15 sierpnia, w Serocku, wyszkowska drużyna zmierzy się z miejscowym Sokołem. Mecz zostanie rozegrany o godz. 10.00. Trzy dni później, w sobotę 18 sierpnia, wyszkowianie wrócą na własny stadion starciem z mocną drużyną stołecznej Unii. Mecz rozpocznie się o godz. 18.00, wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

Amur Wilga – Marcovia Marki 0:3
Mazur Radzymin – Escola Varsovia 1:1
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki – Dąb Wieliszew 1:2
Burza Pilawa – Sokół Serock 2:2
Promnik Łaskarzew – Mazur II Karczew 2:1