Korona pokonana

Ikona
(Zam: 10.05.2011 r., godz. 11.22)

Bug Wyszków przełamał serię porażek i w sobotę 7 maja pokonał na własnym stadionie Koronę Ostrołęka 3:2. Trzy dni wcześniej wyszkowski zespół uległ w meczu sparingowym pierwszoligowemu Dolcanowi Ząbki 3:4.

Mecz Bugu z Dolcanem Ząbki, prowadzonym przez trenera Roberta Podolińskiego (były szkoleniowiec wyszkowskiej drużyny) został rozegrany w środę 4 maja. Początek spotkania należał do miejscowych. Odpowiednio w trzeciej, siódmej i czternastej minucie, do siatki przyjezdnych trafili . Przed przerwą prowadzenie gospodarzy mógł jeszcze podwyższyć Adrian Rowicki, ale w dobrej sytuacji uderzył wprost w bramkarza.

W drugiej odsłonie inicjatywę przejęli goście, na boisku stopniowo pojawiali się bowiem piłkarze z pierwszego składu. Rywale bezlitośnie naciskali wyszkowską bramkę, w której świetnie spisywał się rezerwowy Michał Bogut. Mimo dobrej dyspozycji golkipera Bugu, rywale zdołali czterokrotnie skierować futbolówkę do siatki i ostatecznie wygrali cały pojedynek 4:3.

Bug Wyszków – Dolcan Ząbki 3:4 (3:0)

Bramki dla Bugu: A. Wróbel 3, Ł. Kowalczyk 7, W. Woźniak 14.

Bug: M. Bogut – M. Wajdzik (73. K. Ryczkowski), Sz. Chalski, D. Pruszkowski, A. Wróbel (46. D. Jarczak) – M. Herman (46. J. Wyszyński), W. Woźniak (64. J. Rejnuś), M. Biernacki (76. K. Wiśniewski), Ł. Szala (81. M. Maciak) – Ł. Kowalczyk (46. M. Chorzępa)(87. R. Nogaj), A. Rowicki (59. Ł. Kamiński).

Do meczu ligowego z Koroną Ostrołęka wyszkowianie przystępowali po dwóch porażkach z rzędu i w mocno okrojonym przez kontuzje składzie. Pierwsze minuty spotkania należały do gospodarzy. W 3. minucie piłkarze Bugu przeprowadzili bardzo składną akcję, którą zbyt słabym strzałem zakończył Kowalczyk. Po kwadransie inicjatywę przejęli goście. Dwa groźne rajdy prawą flanką zakończyły się dwoma niecelnymi strzałami w kierunku bramki Boguta. Potem aktywniejsi byli ponownie podopieczni trenera Prawdy. W 35. minucie mocny strzał Rowickiego został zablokowany przez jednego z obrońców, piłka powędrowała na rzut rożny. Po krótkim wykonaniu kornera w pole karne dośrodkował Woźniak, do piłki na długim słupku najwyżej wyskoczył Wróbel i w swoim stylu pokonał bramkarza gości. W 42. minucie było już 1:1. Piłkę na lewym skrzydle stracił Szymon Chalski, napastnik Korony pognał w kierunku bramki Boguta i silnym strzałem po krótkim słupku pokonał wyszkowskiego golkipera. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa. Zaraz po rozpoczeciu Łukasz Szala długim podaniem uruchomił Michała Hermana, ten po przyjęciu piłki obrócił się i strzałem z 15. metrów wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Do końca pierwszej odsłony wynik nie uległ już zmianie.

Kilka minut po wznowieniu gry, autor drugiej bramki dla Bugu po raz kolejny wpisał się na listę strzelców. Ładne podanie Macieja Biernackiego trafiło do Hermana w polu karnym, ten ostatni mimo nacisków obrońcy strzelił pewnie obok bramkarza gości. Kolejny kwadrans należał zdecydowanie do gospodarzy, którzy nie wykorzystali kilku szans na zmianę wyniku. W 65. minucie zemściło się to w postaci kontaktowej bramki Korony, którą zdobył autor pierwszego trafienia, Robert Sokół. Do końca spotkania inicjatywa znajdowała się w rękach gospodarzy, nie zabrakło jednak ,,nerwówki” w ostatnich minutach. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Bugu 3:2.

Po trzecim spotkaniu wyszkowskiego zespołu pod okiem nowego trenera, można zaryzykować stwierdzenie, że zmiany w drużynie idą w dobrym kierunku. Bug gra bardziej zespołowo, zawodnicy ambitniej walczą o każdą piłkę. Widać również, że zespół mocno popracował nad stałymi fragmentami gry, które przynoszą coraz więcej efektów bramkowych. Miejmy nadzieję, że ta tendencja utrzyma się w kolejnych spotkaniach.

Bug Wyszków – Korona Ostrołęka 3:2 (2:1)

Bramki dla Bugu: A. Wrobel 36., M. Herman 43. i 50.

Bug: M. Bogut – M. Wajdzik, Sz. Chalski (k), D. Pruszkowski, A. Wróbel – Ł. Szala, W. Woźniak (80. J. Wyszyński), M. Biernacki, M. Herman – Ł. Kowalczyk, A. Rowicki (76. M. Chorzępa).

Kolejnym rywalem wyszkowskiej ekipy będzie Nadnarwianka Pułtusk. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 14 maja o godzinie 17.00 w Pułtusku.

Mławianka Mława – MKS rzasnysz 1:4
Hutnik Warszawa – Wisla II Płock 2:1
Victoria Sulejówek – Tęcza 34 Płońsk 3:0
Marcovia 2000 Marki – Kryształ Glinojeck 4:2
Huragan Wołomin – Iskra Krasne 4:2
MKS Ciechanów – Kasztelan Sierpc 2:2
Wkra Żuromin – Nadnarwianka Putusk 1:1

1. Hutnik Warszawa 60 62-15