Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 09 lutego 2023 r., imieniny Apolonii, CyrylaPiwnice zalane fekaliami

(Zam: 30.06.2018 r., godz. 14.26)

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przyszłość” ma coraz więcej problemów z zapchanymi kanalizacjami. Mieszkańcy potrafią wyrzucać do niej przeróżne rzeczy.

– Chyba tylko fortepianu żeśmy nie wyjęli, a tak to jest tam wszystko – kurczaki, kości, zepsute mięso, upchane całe kawałki – podkreśla prezes SM Przyszłość Mirosław Marszał.
Sprawę tę poruszył podczas części walnego zgromadzenia członków spółdzielni. Zaznaczył, że zgłoszeń o zapchanej kanalizacji jest naprawdę dużo.
– W związku z tym czasem nie zawsze jesteśmy w stanie usunąć awarię od ręki, mimo że pracownicy się starają. Kanalizacja wylewa w miejscach najniższych, przeważnie jest to węzeł cieplny i piwnica – stwierdził.
Według niego, w zdecydowanej większości w sieci zalegają zwały tłuszczu. Są też szmaty, ręczniki, włókna różnego rodzaju.
– Tłuszcz zatykający rury można przepchać tylko pod dużym ciśnieniem. Zatykanie kanalizacji to skutek uboczny oszczędzania wody przez mieszkańców – stwierdził.
Mieszkańcy pytali, czy za sprzątanie i udrażnianie sieci można obciążyć sprawców wyrzucania do kanalizacji czego popadnie.
– Można, pod warunkiem, że będziemy mieli dowody, że dana osoba zapycha kanalizację – stwierdził.
Udowodnienie takiego czynu jest bardzo trudne, choć Mirosław Marszał dał przykład na to, że nie jest niemożliwe. Jak stwierdził, w budynku przy ul. Sowińskiego 83, gdzie prócz mieszkań na parterze mieści się ZUS, co kilka miesięcy zatykała się kanalizacja.
– W węźle cieplnym wybijało szambo po kolana. Hydraulicy i panie sprzątające poinformowali, że są tam papierowe zielone ręczniki. I jak stwierdziliśmy, takie ręczniki pochodziły z łazienek ZUS-u – relacjonował prezes.
Jego interwencja u szefostwa inspektoratu ZUS pomogła, ręczniki przestały być wyrzucane do kanalizacji.
Prezes prosi mieszkańców, by nie wyrzucali do kanalizacji wszystkiego, co może ją zapchać. Jego apelu na spotkaniach wysłuchało jednak niewiele osób, ponieważ jak co roku, odbywały się one przy niskiej frekwencji.
J.P.

Komentarze

Wina tuska
Dodane przez Jii umba makkulu, w dniu 30.06.2018 r., godz. 15.08
Podniescie jeszcze oplaty za wode i sie dziwujcie ze ludzie oszczedzaja.
Dodane przez Anonim, w dniu 30.06.2018 r., godz. 20.27
Mirosław Marszał to ojciec Leszka Marszała?i wszystko jasne...
Dodane przez PO-kochaj Wyszków, w dniu 01.07.2018 r., godz. 12.48
Marszała z Tłuszcza! Może niech panowie zabiorą się za te swoje PO-rządki w Tłuszczu?
Dodane przez patriota, w dniu 02.07.2018 r., godz. 10.25
mirosławie marszał czas na emeryturę !!!!!!!
Dodane przez Wyborca, w dniu 02.07.2018 r., godz. 12.26
Na konferencji Andrzejewskiego , była mowa o stanie kanalizacji w mieście, ale łatwiej robić chodniki , kilka cm asfaltu i parę małych krzaczków.
Dodane przez ~(), w dniu 05.07.2018 r., godz. 11.34
a w nowoczesnym budownictwie na łącznej to lokatorzy będą mieli też wentylację nowoczesną, ściany pękają, pójdzie kit, będzie git, tylko jak się nazywa ten rodzaj nowej wentylacji???

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl