Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 lipca 2024 r., imieniny Aleksego, BogdanaPrzepisy na razie martwe

(Zam: 30.06.2018 r., godz. 14.11)

4 czerwca weszła w życie zmiana w prawie o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 957). Jednym z przyjętych rozwiązań jest zwolnienie kierowców z obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy OC.

Niestety, jak podaje Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, nie ma jednak technicznych rozwiązań pozwalających policji na przekazywanie Centralnej Ewidencji Pojazdów informacji o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego oraz jego zwrocie.
„W związku z powyższym wejście w życie wspomnianych zmian zostało zawieszone do czasu wdrożenia owych rozwiązań technicznych. Innymi słowy, do tego czasu wspomniane wyżej przepisy obowiązują w dotychczasowym brzmieniu, a więc kierujący pojazdami, niezależnie od kraju rejestracji, nadal są obowiązani do posiadania przy sobie i okazywania uprawnionym organom dokumentu stwierdzającego dopuszczenie pojazdu do ruchu oraz dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia OC pojazdu. Również do czasu wdrożenia odpowiednich rozwiązań technicznych Policja na dotychczasowych zasadach prowadzi ewidencję kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego” – podaje KGP.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Andrzej, w dniu 21.07.2018 r., godz. 21.05
Czy KGP może wstrzymać wejście w życie ustawy???? Nie może więc kto pisze te bzdury

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta