Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 listopada 2020 r., imieniny Walerego, Wirgiliusza

Niezwykłe spotkanie

(Zam: 30.06.2018 r., godz. 14.00)

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 mieli okazję spotkać niecodziennego gościa, który przedstawił im realia życia w swojej wiosce. Mowa o Alexie, masajskim wojowniku z Tanzanii.

Przyjechał do Wyszkowa w towarzystwie Iwony Kreczmańskiej, prezes Stowarzyszenia „To Help Africa”, które powstało w 2016 r. w celu wsparcia ludności afrykańskiej.

Uczestnicy spotkania obejrzeli film przedstawiający realia życia w Afryce, mogli również zobaczyć zabawki i inne przedmioty robione własnoręcznie przez masajską ludność. Uczniowie mieli mnóstwo pytań do gości, poprosili Alexa o kilka słów w jego języku oraz zaprezentowanie masajskiego skoku. Byli zachwyceni, gdy gość przywitał się z nimi w naszym ojczystym języku. Dzięki temu niezwykłemu spotkaniu dzieci uświadomiły sobie, jak wiele mają i jak często nie potrafią cieszyć się z dóbr, które je otaczają.
Spotkaniu towarzyszyła loteria fantowa oraz kiermasz ciast, przygotowanych przez rodziców uczniów. Można było również zakupić cegiełkę. Dzięki tym akcjom udało się zebrać 1 948 zł na budowę szkoły w Tanzanii. Brak dostępności do edukacji to nie jedyny problem tamtejszej ludności. Stowarzyszenie ma również w planach budowę studni i inne projekty wspierające rozwój i edukację miejscowej ludności.
Amelia Depta

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl