Menu górne

Dziś jest 08 sierpnia 2022 r., imieniny Cypriana, EmilianaRodzinne warsztaty plastyczne „Graffito”

(Zam: 23.06.2018 r., godz. 10.28)

Z inicjatywy artysty plastyka Adama J. Karpińskiego oraz dzięki gościnności Kasi Geskiej – właścicielki posesji zwanej „Kasiniec”, 8 i 9 czerwca w Ostrowach pod Wyszkowem odbyły się kolejne, dwudniowe warsztaty rysunku i malarstwa Koła Plastyka Amatora „Graffito” działającego w WOK „Hutnik” w Wyszkowie.Utrzymująca się wspaniała i słoneczna pogoda nasunęła pomysł, aby w organizowanym plenerze wzięły udział również dzieci członków koła, przez co impreza nabrała charakteru rodzinnego pikniku.
Tematem przewodnim zajęć, które poprowadził opiekun koła Adam J. Karpiński, był szybki szkic sylwetki człowieka rysowany z natury. W praktyce wyglądało to tak, że każdy dla każdego mógł być modelem. Oczywiście, będąc w plenerze wiele osób nie mogło się oprzeć namalowaniu jakiegoś pejzażu. W wir pracy twórczej chętnie włączyły się również dzieci, tworząc swoje niepowtarzalne, małe dzieła.
W sympatycznej, rodzinnej atmosferze czas biegnie bardzo szybko. Dwa dni pleneru upłynęły nie wiadomo kiedy, zaowocowały jednak wieloma pracami wykonanymi głównie w technikach: węgiel, ołówek, akwarela, olej. Prace te będą zaprezentowane przy okazji corocznej wystawy KPA „Graffito” w styczniu 2019 r. w galerii WOK „Hutnik”.
Jak plenerowa tradycja nakazuje, po przepracowanym twórczo dniu cała grupa zbierała się na bardzo obszernym tarasie, gdzie do późnych godzin wieczornych prowadzono ożywione dyskusje, żartując i dzieląc się swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami. Całości klimatu dopełniało wspólne śpiewanie przy akompaniamencie gitary i marakasów.
Rodzinne warsztaty „Kasiniec 2018” zostały zorganizowane niezależnie od wtorkowych spotkań koła „Graffito” w pracowni WOK „Hutnik” i zostały całkowicie sfinansowane przez uczestników tychże warsztatów.
Uczestniczyli w nich dorośli: Adam J. Karpiński, Kasia Geska, Alicja Nasiadka, Ilona Reluga, Agnieszka Sawko, Weronika Sawko, Monika Studniarz, Bogumiła Chojnacka, Julianna Sudak, Paweł Rybotycki, Andrzej Łada i Kamil Waniowski oraz dzieci: Ola, Krzysio, Ala i Oliwka.
Org.

***

Właścicielce „KASIŃCA”, a naszej przyjaciółce – Kasi Geskiej za wielkie serce, gościnność, niepowtarzalny klimat i mistrzowsko przygotowywane posiłki składamy serdeczne podziękowania. Kasiu, jesteś wielka!
Uczestnicy warsztatów

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl