Dziś jest 23 kwietnia 2024 r., imieniny Jerzego, Wojciecha

Camper nie awansuje do II ligi

(Zam: 03.06.2018 r., godz. 13.17)

Niestety, Camper Wyszków nie zdołał wygrać turnieju o awans do II ligi siatkarzy, który odbył się w ubiegły weekend w Miliczu. W decydującym o awansie meczu siatkarze trenera Główczyńskiego ulegli ekipie gospodarzy.

W rywalizacji o awans do II ligi, Camper walczył z trzema zespołami, które wcześniej przebrnęły przez turnieje półfinałowe. Były to: Ziemia Milicka Milicz (gospodarz), Volley Bydgoszcz i GKPS Gorlice. Turniej finałowy rozgrywano systemem każdy z każdym. Drużyna o najlepszym wyniku końcowym uzyskiwała awans do II ligi.
W pierwszej kolejce spotkań gospodarze z Milicza pokonali po emocjonującej batalii zespół z Bydgoszczy 3:1, Camper w dobrym stylu uporał się natomiast z drużyną GKPS-u Gorlice, nie tracąc ani jednego seta. Wyszkowianie podtrzymali swoja dobrą dyspozycję w drugiej kolejce meczów, w której zmierzyli się z ekipą Volley Bydgoszcz. Zwycięstwo 3:0 (w setach odpowiednio do 20, 19 i 16) postawiło Camper o krok od wywalczenia awansu do II ligi. W drugim sobotnim spotkaniu Ziemia Milicka pokonała drużynę z Gorlic wynikiem 3:0. Tym samym, ostatni mecz turnieju pomiędzy gospodarzami a Camperem miał wyłonić nowego drugoligowca. Niestety, spotkanie rozegrane w niedzielę 20 maja zdominowali zawodnicy z Milicza. Rywale przez cały mecz odrzucali wyszkowian od siatki mocną zagrywką, bezlitośnie wykorzystując również wszystkie okazje do kontrataków. Najbliżsi „ugrania seta” wyszkowianie byli w trzeciej odsłonie, w której przez długi czas prowadzili. Końcówka należała jednak do gospodarzy – zwyciężyli 25:21. Wygrali cały mecz 3:0 w setach i wywalczyli awans do II ligi.