Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 września 2020 r., imieniny Hieronima, Wery

Lekcja konstytucyjna

(Zam: 21.05.2018 r., godz. 09.54)

Konstytucja jest bardzo ważnym dokumentem. Każdy obywatel powinien wiedzieć, jaką pełni funkcję i co zmieniło w życiu Polaków jej ustanowienie.

Doskonałą okazją, by sobie to uświadomić, są obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. W Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym miały one miejsce 27 maja.

Tego dnia nauczyciele rozmawiali z uczniami na zajęciach na temat twórców konstytucji, tego co zawierała oraz roli, którą odegrała w dziejach Europy i świata. Odbyła się również akademia, którą przygotowali uczniowie czwartej klasy pod kierunkiem wychowawczyni Anny Wasiak-Fijałkowskiej. W trakcie występu Pani Konstytucja wyczerpująco odpowiadała na pytania dzieci, dotyczące wydarzeń historycznych w XVIII w. i swoich dalszych losów. Część artystyczną uzupełniały piękne pieśni patriotyczne oraz wymowna, wykonana w barwach narodowych, dekoracja. Po uroczystości mało miejsce jeszcze jedno ważne dla społeczności szkolnej wydarzenie. Na boisku uczniowie, nauczyciele i rodzice utworzyli w konturach Polski biało-czerwoną flagę. W ten sposób oficjalnie zainaugurowano w placówce obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
org.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl