Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 września 2020 r., imieniny Hieronima, Wery

Oświadczenie w sprawie konferencji prasowej wyszkowskiego Prawa i Sprawiedliwości

(Zam: 11.05.2018 r., godz. 17.59)

W wydaniach internetowych lokalnych gazet „Wyszkowiak” i „Nowy Wyszkowiak” ukazały się relacje z konferencji prasowej wyszkowskiego Prawa i Sprawiedliwości w dniu 4 maja 2018 roku. Liderzy tej organizacji zaprezentowali swoje oceny, dotyczące negocjacji w sprawie zbliżających się wyborów samorządowych, w których brało udział kilka innych podmiotów.

Na konferencji padły niestety słowa nieoddające istoty sprawy, a nawet fałszujące rzeczywistość. Inicjatorem rozmów był przewodniczący NSZZ Solidarność Ardagh Glass w Wyszkowie pan Bogdan Osik, który 18 października 2016 wystosował do różnych aktywnych podmiotów społecznych pismo z propozycją podjęcia rozmów w celu uzgodnienia szerokiego porozumienia wyborczego, a także wspólnych działań „od dziś do wyborów w 2018 roku oraz dalej”. Reakcja lokalnego Prawa i Sprawiedliwości była dość osobliwa, ponieważ ograniczyła się tylko do podziękowania za przesłane stanowisko i ogólnikowego wyrażenia woli rozmów. Z inicjatywy pana posła Milewskiego doszło jednak w listopadzie 2016 do spotkania, w którym uczestniczyli przedstawiciele NSZZ Solidarność Oświaty w Wyszkowie, NSZZ Solidarność Ardagh Glass w Wyszkowie, Prawicy Rzeczypospolitej oraz Klubu Gazety Polskiej, a także kilku osób z wyszkowskiego Prawa i Sprawiedliwości. Na spotkaniu zgodnie potwierdzono wolę porozumienia i potrzebę kolejnych spotkań. Liderzy wyszkowskiego Prawa i Sprawiedliwości niestety na to spotkanie inicjujące rozmowy o porozumieniu nie przybyli.
Kolejnych spotkań było dość dużo, dobrze, że nastąpiły, dobrze, że brali w nich udział również liderzy wyszkowskiego PiS i inne podmioty, ale byłoby bezcelowe opisywanie ich przebiegu, a tym bardziej opisywanie wybiórcze, jak to uczyniono na konferencji prasowej wyszkowskiego PiS 4 maja 2018 roku. Trzeba jednak powiedzieć, że od początku tego roku w negocjacjach zarysował się wyraźny impas, który został pogłębiony przez jednostronne ogłoszenie przez wyszkowski PiS kandydata na burmistrza. Pomimo, że dotychczasowe negocjacje nie zakończyły się na razie podpisaniem żadnego porozumienia, ani żadnymi uzgodnieniami to sądzimy, że porozumienie jest nadal możliwe i potrzebne. Wobec zaskakującej postawy władz wyszkowskiego PiS, wyrażonej na konferencji prasowej 4 maja 2018 roku będziemy prosić posłów Prawa i Sprawiedliwości o pośredniczenie i monitorowanie kolejnej tury negocjacji. Liczymy na to, że przy wsparciu innych osób ze strony Zarządu Okręgowego PiS dojdzie do kolejnych rozmów.

NSZZ Solidarność Ardagh Glass w Wyszkowie – Bogdan Osik
NSZZ Solidarność Oświaty w Wyszkowie – Marek Pietrzak
Prawica Rzeczypospolitej – Teresa Trzaska
Klub Gazety Polskiej w Wyszkowie – Marek Głowacki

Komentarze

alternatywa jest !
Dodane przez Observer, w dniu 11.05.2018 r., godz. 18.28
No i pojawia się alternatywa wobec Pana Waldemara Sobczaka, szkoda tylko że Pani Trzaska znowu się wkręciła. Ale widać, że NSZZ Solidarność w Wyszkowie ma dość zakulisowych rządów Pana Sobczaka. Pora mu na polityczną emeryturę. Mam nadzieję , że wyborcy wkrótce dadzą temu wyraz!
Po co wam PIS?
Dodane przez Realista, w dniu 11.05.2018 r., godz. 20.36
NSZZ Solidarność Ardagh Glass w Wyszkowie – Bogdan Osik NSZZ Solidarność Oświaty w Wyszkowie – Marek Pietrzak Prawica Rzeczypospolitej – Teresa Trzaska Klub Gazety Polskiej w Wyszkowie – Marek Głowacki Toż to potężny blok prawicowy, po co wam do tego jeszcze PIS?
Ile może mały człowiek ?
Dodane przez Anna, w dniu 12.05.2018 r., godz. 09.02
Hm.... mały człowiek jak widać dużo może, bo Observerze, ów gotów jest zawrzeć pakt z diabłem, żeby oczernić każdego, kto go przerasta... A kalumnie i kłamstwa, którymi lata całe się posługuje, mącąc w głowach, w przestrzeni publicznej funkcjonują bardzo długo... Gdy nie wiadomo o co chodzi zadajmy sobie pytanie: cui bono?
do obserwera
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 12.05.2018 r., godz. 10.15
Jeżeli już to raczej jest to zalążek alternatywy. Możliwości pójścia szerokim frontem są znacznie większe.
do realisty
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 12.05.2018 r., godz. 10.19
Absolutnie nie można w ten sposób podchodzić. Lokalny PiS popełniał w przeszłości wiele błędów. Piszę o tym szerzej, choć jeszcze nie o wszystkim w moim aktualnym felietonie. Natomiast zawsze można wyciągnąć wnioski z przeszłości i zmienić zasadniczo swoją politykę. Do wyborów, wbrew pozorom jeszcze sporo czasu, choć trzeba jasno powiedzieć, że coraz mniej i czasem nawet jeden głupi ruch powoduje nieodwracalne skutki.
Zbiórka
Dodane przez Do Marek, w dniu 12.05.2018 r., godz. 16.48
Panie Marku proponuję zbierać wszystkich, których wyciął Sobczak.
wpis 12 maja 16.48
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 13.05.2018 r., godz. 11.25
Nie ulega wątpliwości, że porozumienie wyborcze, czy też blok wyborczy, jak zwał tak zwał musi mieć przede wszystkim identyfikację pozytywną - sprawny, dobrze pracujący zespół, wspólne idee, program itp. Tylko w taki sposób można doprowadzić do powstania ruchu, który ma szanse coś zmienić. Myślę, że w Wyszkowie nie brakuje ludzi potrafiących z jednej strony ocenić miałkość dzisiejszej władzy i posiadających pomysły na zmiany, a z drugiej wolę ich przeprowadzenia.
Dodane przez Blok prawicowy, w dniu 15.05.2018 r., godz. 07.52
Blok Prawicowy powinien mieć w swoich strukturach wszystkie organizacje. Obecnie największym problemem jest konflikt W. Sobczak i M. Głowacki. Członkowie Pis i GP nie są jednomyślni co do działania obu liderów. W. Sobczak z tego co wiadomo nie wycofuje się ze swojej kandydatki a "rekomendując" ją wybranym członkom w z założenia w tak zwanych " demokratycznych wyborach" przegłosowali wcześniej ogłoszoną kandydaturę. Obecnie raczej nie ma rozmów i nic nie wiadomo na ich temat?
Dodane przez Anonim, w dniu 15.05.2018 r., godz. 08.59
Nie brakuje i brakuje takich ludzi. Komitet Nasz Wybór wyglądał na taki tim. Szkoda, że dowództwo rozpuściło szeregi po pierwszej, nie do końca przegranej bitwie. Na kolejne lata komitet przepadł jak kamień w wodę. I nie chodzi tu o Klub Gazety Polskiej i felietonistę Głowackiego.
Nowosielski może się już pakować ?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 17.05.2018 r., godz. 06.19
Chciałbym zwrócić uwagę forumowiczów na ogólny wydźwięk naszego oświadczenia. Jest taki, że porozumienie jest możliwe i pożądane. Wystarczy podobne nastawienie z drugiej strony i ….. Nowosielski może się pakować ?? Niestety nie. Jeżeli porozumienie dojdzie do skutku to czeka nas ciężka praca, żeby sformułować dobry, wspólny program i dotrzeć z nim do ludzi. A jak to zrobimy to Nowosielski może się już pakować.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.05.2018 r., godz. 13.05
Taaa, jak zrobicie...
Dla wszystkich
Dodane przez Orion, w dniu 18.05.2018 r., godz. 12.20
Pierwszego należy spakować Sobczaka. Zachowuje się jak Dyktator. Wyrzucić go !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ola
Dodane przez Anonim, w dniu 18.05.2018 r., godz. 14.45
Dla ścisłości - pani TT otrzymała stanowisko vice-starosty, specjalnie dla niej stworzone ( jak wykorzystała władzę to wiemy ) natomiast pan Głowacki, obecnie "u władzy", przez ostatnie 4 lata nie dokonał jeszcze niczego dla powiatu, czym mogłby się pochwalić -
Dodane przez Anonim, w dniu 18.05.2018 r., godz. 17.29
Sobczaka nie spakować tylko wpakować, do jednej celi z Głowackim, niech się tam gryzą i zagryzą. Wtedy Wyszków odetchnie.
Ola
Dodane przez Anonim, w dniu 18.05.2018 r., godz. 19.50
Popieram "Anonim" z 17.29
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 19.05.2018 r., godz. 05.21
Dochodzą do mnie zdumiewające wieści. Otóż ponoć, aż trudno uwierzyć, żeby to było możliwe odbyły się ostatnio w wyszkowskim PiS wewnętrzne, demokratyczne wybory w celu wyłonienia kandydata na burmistrza. I ponoć został wyłoniony ten sam, który został ogłoszony około dwa miesiące temu. Nie było jednak w tej sprawie żadnego komunikatu prasowego. Może to więc jedynie niesprawdzona informacja.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.05.2018 r., godz. 11.52
Ja mam inne zdanie co do działalności M. Głowackiego i oceniam ja pozytywnie. Co do rezultatów rozmów to można powtórzyć za zdrową zasadą - po owocach ich poznamy albo nie ważne jak się zaczyna ale jak kończy. Co mamy po tych rozmowach, PiS w Wyszkowie wyznaczył kandydatkę na burmistrza mieszkającą w gminie Rząśnik natomiast konferencja prasowa to głównie opis co zrobił Głowacki albo zerwał rozmowy. Już to oświadczenie jest dowodem, że pozostały podmioty społeczne biorące udział w rozmowach też uważają podobnie jak Głowacki. Kto więc dalej z podmiotów społecznych tak rwie się pod szyld PiS i dalej rozmawia z PiS, z tego co wiadomo nieoficjalnie to nikt. Dlaczego PiS w Wyszkowie ponad rok rozmawiał bezowocnie z pozostałymi podmiotami na prawicy, wydaje się, że chciał wykiwać pozostałych ludzi na prawicy traktując ich przedmiotowo. Co do wiceburmistrz,wicestarosty Teresy Trzaski to Sobczak boleśnie się przekonał, że efekty jej pracy i pozyskane dofinansowania m.in. na programy oświatowe przerastają jego "osiągnięcia" i jak jego 4-letnie rządzenie jako wicestarosty było jałowe i bez żadnych efektów dla naszego miasta i powiatu.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.05.2018 r., godz. 10.30
Przez rok nośny był temat, żeby prawica w Wyszkowie poszła do wyborów samorządowych razem. Wszyscy rozmawiali i okazało się, że partia Prawo i Sprawiedliwość w Wyszkowie jest do tego tematu nieprzygotowana. Chciała zachować stanowiska w samorządzie u Nowosiela, przy okazji pozbyć się konkurencji na prawicy w osobie Głowackiego, Szczerby i Trzaski oraz osiągnąć sukces wyborczy bo jeden radny w radzie miejskiej i jeden w radzie powiatu to wynik nie trudny do pobicia przy nowym systemie wyborczym. Jednak przyciśnięci przez M. Głowackiego stanowczym felietonem w Wyszkowiaku, sprzed kilku tygodni, "Co jest potrzebne – kontynuacja, czy zmiana?" działacze PiS z Wyszkowa, właściwie popełnili seppuku, wystawiając na burmistrza Wyszkowa mało znaną osobę i jeszcze do tego z Rząśnika i organizując konferencję, w której tematem wiodącym nie było jakie propozycje padły na stole tylko, że jeden z uczestników nie chciał pójść pod szyldem PiS w wyborach gminnych w Wyszkowie, natomiast na listy do powiatu i do Sejmiku się zgadzał. To typowa małostkowość i ograniczoność ludzi z wyszkowskiego PiS, bo nie sądzę, że wszystko da się zwalić na jedną osobę. Jeśli w takiej błahej, banalnej sprawie, w wyborach do rady miejskiej w Wyszkowie i kandydaturze wspólnej na burmistrza nie dało się dojść do kompromisu i wypracowania propozycji to może lepiej, że będzie więcej komitetów na prawicy. Dla nas wyborców to możliwość wyboru a nie jeden blok wyborczy pięciu czy sześciu komitetów, pod wodzą nic nie robiącego dla mieszkańców miasta Nowosiela.
Dodane przez pisowiec, w dniu 21.05.2018 r., godz. 18.51
Przecież na tę kandydatkę z PiSu mało kto zagłosuje. Najlepiej byłoby gdyby wycofała się i wtedy prawica możne coś wspólnie zacząć ustalać. Trzeba kandydata silnego a prawicę spójną, wtedy jest szansa. Może choć raz zbierzmy się, pomińmy własne interesy. Dajmy szansę miastu na innego burmistrza.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.05.2018 r., godz. 00.23
Kandydatka z PiS niekonkurencyjna dla obecnego burmistrza, ale władze wyszkowskiego pis ugrają coś dla siebie. Może fotelik starosty? Polityka to najgorsza k.....a.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.05.2018 r., godz. 08.22
pisowiec, może jakaś konkretna propozycja? Kandydatka Ewa Runo jest dobrą kandydaturą i jeśli "zbierzemy się, pominiemy własne interesy: to jest to "szansa miasta na innego burmistrza" , zupełnie innego........ Do 00,23 - proszę nie sugerować, bo Trump też nie maił podobno szans? A kupcy z Targowicy na kogo zagłosują? Proszę ich zapytać. z ostatnim stwierdzeniem trudno się nie zgodzić.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.05.2018 r., godz. 12.23
Skoro nie ma w Wyszkowie lepszych kandydatów...
Do anonim
Dodane przez Do anonim, w dniu 22.05.2018 r., godz. 14.23
Runo nie ma szans. Powinna się opamiętać i wycofać. Sobczak dogaduje się za plecami i wystawia osoby, które zawsze przegrywają bo dostaje stołki w radach nadzorczych

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl