Menu górne

Dziś jest 17 sierpnia 2022 r., imieniny Anity, JackaNowe okręgi

(Zam: 08.05.2018 r., godz. 09.04)

Radni uchwalili podział gminy Wyszków na okręgi i obwody do głosowania, które będą obowiązywały podczas jesiennych wyborów samorządowych.Miejscy urzędnicy przygotowując projekt uchwały zastosowali się do treści postanowienia ostrołęckiego komisarza wyborczego, który uznał poprzednią uchwałę z marca tego roku za niezgodną z prawem. Według niego, samorząd granicami okręgów nie powinien dzielić osiedli, a zawrzeć je w całości w jednym bądź drugim okręgu. Tak zatem wygląda nowy podział zaakceptowany przez radnych. W mieście będą dwa okręgi – 6- i 8-mandatowy, zaś na terenach wiejskich – 7-mandatowy. Według sekretarz gminy Anny Gołębiewskiej, która omawiała projekt uchwały podczas sesji 26 kwietnia, dokument ten został uznany za poprawny. Podobnie Krajowe Biuro Wyborcze wypowiedziało się na temat projektu uchwały dotyczącego podziału gminy na obwody do głosowania.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 10.05.2018 r., godz. 08.34
Miejscy radni przyjęli wcześniej niezgodny z prawem projekt? To tylko świadczy o ich dyletanctwie i zniewoleniu - głosują bez zrozumienia, jak automaty na rozkaz. Wstyd. Świadczy to również o niekompetencji urzędowego zaplecza z panią ze zdjęcia włącznie. Co mówią teraz manekiny nazywające siebie radnymi? Pan zbuntowany radny Turek kiwnął palcem, czy pokornie klepnął to co mu pan burmistrz nakazał...

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl