Przełamanie Bugu

(Zam: 08.05.2018 r., godz. 08.57)

W końcu zwycięstwo! Pierwsza drużyna seniorów Bugu Wyszków sprawiła swoim kibicom miłą niespodziankę, pokonując na własnym boisku aspirujący wcześniej do walki o awans zespół Mazovii Mińsk Mazowiecki 2:1!

Spotkanie Bug – Mazovia zostało rozegrane w środę 25 kwietnia na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Był to zaległy mecz 16. kolejki rozgrywek (pierwszej wiosennej), który nie odbył się w pierwotnym terminie z uwagi na zły stan murawy wyszkowskiego boiska.
Mimo iż zdecydowanym faworytem środowego starcia byli wyżej notowani goście, to jednak różnicy w umiejętnościach nie było widać na boisku. Pierwsza połowa spotkania była wyrównana, z lekkim wskazaniem na gości. Sytuację tę odzwierciedla wynik – po pierwszych 45. minutach gry, Mazovia prowadziła 1:0 po bramce byłego piłkarza Bugu, Michała Hermana. W drugiej odsłonie inicjatywę przejęli podopieczni trenera Stasiuka. Już na samym otwarciu gola wyrównującego zdobył po ładnej akcji Łukasz Kowalczyk. Ten sam zawodnik wyprowadził Bug na prowadzenie w 71. minucie, wprawiając wyszkowskich kibiców w euforię. Mazovia próbowała doprowadzić do wyrównania, jednak jej próby już w zarodku gasiła defensywa gospodarzy. Po kolejnych 20. minutach gry sensacja się „uprawomocniła” – Bug pokonał Mazovię, odnosząc tym samym pierwsze ligowe zwycięstwo od 19 sierpnia ubiegłego roku, kiedy to wyszkowianie pokonali na własnym boisku Dolcan Ząbki.
Bug Wyszków – Mazovia Mińsk Mazowiecki 2:1 (0:1)
Niestety, sztuki tej nie udało się powtórzyć w sobotnim (28 kwietnia) wyjazdowym starciu z KS-em Łomianki. Wyszkowianie przegrali 2:6. Bramki dla Bugu zdobyli Edgar Lech i Karol Rosa.
KS Łomianki – Bug Wyszków 6:2
W następnej kolejce wyszkowianie zmierzą się z Mławianką Mława. Spotkanie zostanie rozegrane w Wyszkowie, w sobotę 5 maja o godz. 11.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!
Błękitni Raciąż – MKS Przasnysz 0:3 (wo)
Drukarz Warszawa – Korona Ostrołęka 0:2
Huragan Wołomin – Pogoń II Siedlce 1:0
Mazur Gostynin – Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:3
Mławianka Mława – MKS Ciechanów 3:1
Ożarowianka Ożarów Mazowiecki – Wisła II Płock 0:1