Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 listopada 2020 r., imieniny Konrada, Leonarda

Upamiętnienie za 220 tys. zł

(Zam: 08.04.2018 r., godz. 20.18)

To kwota, jaka, zgodnie z decyzją radnych, znalazła się w miejskim budżecie i będzie przeznaczona na stworzenie i posadowienie pomnika Stanisława Wolskiego.

– Podczas obrad komisji pytałem, skąd tak duży koszt. Dziś dostaliśmy informację, że firma Art-Mea wyceniła na 110 tys. zł koszt stworzenia dzieła, czyli projektu i wykonania formy, która będzie odlana – mówił podczas sesji Rady Miejskiej 29 marca Adam Szczerba. – Wychodzi na to, że wyrzeźbienie pomnika to 100 tys. zł. Może wyjdę na ignoranta, ale wydaje mi się, że to dosyć wysoka kwota za dwa miesiące pracy. Niewątpliwie koszt pomnika budzi moje zastrzeżenia.
Krzysztof Sobieski pytał, dlaczego Urząd Miejski nie wybrał wykonawcy w przetargu. Jak podaje Urząd Miejski, „szacunkowa wartość wykonania dzieła po rozeznaniu rynkowym, rozmowie i negocjacji z proponowanym wykonawcą ART-MEA (…) wynosi 110000 PLN netto na umowę o dzieło (kwota poniżej 30000 euro).”
Zamówienia warte mniej niż 30 000 euro nie wymagają, zgodnie z prawem, ogłoszenia przetargu. Firma Art-Mea ma siedzibę w miejscowości Rząska (gm. Zabierzów, pow. krakowski). Wykonawcą pomnika będzie prof. Czesław Dźwigaj (wspólnik w firmie) – profesor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, uczeń Antoniego Hajdeckiego (rzeźbiarz, profesor i prorektor ASP w Krakowie), autor licznych pomników (m.in. blisko 80 pomników Jana Pawła II usytuowanych na całym świecie).
– Dzieła artystycznego nie da się wycenić. Chcieliśmy, by pomnik był piękny, zależało nam na wykonawcy, który zapewni najwyższą jakość artystyczną – informowała podczas sesji Rady Miejskiej zastępca burmistrza Aneta Kowalewska.
Za 110 tys. zł za pomocą własnych narzędzi i według własnego pomysłu prof. Czesław Dźwigaj zobowiązał się wykonać model rzeźby w glinie (1:1), a także wykonać negatywy, pozytywy podzielonej na części rzeźby oraz przygotować całość rzeźby do odlewu w brązie, wykonać dokumentację – specyfikację techniczną odlewu, pełnić nadzór wykonawczy nad procesem odlewu i stawiania pomnika.
Urząd Miejski deklaruje, że podmiot, który stworzy odlew w brązie i przetransportuje pomnik na plac Wyzwolenia, będzie wy- łoniony w ramach zapytania ofertowego.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 09.04.2018 r., godz. 13.30
QWA,NAJPIERW CHODNIKI,POTEM POMNIKI !!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodane przez ..., w dniu 09.04.2018 r., godz. 20.46
To się nadaje do telewizji! Pan Nie Mam Łobowiązku odsłona kolejna. Przypomina mi się Miś: Ja tu jestem kierownikiem szatni. Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
Dodane przez Bbb, w dniu 10.04.2018 r., godz. 08.02
Jeżeli to ma być pomnik to niech wyjdzie z ręki artysty a nie Józia z Pcimia, bo zrobi go taniej. Wystarczy spojrzeć na wyszkowskie pomniki najczęściej stanowią kompozycje nagrobka z elementami metalu i kamienia polnego. Jedyne fajne to są te Norwida, ale one zdaje się wykonane były wlasnie przez artystę.
Pomnik czy darmowe boisko na WOSiR dla młodzieży
Dodane przez Michał Czajka, w dniu 10.04.2018 r., godz. 13.17
Wiem jak p. burmistrz Nowosielski zamierza zgromadzić/ pozyskać dodatkowe fundusze na pomnik, bo zapewne pomnik w trakcie realizacji zamiast 200 000 będzie kosztował ponad 300 000 zł. Od marca p. burmistrz wprowadził opłatę za korzystanie przez dzieci i młodzież za tzw. "orlik" ( małe boisko ze sztuczną nawierzchnią) na WOSiR. 50 zł x 45 min. do końca października zapewne uzyska taką kwotę. Zasmucony i zdegustowany rodzic i nauczyciel.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 10.04.2018 r., godz. 14.26
Dziesiąty. Szczujnia odprawia dziś swą ostatnią menstruację. Od dziś już oficjalne - KLIMAKTERIUM.
Dodane przez Jacek, w dniu 10.04.2018 r., godz. 22.40
Wstyd dla całego Wyszkowa ten pomnik i burmistrz Nowosielski. Na taczce go wywieźć.
Moje zdanie,nie musisz się z nim zgadzać
Dodane przez maa, w dniu 13.04.2018 r., godz. 21.51
Nie za dużo tych pomników? Może są inne sposoby na upamiętnianie,Pałacyk w parku odbudujcie i tam muzeum ziemi wyszkowskiej,będą zdjęcia Stanisława Wolskiego i wiele innych ciekawszych rzeczy niż słabe pomniki.Podejrzewam że za źle wydane pieniądze w ostatnich latach to już z połowa pałacyku by stała.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl