Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyTeraz o pomniku zdecydują radni

(Zam: 23.03.2018 r., godz. 12.14)

Dwie propozycje pomnika przedwojennego burmistrza Wyszkowa Stanisława Wolskiego – jeden z Gwiazdą Dawida w postumencie, drugi bez niej – otrzymali radni miejscy, którzy mają na najbliższej sesji Rady Miejskiej podjąć uchwałę w sprawie wzniesienia monumentu.Na temat pomnika dyskutowali radni 19 marca podczas posiedzenia komisji promocji i kultury działającej pod przewodnictwem Wojciecha Rojka. Goszcząca w czasie obrad zastępca burmistrza Aneta Kowalewska podtrzymała propozycję, by pomnik stanął na placu Wyzwolenia i został odsłonięty pod koniec maja z okazji święta samorządu terytorialnego.
– Idea polega na oddania hołdu samorządowcowi, który zapisał piękną kartę swojego życia dokonując czynu bohaterskiego – zaznaczyła odnosząc się do faktu uratowania przez Stanisława Wolskiego w czasie II wojny światowej dwóch żydowskich dziewczynek. – Ten pomnik ma łączyć, symbolizować naszą społeczność. Zaproponowaliśmy dwa warianty, bo od kilku tygodni prowadzimy konsultacje. W ich trakcie zaprezentowaliśmy pomnik – umożliwiliśmy zgłaszanie uwag, spostrzeżeń, propozycji. Największa dyskusja dotyczyła głównie lokalizacji pomnika, czasu realizacji, jego podstawy – podkreśliła. – Wszystkie konsultacje pomnika i uchwały odbywają się zgodnie z prawem miejscowym i ogólnym – poinformowała.
Drogą mailową wpłynęło kilkanaście uwag – w największym zakresie dotyczyły one ulokowania w podstawie monumentu Gwiazdy Dawida. Na łamach „Wyszkowiaka” drukowaliśmy stanowiska Prawa i Sprawiedliwości oraz Klubu Gazety Polskiej będące głosem w dyskusji na temat upamiętnienia Stanisława Wolskiego.
Jan Hryniewicz wspomniał, że wpłynęło też pismo ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, który m.in. proponuje uhonorować przedwojennego burmistrza w formie pomnika stojącego w obrębie Urzędu Miejskiego.
– Decyzja o posadowieniu pomnika jest państwa wolą – zwróciła się do radnych A. Kowalewska.
Zdaniem Włodzimierza Gryza, procedura związana z konsultacjami i ufundowaniem pomnika odbywa się w zbyt szybkim tempie. Podkreślił, że dowiedział się o tej koncepcji miesiąc temu, gdy burmistrz zaprezentował wizualizację monumentu poddając ją pod ocenę radnym.
– Dlaczego musimy na siłę przepchnąć tę budowę? Kadencja się kończy, a mamy podejmować decyzje na przyszłość – stwierdził Włodzimierz Gryz. – Wnioskuję, by poddać pomnik dalszym konsultacjom. Odłóżmy decyzję w czasie. Dlaczego nie można go postawić w kolejnym roku? Później powiedzą, że radni kończąc kadencję, chcieli postawić pomnik na pamiątkę. Nie mówię, że pomnik jest zły, ale nie chcę, by nam to zarzucono.
– Temat nie jest nowy, o pomniku mówimy przeszło rok. W styczniu rodzina Stanisława Wolskiego była w Wyszkowie z wizytą, przekazywała pamiątki po nim. Mówiliśmy wtedy o naszych planach związanych z pomnikiem. To nie jest inicjatywa, która pojawiła się nagle, ale wydawało się nam, że poważne będzie dyskutowanie, jeśli pomnik będzie zwizualizowany – argumentowała Aneta Kowalewska.
– Jako radny dostałem informację o pomniku na ostatniej sesji miesiąc temu. Nie mówmy, że wszyscy radni o tej kwestii wcześniej wiedzieli – podkreślił Włodzimierz Gryz.
– Zawsze będą się pojawiać głosy, że to nie ten czas na pomnik, że to szybko, za drogo. Sama wizualizacja oddaje to, czego Wolski dokonał – stwierdził Wojciech Rojek. – Czas, święto samorządowe, wydaje mi się bardzo słuszny. A czy to będzie Gwiazda Dawida, czy kostka, osobiście ani jedno, ani drugie mi nie przeszkadza.
– Chcemy, by dyskusja o tym pomniku skupiła się na panu Wolskim. Tę postać chcemy uczcić, nie chcemy wchodzić w kwestie relacji międzynarodowych, nie tego tyczy się idea – zaznaczyła Aneta Kowalewska. – Chcemy, by dzieci wychowywane były w duchu mówiącym, że jeśli komuś dzieje się krzywda, trzeba pomóc. To będzie budowanie lokalnej tożsamości, ale też zachęcenie do poznawania historii, pokazanie wartości ponadczasowych, by w czasach tak trudnych znaleźć siłę, aby bronić prześladowanych. Chcemy, by dyskusja toczyła się wokół człowieka, który dokonał czynu, którego być może nikt spośród nas nie byłby w stanie dokonać. Wykazał się ogromnym hartem ducha. W czasach kryzysu autorytetów warto budować system wartości – dodała. – Dla mnie to pomnik zwycięstwa dobra nad złem. Pewnie każdy będzie widział w nim coś innego – troskliwego człowieka, samorządowca, ktoś zobaczy przede wszystkim Gwiazdę Dawida. My chcemy pokazać piękną historię odważnego człowieka, który był jednym nas.
– Ja mówię o kwestii czasu postawienia pomnika. Termin na realizację to dwa, trzy miesiące. Gdyby był dłuższy termin uważam, że ludzie nie byliby tak przeciwni – zaznaczył Włodzimierz Gryz, który optował za wydłużeniem okresu konsultacji i przygotowania do odsłonięcia monumentu.
– Co do Stanisława Wolskiego, nie docierały głosy kwestionujące jego postać. Państwo musicie rozważyć – czy ta osoba zasługuje na to, by ją uhonorować i w jakiej formie – podkreśliła zastępca burmistrza.
– Rozmawiałem z ludźmi i nie słyszałem zdań przeciwnych – wtrącił Czesław Lach.
– Chcemy, by pomnik łączył, nie dzielił. Nasze społeczeństwo i tak w wielu obszarach jest podzielone. Uważaliśmy, że Wolski nie będzie budził podziałów – argumentowała A. Kowalewska.
Tematem pomnika zajmą się też radni skupieni w innych komisjach Rady Miejskiej. Sesja, na której mają podjąć decyzję odbędzie się 29 marca.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Kowalski, w dniu 23.03.2018 r., godz. 13.58
Radni niech sfinansują badziewie z gwiazdą Dawida z własnych srodków - pensji i diet. Rozliczę z tego swojego radnego.
Czy to Wyszkowiak czy Wybiórcza?!?
Dodane przez Raptor, w dniu 23.03.2018 r., godz. 16.18
Wiadomość, która w Nowym Wyszkowiaku jest na pierwszej stronie, że PiS przedstawił swoją kandydatkę na burmistrza Wyszkowa, u Was na portalu ani na stronie fb zupełna cisza?!? O co kaman? Jakaś prewencyjna cenzura czy jak?
Dodane przez Anonim, w dniu 23.03.2018 r., godz. 18.46
"Nowododany przepis art. 20 ust. 1b ustawy o samorządzie gminnym stanowi, że obrady rady gminy są transmitowane i utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Nagrania obrad są udostępniane w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej gminy oraz w inny sposób zwyczajowo przyjęty."
Do Raptor
Dodane przez MAR, w dniu 23.03.2018 r., godz. 19.02
No cisza, bo o czym pisać. Nowosielski ma kolejną kadencję w kieszeni. Niestety.
Dodane przez kurpś,który nie popiera pśysu, w dniu 23.03.2018 r., godz. 20.38
Ten Wasz kandydat na burmiszcza z ramienia pśys-u będzie po wyborach mógł sobie wPISać w CV... Przegrałem wybory z namaszczenia pśys
Dodane przez Anonim, w dniu 23.03.2018 r., godz. 21.51
Chciałeś napisać z namaszczenia Nowosielskiego i Sobczaka
Dodane przez Anonim, w dniu 24.03.2018 r., godz. 09.25
A co Raptor chcesz udawanej radości? Pierwszy raz jest tak decyzja mi bardzo obojętna. Nie mam żadnych emocji ani w stosunku do kandydatki, ani osoby, która podjęła tą decyzję ani w stosunku do nazwy partii, której w kontekście wyborów samorządowej nie wymienię i nie będę zabierał głosu. Kibicuję PiS na arenie krajowej i międzynarodowej, widzę, że Mateusz Morawiecki, po okresie niewielkiego chaosu, łapie właściwy rytm i skutecznie zmienia priorytety swojej polityki zachowując wcześniejsze reformy. Natomiast w sprawie samorządowej roli tej partii w Wyszkowie, oddaje pole Markowi Eychlerowi, bo pewnie w jego kierunku są wykonane te posunięcia wyborcze. Wyszkowiak to nie wybiórcza i dobrze odczuwa emocje w Wyszkowie. Podobnie w innych mediach temat szybko spadł z głównych tematów. To o czymś świadczy.
Dodane przez Anonim, w dniu 24.03.2018 r., godz. 09.58
Trochę nie na temat ale o tym co zgotowała Polkom partia Pis a świadczy o tym w jak "wolnym" państwie żyjemy. "Oczywiście,że dostanie pani receptę na pigułkę "dzień po" Najbliższy termin wizyty u lekarza już za tydzień"
Dodane przez Anonim, w dniu 24.03.2018 r., godz. 10.01
P.s JAREK !!!! ODCZEP SIĘ OD NASZYCH SZPAREK !!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 24.03.2018 r., godz. 12.27
Czarne gacie na szmacie
Dodane przez ..., w dniu 24.03.2018 r., godz. 16.27
Prostactwo, tfuuu, buractwo, tfuu i czarne macice. Za co ten kraj jest karany takimi durniami, tfuu.
Buha,haaaa
Dodane przez Anonim, w dniu 24.03.2018 r., godz. 17.30
Sondaż dla "Do rzeczy" Pis 46,5%.Ciekawe ile ma pis według "Gazety Polskiej" i u Rydzyka.Bardzo "wiarygodne" sondaże.
Wybory
Dodane przez Maciek!!!, w dniu 24.03.2018 r., godz. 21.15
Pan Nowosielski do wymiany niech gościu odpocznie ja widzę że jest bardzo zmęczony Na burmistrza Pani Ewa Runo .
do jadowitego pluja-tfuja z pśysu 16.27.
Dodane przez Anonim, w dniu 24.03.2018 r., godz. 22.21
Kraj to jest karany rządzącymi durniami do strajku kobiet doprowadzającymi !!! Nieprawdopodobna pomyłka przy urnach w 2015-tym 18% wyborców.Dlaczego tak niszczycie to państwo ???!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 25.03.2018 r., godz. 00.04
Jestem za ,żeby burmistrz już odpoczął ale Pani Runo nie jest dobrym kandydatem na to stanowisko
Do seledynowego"jadowitego pluja" / 24.03.2018 z godz. 22.21
Dodane przez Josek, w dniu 25.03.2018 r., godz. 21.01
Widać na twoim przykładzie, że komuchy wiją się jak padalce, znaczy to, że już czują , że ich era bezpowrotnie się skończyła. Choćby nie wiem, jak chcieli odwracać kota do góry ogonem, prawda jest tylko jedna i tylko przeciwko nim.... Jeśli chodzi o tzw. czarne marsze budzą one u mnie niechęć i niesmak..... - Wy lewackie czarownice, hańbicie pamięć Polek, które po powstaniu listopadowym, powstaniu styczniowym, po egzekucjach i zsyłkach na Sybir straciły swoich ojców, mężów, braci, narzeczonych i przez dziesiątki lat ubierały się na czarno na znak żałoby, aby zademonstrować patriotyczne uczucia. Waszym kolorem jest tęcza. To lewackie babo-chłopy organizują te nikomu niepotrzebne demonstracje i próbują deprawować podstepnie brzmiącymi hasłami młode Polki. Prawdziwe kobiety są mądre, subtelne, wrażliwe, opiekuńcze i nie muszą domagać się dodatkowych praw i przywilejów sprzecznych z naturą (aborcja na zyczenie) oraz same potrafią zapracować na swój sukces... PS. Feminizm to przecież kij do bicia innych kobiet, tych normalnych !!!!
Ola
Dodane przez Anonim, w dniu 25.03.2018 r., godz. 21.02
Achtung, achtung - centrum miasta zostało zaatakowne przez kawki: ulice, chodniki, samochody na ulicach Prosta, 1 Maja, Swiętojańska i inne upstrzone okropnie - jak wygląda miasto na Wielki Tydzień? Ochydnie!
Do anonima z 22.01
Dodane przez Anonim, w dniu 25.03.2018 r., godz. 22.12
Durne to są te kobiety,które strajkują.Niech nauczą się czytać ustaw to nie będą wtedy strajkowały.idą jak cielaki na rzeź...
Dodane przez Czytelnik, w dniu 26.03.2018 r., godz. 17.43
Pan Głowacki milczy w sprawie Runo...Tak wiele ma Pan Marek do powiedzenia publicystycznego w kwestiach żywych w necie. W przypadku prawdopodobnej przegranej prawicy w przyszłych wyborach nic do powiedzenia nie ma. Po co te felietony i narzucony imperatyw. Nie ma stanowiska, decyzji, komentarza....
Dodane przez Anonim, w dniu 26.03.2018 r., godz. 21.01
Pan pierwszy sort Głowacki do którego docierają jedynie wytyczne z gazety "polskiej" nie widział,nie słyszał i nie pojmuje wstrętnych działań policji polskiej.TVPis zapewne nie poruszył tematu poniewierania kobiet w 8-mym miesiącu ciąży za odpalenie rac na proteście oraz poniewierania filmujących zatrzymanie Igora Stachowiaka co było następnym oczywistym pogwałceniem konstytucji RP.
Do czytelnika
Dodane przez Anonim, w dniu 26.03.2018 r., godz. 21.06
A co ma pisać?to była decyzja Sobczaka i jego lizod..a Zaremby.Moze przez szacunek do Pani Runo nie chce komentować? Pani Runo została wystawiona nie dla swojej wygranej ale dla wygranej Nowosielskiego i dla stanowiska Sobczaka.PiS może się pożegnać z wygraną w naszej gminie.Nie ma ludzi w PiSie, którzy mogliby nazbierac głosów
Dodane przez Anonim, w dniu 27.03.2018 r., godz. 09.23
Od tego rządzenia to się poprzewracało co niektórym w głowach i nie tylko. PiS w Wyszkowie leży i kwiczy, a stado miejscowych sępów chętnych przejąć schedę już krąży i knuje.
Dodane przez ola, w dniu 27.03.2018 r., godz. 10.48
Na bezrybiu i rak ryba.
Dodane przez do Anonima ME, w dniu 27.03.2018 r., godz. 11.12
Anonimie ME, różnica intelektualna między panami Markiem Głowackim, Adamem Szczerbą a panem jest tak wielka, że nie da się tego nadrobić negatywnymi emocjami. Życzę panu, zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.
Dodane przez Melatonina, w dniu 27.03.2018 r., godz. 12.47
To nic, ale za 5 lat to już na pewno, na 100 % przejmiecie władzę! Pod patronatem Darka i spółki i spółki przybranej córki.
Dodane przez Matka Boska z Lurd, w dniu 27.03.2018 r., godz. 17.15
Za pięć to może jeszcze nie, ale za 10 lat to z pewnością Głowacki otrzyma swoją szansę na burmistrza, jak Nowosielski już nie będzie chciał albo mógł startować oczywiście. No i oczywiście jak nie znajdzie się jakiś inny kandydat przynajmniej średnio rozgarnięty.
Dodane przez Anonim, w dniu 27.03.2018 r., godz. 22.01
Najlepiej nierozgarnięty, pazerny i "układny"?
Dodane przez roms, w dniu 28.03.2018 r., godz. 10.17
Zanosi się na ciekawy test zdolności radnych do samodzielnego myślenia. Głosować zgodnie z bolszewicką zasadą: sztuka w służbie polityki, czy afirmować chrześcijańskość? Głosować za TYM pomnikiem, czy za jego połówką? Wyszków ma szansę przyhamować rozwój epidemii, którą na własny użytek nazywam kompleksem goja. Ps. Radnym, zamierzającym kandydować w tegorocznych wyborach proponowałbym zawnioskowanie na jutrzejszej sesji głosowania imiennego.
Stanowisko KOD i Obywatele RP
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 28.03.2018 r., godz. 11.53
jesteśmy zdecydowanie ZA pierwotną formą pomnika (z gwiazdą Dawida), jak i ZA umiejscowieniem go na Pl. Wyzwolenia.
Dodane przez Frajer, w dniu 28.03.2018 r., godz. 13.10
Z opaską ORMO konfidencie, kapusiu.
Dodane przez AleksM, w dniu 28.03.2018 r., godz. 17.48
PiS marginalizuje Wyszków, a staruszek Sobczak jest od lat rozgrywany przez swoich starszych stopniem kolegów. Może pora na honorowe rozwiązanie tego gordyjaka?
typowy klubowicz
Dodane przez Antoni, w dniu 28.03.2018 r., godz. 21.47
Sądząc po nicku "frajer" mamy doczynienia z anonimowcem klubu gazety polskiej. Język, słownictwo i sposób wypowiadania charakterystyczny dla tego środowiska
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 28.03.2018 r., godz. 23.27
Myślę, że to wszechpolaczek/złodziejaszek, który ukradł rok temu nasz baner spod biblioteki i schował się księdzu pod sukienkę przed tym co go pogonił. Ten sam co wybił mi parę dni temu szybę kamieniem.
Pomnik, stadion, sport - co by tu jeszcze..
Dodane przez Anonim, w dniu 29.03.2018 r., godz. 00.01
Tematy zastępcze forsowane przez Nowosielskiego i spółkę naszemu miastu nie służą. Cztery lata temu tematem było centrum sportowe przy Pułtuskiej, przy cmentarzu. Co tam nie miało być, stadion z krytą trybuną, boisko boczne, hala dla Campera i jeszcze inne hale dla innych sportów. Wszystko okazało się wielkim oszustwem a w tym miejscu deweloper z Pułtuska stawia blok. Do tego Bug Wyszków jest trudnej sytuacji i przegrywa kolejne mecze, sport przestaje być ważny w Wyszkowie za ekipy Nowosielskiego. Teraz chcą nas wciągnąć w temat pomnika, który ma bardziej upamiętnić żydowskie dziewczynki niż burmistrza Wolskiego. Doświadczeni 4 lata temu wiemy , że to ściągnie na nasze miasto kolejne wydatki i skończy się bez happy endu. Widzieliśmy jak Nowosielski i starosta Pągowski nie potrafili sobie poradzić z zwrotem dla spadkobierców rodziny Skarżyńskich. Niech sobie stawiają ten pomnik a my im odpłacimy za ten pomnik i za ten numer co nam wykręcili 4 lata temu.
Do anonima z godz. 00.01 z klubu gazeciarzy i wszechpolaczków
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 29.03.2018 r., godz. 08.07
A jak odpłacicie? Szyby będziecie w oknach wybijać?
Dodane przez Josek, w dniu 29.03.2018 r., godz. 08.47
Wiarygodność Eychler'a w relacjonowaniu i opisywaniu pewnych zjawisk natury społeczno-politycznej i historycznej na tym forum proporcjonalna jest do wiarygodności wróżb cygańskich !!!! PS. Większość komentarzy forumowiczów związanych z środowiskiem popierającym dobrą zmianę zawiera trafne uwagi i fajnie się czyta te wpisy, bo są naprawdę wyważone i merytoryczne w treści , a to rzadkość na tym forum. Ze zdumieniem przyjmuję próby przypisywania im poglądów, których nie podzielają i krytykę dotyczącą opinii, których nigdy nie wypowiedzieli lub wskazywanie na coś czego nie zrobili - przez margines UBwateli PRL w Wyszkowie.
PiS postawił na młodychi zdolnych
Dodane przez Szwagier, w dniu 29.03.2018 r., godz. 13.54
Wyszków rozgrywany jest przez posłów z sąsiednich powiatów. Sobczak sam siebie nie potrafił wykreować na ponadlokalność i nie wykreował nikogo, bo wg niego nikt się nie nadawał. Mamy za to Zarębę, wykreowanego przez Sobczaka, na miarę przewodniczącego PiS gminy Wyszków! Uczeń Zaręba przerósł mistrza Sobczaka i to on dzisiaj ustawia wszystkich po kątach, kreuje listy, rozdaje stołki, namaścił kandydata na burmistrza. Za rok pewnie zostanie przewodniczącym PiS powiatu wyszkowskiego, zasiądzie w zarządzie okręgu 18. Może sam wystawi się jako kandydat na posła lub przynajmniej radnego Sejmiku Mazowieckiego. Sobczak zawsze ufał i stawiał na młodych lub przynajmniej młodszych od siebie. Przewodniczący Zaręba sam potrafił wydreptać sobie ścieżki do ważnych tego świata. Swoje interesy załatwia jak chce, kiedy chce i z kim chce. Minister Kowalczyk nie śmie przeciwstawiać się jego personalnym decyzjom, nie mówiąc już o Czartoryskim. Przewodniczący Zaręba zrobił też porządek z pisowskim "babskim targiem". Poustawiał ambitne dziewczyny po kątach. Mianując na kandydata na burmistrza E. Runo ostudził zapał do władzy zapowiadającej się A. Król oraz upartej i zdeterminowanej I. Wyszyńskiej. Najlepszy interes zrobił typując J. Bale z Zabrodzia do startu na radną Sejmiku Mazowieckiego. Majstersztyk, którego zazdrości mu dziś sam mistrz wyszkowskich układanek.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.03.2018 r., godz. 14.43
I dobrze robi, skoro nie ma w Wyszkowie mądrzejszych od Genia, niech on układa wszystkie karty, oczywiście pod stary, dobrze funkcjonujący układ PiS - Nowosielski. Kowalczykowi i Czartoryskiemu taki stan jest tylko na rękę. Słaby wyszkowski PiS, to gwarancja ich własnych poselskich stołków naszym kosztem. P.s. co z niby naszych posłów ma dziś Wyszków?
Dodane przez Szwagier, w dniu 29.03.2018 r., godz. 16.10
Co ma Wyszków? Ma PiS, jaki ma i im w to gra.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.03.2018 r., godz. 17.23
Wyszków zamiast swojego posła zadowolił się rzuconymi jak psu synekurami. Lata kiepskiego zarządzania się mszczą. Wszędzie można było coś sensownego ugrać tylko nie u nas, a na dodatek winowajcy szukają dookoła winnych, wietrząc same wokół siebie spiski. Nikt się we własna pierś nie uderzy. Pani Runo będzie kolejną porażką Sobczaka.
Do Szwagier
Dodane przez Antek, w dniu 29.03.2018 r., godz. 17.35
Ciekawe myślenie, ale dlaczego sądzisz, że Wyszyńska uparta i zdeterminowana? Jakby taka była to z pewnością zrobiłaby to co Król. A tak ......
Dodane przez Anonim, w dniu 29.03.2018 r., godz. 19.50
Pani Iwona Wyszyńska niech kandyduje do rady powiatu. Nic innego w tym skostniałym układzie nie osiągnie.
Szwagier prześmiewca
Dodane przez Litości, w dniu 29.03.2018 r., godz. 20.49
A ja myślę, że cała konkluzja "szwagra" jest czystym sarkazmem i kpiną z zastanej sytuacji, gdzie pionka Zarębę "szwagier" wynosi do rangi największego PiSowskiego cwaniaka. Czy według was tak jest? Pytanie raczej retoryczne. Ale pomimo cynizmu i kpin wiele z powyższego daje ludziom do myślenia. Dlaczego tak się stało? i chyba to, że Sobczak przekombinował. Mamy dziś "Misia" (PiS) na miarę jego skromnych możliwości.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.03.2018 r., godz. 22.05
Antku, Wyszyńska chyba zrobiła to co Król. Złapała synekurę i dziś obie śmieją się z babskiego Napoleona.
do Szwagier
Dodane przez AleksM, w dniu 29.03.2018 r., godz. 23.55
Dziś to mi jest szkoda Runo. Cieszy się kobieta z poparcia Zaręby i Sobczaka. I to jest chyba całe na dzień dzisiejszy zaplecze w PiS. No i tracącego na popularności posła z Pułtuska Kowalczyka, który zdaje się raczkiem wycofuje się ze swych deklaracji. Sytuacja jest podminowana.
Dodane przez Anonim, w dniu 30.03.2018 r., godz. 08.12
Po co pretensja do posłów z ościennych powiatów. Gdyby nie oni to nikogo by nie było, bo Wyszków od kilkunastu lat nawet nie jest w stanie mieć prawicowego burmistrza. A co dopiero mówić o PiS-owskim pośle czy senatorze. Co jest tego przyczyną?
Dodane przez o co kaman?, w dniu 30.03.2018 r., godz. 09.14
Jak przewodniczący Sobczak od roku chodzi i biadoli, że z Nowosielskim wygrać się nie da, bo... To sprawa jest pozamiatana. Na samym starcie stawiać się w roli przegranego, w czasach największej koniunktury PiS w Polsce i naszym mieście, powinno być w tej partii odgórnie karane dymisją. Zero entuzjazmu, aż się boję tego jak drętwo będzie wyglądała kampania PiS i kandydatki Runo pod kierownictwem przewodniczących z Lucynowa i Sobczaka.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 30.03.2018 r., godz. 09.20
Serdeczne życzenia świąteczne wszystkim czytelnikom Wyszkowiaka a w szczególności komentatorom. Cieszmy się zmartwychwstaniem i dobrą nowiną. PIS ma już tylko 28 % !!!!!!!!!!!!!!!!
Dodane przez Zabrodziak, w dniu 30.03.2018 r., godz. 10.04
Kowalczyk, to i tak za dużo się angażuje w Wyszkowie. Wykorzystuje to miejscowy beton jako poparcie dla siebie samych. Że niby wszystko jest w porządku, a oni cieszą się uznaniem posłów.
Dodane przez Anonim, w dniu 30.03.2018 r., godz. 11.36
Przecież obecny burmistrz jest człowiekiem o poglądach prawicowych.
Dodane przez xyz, w dniu 30.03.2018 r., godz. 12.16
Wszyscy mądrzy, a jak co do czego to 2/3 chętnych uaktywnia sie dopiero w okresie kampanii wyborczej. Wszyscy chcieliby wtedy startować z jedynki. Tylko co z pracą na co dzień? Chętnych niewielu.
Dodane przez Lipa, w dniu 30.03.2018 r., godz. 13.02
A komu w pis prezeszkadza Nowosielski? Zarząd udaje, że nie utrzymuje z nim kontaktów, ale jego kandydatka poszła jak ciele na rzeź do burmistrza, jak jakiś wasal spowiadać się z okoliczności swojego kandydowania. Nikt chyba nie powie, że to temat dotyczący funkcjonowania szkoły, bo tylko w takim celu Nowosielski może sobie wzywać na dywanik podlegającą pod urząd dyrektor.
Dodane przez Odgrzewane kotlety?, w dniu 30.03.2018 r., godz. 14.23
Jak Runo nie pasuje to kto w zamian? Wyszyńska?
Dodane przez Anonim, w dniu 30.03.2018 r., godz. 18.45
Wyszyńska to odgrzewany kotlet bez samokrytyki. Ponadto z tego co czytamy Sobczak na starcie założył że jest przegrany, Runo z racji braku jakiegokolwiek doświadczenia i ogłady sama siebie postawiła w miejscu jakim jest. Rozgrywka trwa pomiędzy starym układem. Po co im kolejny problem z możliwościami wygranej, takich ucina się , historia PIS-Sobczakowska sama mówi za siebie, począwszy od Nowosielskiego po Król obecnie ( jedyna realna szansa ). Uciąć przy .... jak się da jak najszybciej lub przed wyborami. Pewnie ktoś odgrzeje te zdarzenia.
Dodane przez putin, w dniu 30.03.2018 r., godz. 22.00
kochamy nasz PIS; TO JEDYNA POLSKA PARTIA NIECH RZĄDZI NAM JESZCZE KILKA DEKAD ..............
Dodane przez Antek, w dniu 31.03.2018 r., godz. 07.02
Anonim proponuję samemu startować zobaczymy jaki jesteś mocny, może w końcu coś zrozumiesz. Może byś przede wszystkim podpisał się kto jesteś, samo to nie świadczy dobrze o twojej osobie.
Dodane przez Anonim, w dniu 31.03.2018 r., godz. 09.41
Antek - jesteś Anonim, więc nie pouczaj. Samo to nie świadczy dobrze o twojej osobie - Antek.
Dodane przez Dobromir, w dniu 31.03.2018 r., godz. 10.18
Panowie i Panie w PiS i na prawicy, czas kończyć z tym przekomarzaniem się i powoli zabierać się do pracy na rzecz Waszej wspólnej misji. W Święta dobrze się najeść, wypić i odpoczać. Spędzić je z rodzinami, przyjaciółmi, znajomymi. Po Świętach, jak zmartwychwstały Jezus, wróci do Was wiara i Wasza misja zyska nową energię. Dobro zwycięży! Bóg z Wami!
Dodane przez AleksM, w dniu 31.03.2018 r., godz. 11.25
Trochę w PiS zawiodły reguły szeroko pojmowanej demokracji oraz sprawiedliwości. Zabrakło szerszych konsultacji czy prawyborów i teraz panowie, co naważyli piwa, jakby umywali od tego ręce zasłaniając się Bogu ducha winnym Kowalczykiem. Żółta kartka dla nich. Kto ma teraz ten wózek pociągnąć? Bo jak ma to wyglądać tak jak 4 lata temu, to faktycznie sprawdzi się fałszywie powtarzane proroctwo, że z obecnym gburmistrzem nie da się wygrać. Pani Wyszyńska niech skupi się na którejś z samorządowych rad, bo znaleźć się tam powinna, i na zawsze zapomni o fotelu burmistrza. Nie ma dziś czasu na zabawę: do trzech razy sztuka.
Wodzu Głowacki, słyszysz i nie grzmisz?
Dodane przez Anonim, w dniu 31.03.2018 r., godz. 12.41
Głowackiemu chyba mowę odebrało, dech zaparło albo zaniemówił z wrażenia. Czekamy na twe słowa, masz pan coś do powiedzenia czy już nic?
Dodane przez Anonim, w dniu 31.03.2018 r., godz. 21.03
Komediant Głowacki w szoku po ogłoszeniu sondaży.Daj Boże będą jeszcze niższe !!!!!!!!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl