Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 września 2023 r., imieniny Hieronima, WeryRhinos pokonali Lakers w debiucie w LFA 1

(Zam: 23.03.2018 r., godz. 12.06)

Wyszkowskie Nosorożce z przytupem rozpoczęły sezon 2018 w Lidze Futbolu Amerykańskiego 1. Rhinos po bardzo zaciętym meczu pokonali Olsztyn Lakers 27:21!  • (fot. Hubert Morka)
Mecz został rozegrany w sobotę 17 marca na nowym boisku bocznym wyszkowskiego stadionu. Debiut Nosorożców w rozgrywkach LFA 1 przebiegał w trudnych warunkach atmosferycznych – przy wyraźnie ujemnej temperaturze oraz silnym wietrze. Ten ostatni dawał się we znaki również tłumnie zgromadzonym na trybunach kibicom. Rhinos zadbali jednak o swoich fanów – bardzo emocjonujące spotkanie pozwalało zapomnieć o panującym mrozie. Warto również wspomnieć, że w otwarciu meczu 1. kolejki rozgrywek LFA 1 uczestniczył burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.
Mecz rozpoczęli w ataku Rhinos. Ich grę bardzo dobrze prowadził quarterback zespołu, Avery Neloms. Obok podań do swoich ofensywnych zawodników, Amerykanin popisywał się również indywidualnymi akcjami biegowymi. 169 zdobytych przez niego w tym spotkaniu jardów mówi samo za siebie. Neloms był również autorem jednego z przyłożeń dla Rhinos. Bardzo aktywny w poczynaniach formacji ofensywnej był także Bartosz Szymański. Wyszkowianie zaliczyli dobry początek spotkania, dzięki twardej postawie zarówno w ataku, jak i w defensywie, wygrali pierwszą kwartę 6:0. W kolejnych oba zespoły szły łeb w łeb. Dla gospodarzy punktowali jeszcze Szymon Berbeć, Michał Berbeć oraz Cezary Banaszek (touchdowns), dodatkowo za 1 punkt trzykrotnie podwyższał Michał Berbeć. Rywale nie pozostawali dłużni, odpowiadając również trzema przyłożeniami z podwyższeniami. W zespole Lakers wyróżniał się, wybrany później na MVP meczu, Przemysław Banat (autor dwóch przyłożeń, zdobywca 171 jardów). W ostatniej, czwartej kwarcie, żaden z zespołów nie zdołał przełamać obrony rywali. W rezultacie, dzięki przewadze osiągniętej w początkowej fazie spotkania, Rhinos zwyciężyli w całym meczu 27:21.
Rhinos Wyszków – AZS UWM Olsztyn Lakers 27:21 (6:0, 14:14, 7:7, 0:0)
Skład Rhinos: Michał Berbeć (WR), Łukasz Berbeć (DL), Szymon Berbeć (WR), Tomasz Iwański (DB), Paweł Król (WR), Jakub Kosewski (OL), Jakub Kowalkowski (DB), Damian Kuchta (RB), Michał Kuchta (RB), Konrad Kukwa (OL), Mateusz Lubański (DB), Łukasz Łuczyński (OL), Hubert Morka (DB), Mateusz Morka (QB), Michał Mroczek (DB), Hubert Nastula (RB), Roman Odyniec-Dobrowolski (DL), Piotr Piórkowski (DL), Szymon Przybylski (DB), Arkadiusz Pyśk (DL), Bartosz Rojek (DB), Jakub Rudnik (LB1), Jarosław Rzemek, Kamil Staszewski (DB), Piotr Stępień (OL), Bartosz Szymański (WR), Karol Szymański (WR), Mateusz Ślesik (OL), Arkadiusz Wolęcki (LB1), Jarosław Wrzodek (OL), Marcin Zaręba (DL), Mateusz Waśkiewicz (OL), Karol Wesołowski (DB), Adrian Kocięcki (RB), Michał Leśniarek (DL), Piotr Wykowski (OL), Daniel Kanownik, Bartłomiej Oleksiak, Greg Williams Jr (DB), Avery Neloms (QB), Kacper Wojda (WR), Kamil Lelujka (RB), Krzysztof Kania (LB1), Hubert Deptuła (LB1), Cezary Banaszek.
– Inauguracja na plus z kilku powodów. Po pierwsze, otwarcie nowego stadionu i w końcu świetne warunki zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Po drugie wygrana, po ciężkim i bardzo wyrównanym spotkaniu. Po trzecie, ilość błędów nie była tak duża jak się obawialiśmy, ze względu na fakt, że ostatni mecz jaki rozegraliśmy, odbył się w czerwcu 2017 roku. Starcie z Lakers było przetarciem, w wielu aspektach bardzo dla nas pozytywnym. Nasza gra jest nadal bardzo daleka od poziomu, jaki jesteśmy w stanie prezentować, ale w sobotę wyglądało to nieźle. Jesteśmy wciąż młodą drużyną, w której szeregi co roku dochodzi kilkunastu nowych zawodników i oni potrzebują kilku lat, aby wejść na określony poziom. Mieliśmy też zaledwie kilka treningów (chyba dokładnie 7) na dużym boisku, co wpływało dosyć poważnie na grę, szczególnie w formacjach specjalnych. Mamy jednak w głowach plan na ten sezon. Doskonale wiemy, że efekty treningów na nowym boisku będą widoczne najwcześniej w przyszłym sezonie. Nie zmienia to jednak faktu, iż w każdym meczu będziemy walczyli do końca i o zwycięstwo, tak jak w sobotę z Lakers – podsumował krótko spotkanie prezes Rhinos Piotr Wykowski.
Warto wspomnieć, że podczas meczu prowadzono zbiórkę na leczenie poszkodowanego w wypadku samochodowym Marka Szczesnego.
Następnym ligowym rywalem wyszkowskiej drużyny będzie silna ekipa Lowlanders Białystok. Mecz Rhinos – Lowlanders zostanie rozegrany w sobotę 7 kwietnia na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Poniżej wyniki pozostałych spotkań w LFA 1, rozegranych w ubiegły weekend:
Seahawks Gdynia – Tychy Falcons 40:14
Panthers Wrocław – Lowlanders Białystok 37:13
Angels Toruń – Warsaw Sharks 0:32
Turu
Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta