Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 10 maja 2021 r., imieniny Antonina, Izydora

ABC Seniora

(Zam: 23.03.2018 r., godz. 11.48)

To tytuł gazetki tworzonej przez seniorów dla seniorów. Wydają ją gmina Wyszków i Rada Seniorów.

Właśnie ukazał się pierwszy numer bezpłatnej gazetki, która ma być dystrybuowana w Wyszkowie oraz w sołectwach. Powstała z inicjatywy seniorów, a tworzą ją Danuta Napiórkowska, Ewa Małkińska, Elżbieta Grażyna Święch. Twórcy zachęcają osoby starsze do współtworzenia wydawnictwa i wysyłania materiałów (zdjęć, tekstów) na adres kultura@wyszkow.pl lub przynoszenia do Urzędu Miejskiego (pok. 116).
W pierwszym numerze „ABC Seniora” znalazła się prezentacja Rady Seniorów, wydarzeń z udziałem osób złotego wieku, zapowiedzi wydarzeń i in.
J.P.

Komentarze

Pytaj a może coś to da.
Dodane przez Emeryt, w dniu 28.03.2018 r., godz. 16.56
Jako świeżo "upieczony" emeryt a do niedawna pracownik samorządowy chciałbym wiedzieć co Rada Seniorów zrobiła dla seniorów w Wyszkowie i powiecie wyszkowskim. To ze spotykają się i realizują swoje pomysły nastawione na własne potrzeby to "widać słychać i czuć". Wydaje że funkcjonowanie Rady Seniorów kosztuje niewiele zaś utrzymanie w Urzędzie Miejskim Pełnomocnika Burmistrza do spraw Senioralnych to koszt znaczny no bo w końcu pełnomocnik burmistrza to nie zwykły urzędnik i swoje wynagrodzenie otrzymuje a seniorzy powinni wiedzieć co Ów Pełnomocnik czyni dla wyszkowskich seniorów - na pewno są to sprawy ważne które można tylko załatwić na "wysokim szczeblu wyszkowskiego samorządu". Może Rada Seniorów ulżyła w jakiejś dziedzinie życia seniora wyszkowskiego, może pomogła skrócić kolejkę do lekarza specjalisty, może pomogła (ta Rada) zakupić szczepionki przeciwgrypowe seniorom których na to nie stać, może zorganizowała jakieś badania prozdrowotne dla seniorów itd itp. ?? Wiem że Rada Seniorów zajmuje się częścią zabawową życia seniora np: "parada wyszkowska, parada warszawska, jakieś konkursy w hali sportowej czy majówka z koszyczkiem, pisanie gazetki; może jeszcze coś? To też dobre ale to marginalna część życia emeryta. Są w Wyszkowie instytucje które powołane są do organizacji takich imprez wystarczy im to zgłosić zapewnić środki finansowe a na pewno zrobią to taniej i nie gorzej. Moim zdaniem Rada Seniorów powinna zająć się całościową organizacją życia seniorów wykorzystując do tego już istniejące instytucje samorządowe. Wyszkowska Rada Seniorów próbuje to robić co mogą zrobić i robią instytucje do tego powołane wykonując to niejako równolegle z nimi a poniekąd próbując instytucje te wyręczać lub z nimi konkurować i w ten sposób stała się instytucją małego zasięgu zajmującą się raczej swoimi potrzebami i pomysłami. Główny problem wyszkowskiego emeryta to borykanie się z trudami życia codziennego emeryta zwłaszcza emeryta żyjącego samotnie. Gdyba tak Rada Seniorów zdefiniowała najważniejsze potrzeby wyszkowskiego seniora - te materialne i te duchowe i podjęła próbę realizacji chociażby poprzez reprezentowanie seniorów w Radzie Miejskiej, zabezpieczenie środków do ich realizacji zaś wykonawstwo pozostawiła instytucjom już istniejącym wówczas można byłoby powiedzieć "nic o nas bez nas". Obecnie jest to twierdzenie na wyrost zaś Rada zajmuje się realizacją potrzeb i marzeń własnych członków a to moim zdaniem byt mało ale zawsze coś lepsze niż nic.
Dodane przez emerytka z niewielkim stażem, w dniu 28.03.2018 r., godz. 20.19
A o której Radzie Seniorów pisze kolega emeryt? Bo dla mnie obie Rady są Seniorów, nawet ta, w której siedzą czynni zawodowo. Zachowują się jak ubezwłasnowolnieni geriatrycy.
Zadania Pełnomocnika ds. Senioralnych????
Dodane przez Emeryt, w dniu 29.03.2018 r., godz. 08.44
Masz rację koleżanko emerytko. Rada Miejska w Wyszkowie to też w większości emeryci dorabiający do emerytury. Część znam osobiście i intelektem to oni nigdy nie zgrzeszyli. Oczywiście ze ubezwłasnowolnieni geriatrycy chyba przez dietę burmistrza. Nawet szkoda pisać. Parafrazując przysłowie "jaka Rada Miejska jest w Wyszkowie każdy widzi". Chciałbym jednak wiedzieć po co w Wyszkowie stworzono etat Pełnomocnika Burmistrza do Spraw Senioralnych. Jakie zadania stoją przed tym Pełnomocnikiem i co z tych zadań w okresie jego funkcjonowania zostało zrobione? Wszak mija już czwarty rok działalności no i czas na podsumowania.
Dodane przez rodzic, w dniu 04.04.2018 r., godz. 14.30
do Emeryta strzał w dziesiątkę i BRAWO a co się tyczy pełnomocnika to duży znak zapytania bo to tez emerytka już
Wyszków misto interesów.
Dodane przez Czytelnik., w dniu 04.04.2018 r., godz. 17.59
Emerytka dorabiająca do emerytury jako pełnomocnik Burmistrza Wyszkowa?????? A to ci heca. Takie rzeczy tylko w Wyszkowie. Wyszków to jednak miasto interesów.
Dodane przez Anonim, w dniu 04.04.2018 r., godz. 23.02
Układy i układziki. Coś za coś.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl