Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 lipca 2024 r., imieniny Ernesta, MałgorzatyUKS awansował do finałów Mistrzostw Mazowsza

(Zam: 23.03.2018 r., godz. 11.38)

Młodziki UKS-u Polonez Wyszków zajęły drugie miejsce w turnieju półfinałowym o awans do finałów Mistrzostw Mazowsza. Tym samym wyszkowianie znaleźli się wśród czterech najlepszych zespołów w województwie.

Turniej półfinałowy odbył się w dniach 10-11 marca w Wyszkowie. Obok podopiecznych trenera Macieja Główczyńskiego znaleźli się w nim siatkarze następujących drużyn: KPS Siedlce, Metro II Warszawa, MDK Warszawa, MOS Wola Warszawa, Huragan Wołomin. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Wszystkie drużyny walczyły o dwie czołowe lokat, które umożliwiały awans do Mistrzostw Mazowsza (w których były już dwie najlepsze drużyny sezonu zasadniczego – Metro Warszawa i Plas Warszawa). UKS Polonez uzyskał następujące wyniki:
UKS – KPS Siedlce 2:0
UKS – MDK Warszawa 2:0
UKS – Metro II Warszawa 2:1
UKS – MOS Wola Warszawa 0:2
UKS – Huragan Wołomin 1:2
Powyższe wyniki zapewniły wyszkowianom drugie miejsce w turnieju (za MOS-em) oraz awans do finałów Mistrzostw Mazowsza, które odbędą się za dwa tygodnie w stolicy. Jeśli wyszkowianie uplasują się w najlepszej trójce, to uzyskają awans do turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w turnieju finałowym!
UKS: Kacper Gorczyński, Kacper Trętowski, Jakub Kortiuk, Jan Przybyłowski, Kacper Pakieła, Piotr Grześkiewicz, Norbert Chmielewski, Krzysztof Piątek, Kamil Abramczyk, Hubert Warpas, Antoni Ciskowski, Nikodem Obrębski, Igor Jagielski.
Trener: Maciej Główczyński.
Turu
***

Trener oraz zawodnicy składają podziękowania dyrektorowi Zespołu Szkół, Zbigniewowi Szczerbie za udzielaną pomoc, umożliwienie rozgrywania oficjalnych meczów, treningów oraz organizację klas sportowych oraz Gminie Wyszków za wsparcie finansowe.

Komentarze

Dodane przez Brawo siatkarze, w dniu 06.04.2018 r., godz. 09.02
Dlaczego trener dziękuje Dyrektorowi za udzieloną pomoc oraz umożliwienie rozgrywania oficjalnych meczów? Przecież w szkole są klasy sportowe. Dyrektora obowiązkiem jest cała organizacja zaplecza. A co z klasami pływackimi Panie Dyrektorze Szczerba? Już niedługo tylko zawody z ratownictwa wodnego zostaną tym biednym pływakom. Przed wyborami powinno paść pytanie do Władz Gminy- Co z klasami pływackimi? Czy ktoś z władz się tym interesuje? Czy tylko dają pieniądze?

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta