Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 listopada 2020 r., imieniny Błażeja, Saturnina

Luxtorpeda charytatywnie

(Zam: 03.02.2018 r., godz. 11.53)

Zespół zagra 4 lutego w Ostrołęce na rzecz niepełnosprawnych i wolontariuszy Drabiny Jakubowej, wspólnoty ludzi, którzy spotykają się m.in. w Domu Emeryta w Brańszczyku.

Drabina Jakubowa to grupa osób z różnymi niesprawnościami i wolontariuszy, którzy pod opieką księży orionistów organizują dla nich rekolekcje, pomoc duchową, opiekę oraz wsparcie charytatywne. Wspólnota organizuje turnusy rekolekcyjne dla blisko 250 osób rocznie, regularne spotkania co tydzień, akcję odwiedzania i pomocy w domach, wspólne wyjazdy, szkolenie wolontariuszy, promocję wolontariatu i edukację społeczeństwa na temat niepełnosprawności.
– Pomyślałem w ostatnie wakacje podczas turnusu dla niepełnosprawnych: „ale by było fajnie zebrać razem wolontariuszy, podopiecznych, zaprosić tłum ludzi i urządzić koncert. Oczywiście, czadowa muzyka, na chwałę Boga i wszyscy równi. Bawimy się i śpiewamy razem, w takich warunkach, żeby wszyscy mogli się „czuć” w pełni sprawnie, cieszyć tym wydarzeniem” – mówi ks. Łukasz Mikołajczyk – pomysłodawca Drabiny Jakubowej, duszpasterz, orionista, dyrektor Domu Emeryta w Brańszczyku. – Pomysł z wakacji przerodził się w konkretną inicjatywę, stąd 4 lutego Luxtorpeda zagra w Ostrołęce dla podopiecznych i wolontariuszy.
Zysk z koncertu ma zostać przeznaczony na pokrycie kosztów wolontariatu (wyżywienie, nocleg itp.) podczas wakacyjnych turnusów dla niepełnosprawnych. Dzięki temu podopieczni zapłacą tylko za swój pobyt.
– 700 zł kosztuje dziesięciodniowy turnus, co obiektywnie jest małą kwotą, ale dla niepełnosprawnych przyjaciół, którzy się leczą i rehabilitują praktycznie całe życie, to całkiem sporo – dodaje ks. Łukasz Mikołajczyk.
Koszty utrzymania wolontariuszy dzielą między siebie darczyńcy i Zgromadzenie Zakonne Małe Dzieło Boskiej Opatrzności – Orioniści Polska.
Bilety na występ Luxtorpedy w cenie 39 zł dostępne są pod adresem:www.drabinajakubowa.pl/pl/luxtorpeda oraz w Beer Bar Avalon, ul. Głowackiego 44, Ostrołęka.
Koncert odbędzie się 4 lutego o godzinie 17.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl