Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 listopada 2020 r., imieniny Błażeja, Saturnina

Cel jest jeden – wygranie wyborów

(Zam: 26.01.2018 r., godz. 11.52)

– Jarosław Kaczyński uznał, że trzeba się cofnąć, by zwyciężyć – mówi o decyzji o rekonstrukcji rządu prawicowy publicysta Adrian Stankowski, który w miejskiej bibliotece gościł 17 stycznia na zaproszenie wyszkowskiego Klubu Gazety Polskiej.

Polityka

– Jeśli ten obóz przegra wybory, to dobra zmiana się w Polsce skończy. Ona jeszcze nie osiągnęła momentu, od którego nie będzie możliwy powrót do republiki okrągłego stołu. Z dnia na dzień nie tylko będzie wycofane 500 plus, ale też inne zmiany – stwierdził gość środowego spotkania. – Słowa Schetyny o likwidacji urzędów wojewódzkich to program likwidacji państwa. Wybory trzeba wygrać i to większością konstytucyjną, by móc rozmawiać o głębokiej naprawie państwa.
Adrian Stankowski wspomniał też o upadku opozycji.
– To zbiór rozhisteryzowanych, miotających się ludzi. Przez dwa lata nie zdołali własnemu elektoratowi wytłumaczyć, dlaczego istnieją. Niczego nie załatwili dla swojego elektoratu, nie zdołali postawić na agendzie publicznej żadnej sprawy. Postawili na zasadę „ulica i zagranica” i obalenie rządu, ale jak się to nie udało, znaleźli się w ślepej uliczce. Ich elektorat czeka na poważną propozycję – kontynuował publicysta. – Taką propozycją jest nowy rząd, który ma mieć łagodniejszą twarz, być bardziej technokratyczny. Jarosław Kaczyński postanowił cofnąć się w kilku miejscach mając na względzie główny cel, jakim jest wygranie wyborów. Jak dżudoka – cofnął się, ustąpił, by zwyciężyć. Jestem o tym przekonany.

Okazja
do narodowych
rekolekcji

Głównym tematem spotkania, zapowiadanym na plakatach, była odpowiedź na pytanie „Czy walka o niepodległość jest dziś potrzebna?”. Goście obejrzeli czterominutowy klip wyprodukowany przez Instytut Pamięci Narodowej o walce Polaków o niepodległość (wojny, powstania).
– Ten rok powinien być okazją nie tylko do parad wojskowych, uroczystości, festynów, ale też do narodowych rekolekcji, co zrobić, by w tej niepodległości, spokoju i bezpieczeństwie przeżyć następne sto lat – stwierdził Adrian Stankowski. – Mamy w pamięci dramat II wojny światowej, losy polskiej historii, ale też powinniśmy mieć w pamięci wspaniałe jej chwile, kiedy Polska była lokalnym imperium, kiedy wszyscy kompozytorzy klasyczni na świecie epoki zwanej barokiem komponowali polonezy. To świadectwo siły naszej kultury. Z historii powinniśmy czerpać dumę i naukę, co zrobić, by się bezpiecznie rozwijać.
Dziennikarz powołał się na wywiad z byłym ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem, który w minionym tygodniu ukazał się w „Gazecie Polskiej”.
– Macierewicz wspomina, że mamy najlepszą koniunkturę na świecie od 70 lat – stwierdził. – Napoleon nazywał Polskę kluczem do sklepienia Europy. Miał na myśli sklepienie gotyckie, które posiada klucz, a kiedy się go wyjmie, to sklepienie upada. Nie miał na myśli państwa, które wtedy już istniało w granicach Księstwa Warszawskiego, ale pas wolności między morzami, bo takim państwem była I RP – dodał. – Napoleonem kierował zamysł polityczny, chciał stworzyć klucz do sklepienia Europy w postaci lojalnej wobec niego Polski, która by mogła zabezpieczyć wschodnią flankę od Rosji, zbalansować układ europejski. Niezależnie, czy się chce zdobywać Moskwę czy Berlin, trzeba przechodzić koło Warszawy w okolicach Wyszkowa, to terytorium ma znaczenie strategiczne.
Gość przypomniał o ważnej, jego zdaniem, obecności wojsk amerykańskich w Polsce.
– Po raz pierwszy od 200 lat nasze polskie dążenia, by się bezpiecznie rozwijać, by nikt nas nie grabił, nie wyzyskiwał rymują się z zamierzeniami największego mocarstwa na świecie. Zwrot polityki amerykańskiej był przygotowany za poprzedniej prezydenckiej kadencji – to strategia zwiększenia amerykańskiej obecności w tym rejonie świata. Wojsko amerykańskie pojawia się wszędzie tam, gdzie ma chronić amerykańskie interesy – stwierdził.
Zdaniem Adriana Stankowskiego, dla idei trójmorza ważne jest bezpieczeństwo energetyczne, komplementarne do kwestii zabezpieczenia militarnego.
– Trump powiedział będąc w Warszawie, że gwarantuje nam bezpieczeństwo militarne i tańszą energię, czyli to, co potrzebne do wzrostu państwa – podkreślił. – Amerykanom nie podoba się Pax Germanica w Europie, więc nie przypadkiem Trump swoje pierwsze przemówienie programowe na temat wartości swojej prezydentury wygłosił mając za plecami pomnik Powstania Warszawskiego. Nie wierzcie, że to przypadek – to prezydent USA tak wybrał. Amerykanie do tej pory blisko współpracowali z Niemcami. Ta sytuacja się zmieniła, aksjomatem polityki amerykańskiej jest zapobieganie powstawaniu lokalnych potęg, z którymi Ameryka mogłaby mieć problem.
Zdaniem gościa, jedyny kraj zadowolony z dzisiejszego europejskiego status quo to Niemcy.
– Ten stan rzeczy rodzi skutki w postaci języka, jakim się komunikują z nami Komisja Europejska, czy rzadziej sami Niemcy, którzy lubią się wyręczać Timmermansem i innymi urzędnikami – uznał. – Francja to kraj ogromnie zadłużony. Niemcy w każdej chwili mogą zacząć sprzedawać obligacje francuskie i każdy rząd francuski się wywróci. Niemcy z kolei od miesięcy nie mogą sformować rządu. To skutek, bo przyczyną jest coraz większy kryzys polityki niemieckiej. Zacznie się proces głębokiego kryzysu w Niemczech i Europie Zachodniej oraz upadku Niemiec jako lokalnej potęgi. Postawienie Polski pod pręgierzem art. 7 paradoksalnie ten proces wzmocni. Jawna demonstracja niemieckiego dyktatu będzie budzić opór mniejszych krajów, tym bardziej, że zaczynają one dostrzegać alternatywę.
Alternatywą ma być współpraca gospodarcza.
– Mamy wspólny interes, by mieć tani gaz, a przynajmniej źródło energii kupowane na zasadach rynkowych, a nie na zasadzie dyktatu. Dziś za gaz płacimy najwięcej w Europie. Istnieje ogromna szansa, którą musimy wykorzystać. Dzięki niej możemy zbudować nową Unię Lubelską, sytuację, kiedy będziemy mogli się bezpiecznie rozwijać. Z tego położenia musimy się nauczyć czerpać korzyści, by już nie musieć walczyć o Polskę z bronią w ręku – twierdził redaktor. – Polska w zamyśle niemieckim i rosyjskim ma być rynkiem zbytu towarów gorszej jakości, ale też zapleczem do składania mebli, samochodów itp. Zmiana tego stanu rzeczy to ogromne zadanie przed nami, ale może mu podołać jedynie wolny naród posiadający suwerenne państwo i rząd realizujący suwerenną politykę gospodarczą.

III RP i republika
kolesiów

Jego zdaniem, obóz PiS walczy o wygranie, jak to określił, czwórskoku wyborczego, czyli wyborów samorządowych, europejskich, parlamentarnych i prezydenckich. Gość, odpowiadając również na pytania z sali, mówił o polityce krajowej.
– Myśmy zastali państwo w ruinie, niewydolny aparat państwowy. Pewna pani wiceminister opowiadała, że po tygodniu w ministerstwie odkryła, że nikt nie prowadzi tam dziennika korespondencji – podał przykład. – Byłem do niedawna praktykującym prawnikiem i wiem, że sądy mają twarz sędziego, który odmówił niepełnosprawnemu umysłowo przyznania pełnomocnika z urzędu w sprawie cywilnej dotyczącej renty. Ten niepełnosprawny miał być równorzędnym partnerem dla radcy prawnego z ZUS-u. To jest ta „sprawiedliwość”. Z takimi sędziami jest największy problem – ten sędzia formalnie nie złamał prawa, choć po prostu jest łajdakiem – mówił gość. – Sprawiedliwość definiowana jest jako połączenie sumienia i rozumu. Sędzia to często człowiek bez sumienia, a często bywa, że i bez rozumu. Dlaczego jest tak dużo skandalicznych orzeczeń w sprawach rodzinnych? Praktyka jest taka, że sędzia, który się do niczego nie nadaje albo komuś podpadnie, idzie orzekać do sądu rodzinnego.
Zdaniem gościa, afera reprywatyzacyjna miała swoje skutki przez sądy, które „nie widziały problemu”.
– Czym była III RP w takim razie? – zwrócił się do gościa prowadzący spotkanie Marek Głowacki.
– Była republiką kolesiów, którzy w dużej mierze wywodzili się z systemu kompradorskiego – system kolonialny w każdy kraju podbitym polega na tym, że tubylcy są potrzebni do rządzenia i wynagradza się ich dając im poczucie, „że są już prawie biali”. Prócz dystrybucji dóbr, przywilejów, była dystrybucja szacunku – rasę panów reprezentowała „Gazeta Wyborcza”, która mówiła, kogo szanuje, kogo nie, który biskup jest dobry, który zły. Miało to szereg skutków gospodarczych, powodowało dewastację wymiaru sprawiedliwości. To nie przypadek. Wszystko to działo się kosztem zwykłych ludzi, jak tzw. reprywatyzacja, czyli po prostu złodziejstwo – stwierdził Adrian Stankowski.
Cezary Oleksiak zastanawiał się nad przyszłością i jakością żołnierzy.
– Wojskowe jednostki szkoleniowe nie mają skąd brać ludzi, którzy kiedyś wojska liznęli. Kierunek jest dobry, ale czy czasu wystarczy? – stwierdził.
– Nie ma co polemizować, że kierunek jest dobry. Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) to ważny rodzaj sił zbrojnych. Opowiadanie, że to prywatna armia Macierewicza to bzdura – każdy minister obrony ma takie uprawnienia, że jednym podpisem może w dowolnym czasie wprowadzić czołgi na Krakowskie Przedmieście. Ma takie uprawnienia i niepotrzebne są żadne prywatne armie. WOT tak samo jest mu podporządkowany jak marynarka wojenna – odarł gość. – O ludzi bym się nie bał. Jak się popatrzy na modę, zapał młodzieży do wstępowania do jednostek WOT, uczestniczenia w grupach rekonstrukcyjnych, jednostkach strzelców, samokształcenia wojskowego to widać ogromny potencjał, który trzeba umiejętnie wykorzystać.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 26.01.2018 r., godz. 14.34
Bardzo obszerny i wyczerpujący materiał ukazał się w Wyszkowiaku jako relacja z naszego spotkania. Dzięki temu osoby, które nie mogły pojawić się w bibliotece mogą zapoznać się zarówno z wystąpieniem prelegenta, jak i przebiegiem dyskusji. To miłe, sam miałem bowiem kilka sygnałów od ludzi, którzy byli zainteresowani spotkaniem, a nie mogli być. Prelegent, pan Adrian Stanowski jest doświadczonym dziennikarzem, analitykiem i komentatorem politycznym. Współpracuje z TV Republika, TVP i Strefą Wolnego Słowa ( Gazeta polska, portal niezależna.pl i inne). Mimo, że jego oceny naszej polskiej rzeczywistości są jasno określone i zdecydowane to wyraża je spokojnym , stonowanym językiem. Pozytywnie odcina się to od języka zaślepionych, rozhisteryzowanych i stronniczych dziennikarzy TVN, czy Gazetki Wybiórczej.
Dodane przez Krzysztof Sol, w dniu 26.01.2018 r., godz. 16.49
Senator Kogut, pomimo skandalicznego zachowania części enatorów PiS, sam złożył immunitet. PiS w odróżnieniu do PO-PSL (Bury) potrafi oczyścić swoje szeregi z niegodnych partii osobników.
do K.Sol
Dodane przez Anonim, w dniu 26.01.2018 r., godz. 22.02
To nie jest kwestia,że Pis potrafi się oczyścić z niegodnych partii osobników lecz oczywisty dowód na dyktaturę posła ,który za nic nie odpowiada kaczyńskiego.....Pisowscy senatorowie przecież kolesia wybronili przed wymiarem sprawiedliwości a niepotrzebnie bo jest w rękach pis-u i Kogutowi nie grozi rosół.....To są właśnie te złe przykłady przyporządkowania prokuratury partii rządzącej..Sądy i prokuratura musi być niezależna od polityków !!!!
Dodane przez Jątek, w dniu 26.01.2018 r., godz. 23.37
Nikt nikogo nie wybronił, bo Kogut sam zrzekł się immunitetu. PiS za to wprowadza nowelizację regulaminu Senatu, gdzie całkowicie zniesiona zostanie anonimowość głosowań. PO i PSL nie potrafiły się na to zdobyć przez dwie kadencje. Brawo PiS!
Dodane przez Rakowski, w dniu 27.01.2018 r., godz. 12.37
Skąd ten pogląd ,że TYN to stronniczność? Widzę stronniczość i to dużą dokładnie gdzie indziej.
Dodane przez Jacek, w dniu 27.01.2018 r., godz. 21.55
Nowosielski z KOD, co świeczki pod sądem z Kowalska pali czuje jak nigdy, że stołeczek pod jego tyłkiem robi się bardzo gorący.
Dodane przez K.PAX, w dniu 28.01.2018 r., godz. 00.27
Panie Eychler, Olek jesteście niczym moherowe berety, tylko stoicie po drugiej stronie barykady. Jak alternatywa antypsizmu ma wasze imie, to i nie dziwi, że pisowi rośnie poparcie. Drażni wasz prymitywizm sporu, choć biorąc pod uwagę fakt, że jaki pan taki kram, można to zrozumieć. Wasza aktywność przynosi skutek odwrotny od zamierzonego. Wystarczy PiS w waszych wpisach zamienić na: Nowosielski, Mróz i wszystko zaczyna trzymać się KUPY. Nie pomyśleliście o tym w ten sposób?
Dodane przez Aleksander, w dniu 28.01.2018 r., godz. 10.42
Demokracja polega na trójpodziale władzy.Władza sądownicza była niezależna i musi być niezależna,żeby był ustrój demokratyczny.Obecnie jest z mianowania partyjnego Pis-u.Pis rządzi.Pis sądzi.......Obecnie jesteśmy w ustroju identycznym jak w PRL z jednowładztwem kaczyńskiego i notorycznym wyłączaniem mikrofonu w sejmie opozycji....Moherowe berety to najciemniejszy,najsłabiej wykształcony często wiejski ludek rydzykowo-toruńsko-pisowski oczarowany,otumaniony przez prezesika pozorną siłą spokoju i hasłami nie z tej epoki.Nie trzyma się kupy kolego k.pax rządzenie państwem od ponad dwóch lat.....Po wyborach Polska wróci do rodziny państw demokratycznych a Pis zostanie zdelegalizowany tak jak maciarewicz na śmietnik wysłany.Nie mam co do tego żadnej wątpliwości...P.S No gdzie te liczne referenda ????!!! O nic narodu nie pytacie !!!
Dodane przez Anonim, w dniu 28.01.2018 r., godz. 12.30
Aleksandrze władza sądownicza była niezależna- gdzie? Na pewno nie w Polsce. Bzdury piszesz, lejesz wodę myślisz, że nikt nic nie wiedział i nie pamięta. Wyście naród o coś pytali- śmiechu warte. Jeszcze te mocherowe berety was zaskoczą. Drwiliście, szydziliście, kpiliście i lekceważyliście Polaków i macie to co macie czyli możecie tylko szczekać (ty jako oloboloaleksander) i ślinkę łykać za obfitym korytem.
Dodane przez Dariusz, w dniu 28.01.2018 r., godz. 13.32
Nikt nie mówi o zniesieniu trójpodziału władzy tylko o demokratycznym mandacie poszczególnych filarów tego trójpodziału. Władza ustawodawcza pochodzi z wyborów, prezydent i rząd czyli władza wykonawcza ma demokratyczny mandat a władza sądownicza była nadzwyczajną kastą.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 28.01.2018 r., godz. 13.41
Na śmietniku to wy się znajdziecie niedługo towarzyszu Aleksander, razem z UBekami i sowieckimi politrukami rodem z PRLu. Ten proces toczy się zdecydowanie zbyt wolno, ale mam nadzieję, ze będzie wreszcie skuteczny, towarzyszu. Wasze opowieści o niezależnych sądach w III RP wzbudzają u mnie i jak sądzę u bardzo wielu Polaków jedynie uśmiech politowania. Za dużo faktów wyszło na światło dzienne. konsekwentna ochrona sowieckich zbrodniarzy, mafia sądownicza w Krakowie, mafia reprywatyzacyjna, mafia sądowa osłaniająca Amber Gold i setki innych afer. Na szczęście to się powoli kończy.
Dodane przez Dariusz, w dniu 28.01.2018 r., godz. 13.41
Zgadzam się z K.PAX. Marek "Aleksander" Eychler jest "pożytecznym idiotą" i jego komentarze budują nam poparcie. Nie oszukujcie się jednak zwolennicy liberałów wyszkowskich, zwolennicy PO, PSL, ekipki Nowosielskiego, Marek "Aleksander" Eychler mówi to głośno co niektórzy mówią tylko w rozmowach kuluarowych lub towarzyskich. Przykład obok, felieton B. Bodio.
Dodane przez Dariusz, w dniu 28.01.2018 r., godz. 13.52
Co do meritum relacji to jest to głos, że wśród zwolenników prawicy jest merytoryczna dyskusja i nie ma tu tematów tabu. Co ważne nie ma też upierania się przy swoim stanowisku, gdy pojawiają się nowe fakty, które przeczą wcześniejszym tezom. Rocznica 100- lecia odzyskania Niepodległości to bardzo znaczący element dla polskiej polityki w tym roku a jednocześnie wielki nietakt instytucji UE i polskiej totalnej opozycji, że forsują realizację artykułu 7 w stosunku do Polski.
Dodane przez Dariusz, w dniu 28.01.2018 r., godz. 14.29
Co do mojego wrażenia dotyczącego rządu Mateusza Morawieckiego i prezydentury Andrzeja Dudy to są to głównie odczucia pozytywne podobnie jak wcześniejsze rządy Beaty Szydło.Pani Beatka miała trudne zadania reformowania w atmosferze ataków "ulicy", "zagranicy" i "totalnej opozycji parlamentarnej" i dobrze sobie radziła. Najgorzej szło w polityce zagranicznej, głównie w relacjach z UE i tu wystąpiły największe problemy, które przerosły jej premierostwo.Nowy premier nadrabia te "zaległości " i idzie mu to bardzo przyzwoicie. Nie tylko potrafi radzić sobie z wierchuszką UE, składać wyjaśnienia ale i potrafi przeprowadzić swoją kampanie co do przyszłości UE. Jego ostatnie wystąpienia czy to w Davos czy na spotkaniu grupy Wyszehradzkiej pokazały celność przedstawiania problemów ale i sposób ich rozwiązania. Nie przypadkowo nazywany jest "AntyMacronem", jego polityka zbliżona jest do polityki USA. Morawiecki zwraca uwagę , że jedna z polityk UE czyli swobodny przepływ usług trafia wśród państw UE na duży opór, a w tej sferze unijne państwa Europy Wschodniej są w stanie na tym rynku nawiązać rywalizację z bogatymi państwami Zachodu. Inne elementy programu "Europy Ojczyzn", Morawiecki propaguje z Victorem Orbanem i zobaczymy jakie to przyniesie efekty. Ja za tym trzymam kciuki.
Dodane przez Dariusz, w dniu 28.01.2018 r., godz. 15.15
Jeden element władzy zjednoczonej prawicy mnie niepokoi to rola Jarosława Kaczyńskiego. Jarosław Kaczyński odgrywa wielką rolę w zjednoczonej prawicy, ma rolę konsolidacyjną i tworzenia prawa w parlamencie i wytycza cele władzy. Jednak co pewien czas stara się wyjść ponad schemat mu przysługujący i stara się popisać, że ja tu rządzę, jestem nad premierem i nad prezydentem i nie odmawiam wielkim tego świata czyli USA, Niemcom czy innym aby się ze mną, czyli Jarosławem Kaczyńskim, spotykali i omawiali różne sprawy. Na myśli mam ostatnie spotkanie z sekretarz stanu USA, Rexem Tillersonem i konferencja Jarosława po tym spotkaniu. Takie spotkania osłabiają pozycję premiera Morawieckiego na arenie międzynarodowej i trochę utrudniają traktowanie Polski jako silne państwo. Decyzje premiera powinny być ostateczne a nie, że może Jarosław ma inne zdanie i jak sie do tego odniesie. To jest sytuacja nieprofesjonalna. To spowodowało także brak komfortu premiera w stosunku do ministrów, którzy tą sytuację wykorzystywali do własnych gier i walki o wpływy. Nie chcę tu pokazywać popisów lubianego przez redaktora ministra Macierewicza, który oprócz wielu sukcesów, nie grał nieraz w jednej drużynie, a to wdając się w zbyt ostry spór z prezydentem Dudą a w innym przypadku podejmując kontrowersyjne decyzje w stosunku do generałów czy Misiewicza, który za dużo sobie pozwalał. Podobnie za dużo sobie pozwalał minister Szyszko, który prowadził swoją politykę w oderwaniu od reszty rządu. W nowej radzie ministrów widzę dziwne zachowanie wicepremiera Gowina, który zaczyna prowadzić niekoniecznie sensowną politykę i przyjmować do swojej partii Porozumienie, rożne osoby z partii opozycyjnych za stanowiska w obecnym rządzie. Jeżeli Gowin chce zastąpić obecną nieporadną opozycję swoją partią Porozumienie, zająć ich miejsce i zmonopolizować scenę polityczną to ja na takie rozwiązanie nie przystaje. Nie jestem za bezkształtnym tworem zajmującą całą sferę publiczną. A taka prymitywna opozycja liberalna PO-Nowoczesna-PSL i pozaparlamentarna lewica bardzo mi odpowiada. Panie Jarosławie Kaczyński proszę o ograniczanie swoich spotkań z zagranicznymi politykami i przeniesienie prowadzenia władzy na premiera Morawieckiego i prezydenta Dudę, którzy dobrze sobie radzą i wzajemnie uzupełniają. Nie widzę też zbyt dużego skrętu do centrum co powodowałoby większy pragmatyzm w sprawowaniu władzy, co za tym idzie trzymanie się koryta jak to wiele lat stosują inne partie.
Dodane przez K.PAX, w dniu 28.01.2018 r., godz. 16.35
PO wybierało się w 12-osobowym składzie walnego zebrania członków. Świadczy to o "popularności" tego chodzącego jeszcze trupa. Chodzącego, dopuki te 12 osób ma jeszcze pod tyłkami stołki. Dawny elektorat już dawno przyjrzał się na czy na cała polityka platformianych cwaniaków pollega. 1 z 12 siedzi na Hutniku, co wcześniej za kable na scenie odpowiadał, podobno wygrał konkurs na dyrektora WOK. 2 z 12 zasiadł na fotelu prezesa w TBS, co to wykształcenie zdobył ucząc się pilnie przez całe ranki w Ostrołęce, czy ciechanowie - kto wie niech przypomni, powie. jab było i by się skończyło gdyby. Magister na niby. 3 z 12 , co to za fachowca w rolnictwie robiła, a kiedy trawka się zazieleniła z niezwykłym sukcesem w budowlańca na powiatowym stołeczku się zamieniła. Pani fach, ech foch. Jak trzeba to i na księżyc z Gagarinem poleci. I tak mozna wymienić cała szczęśliwą 12, elitke miasta. Kiedy mówią PiS jest zły, myslą jedynie o sobie, swoich interesach i stołkach. Elektorat, który powsadzał tych państwa na stołki, stopniał do niemal zera. Mówi sprawdzam, a państwo na stołkach jak bedą chcieli udowodnić swoją wartość, niech się wezmą za uczciwą robotę. Oczywiście pozabudżetową. Dotyczy również ekipy Nowosielskiego z jego zastępcą od robienia wesel Kowalewską.
do Dariusza
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 28.01.2018 r., godz. 21.27
Dariusz, prymitywny tchórzu, podpisz się imieniem i nazwiskiem. Tylko prawdziwym !
Dodane przez Anonim, w dniu 29.01.2018 r., godz. 07.54
PiSowskiwe mocherowe berety kontra opozycyjne czarne mamby. Prostormta kontra głupota.
Z NowoSmoksielskim, Morozowem, KODem
Dodane przez czekam na wyszkowski majdan, w dniu 29.01.2018 r., godz. 09.24
Zajmij się synem.
Dodane przez Dariusz, w dniu 29.01.2018 r., godz. 10.12
Dlaczego od razu prymitywny tchórzu ? Po co ci moja persona jak ty stosujesz odpowiedzialność zbiorową ? Nie interesują cię argumenty tylko atakujesz prawicowców, którzy wykorzystują intelekt to rzeczy pozytywnych. To, że jesteś "pożyteczny" to jedno ale interesuje mnie poważniejsza dyskusja i bez inwektyw. I ty, Marku Eychlerze, możesz znaleźć w swojej ideologii coś co będzie atrakcyjne dla wyszkowian. Podziel się tym, z nami. Na portalu społecznościowym istnieje obywatelska strona opisująca poczynania obecnego burmistrza Nowosielskiego i jego ekipy. Zwie się " z kroniki wyszkowskiego dziadostwa ". Dosyć dosadnie.
Dodane przez Dariusz, w dniu 29.01.2018 r., godz. 10.31
Marek Głowacki zrobił wejście "Smoka" co świadczy o jego dużym intelekcie i różnorodności zainteresowań a u Marka Eychlera i jego liberalnych przyjaciół nadal ta klasyczna "niesiołowszczyzna" czyli o byle czym i w byle jaki sposób.
@Dariusz,28.01.2018, godz15.15
Dodane przez roms, w dniu 29.01.2018 r., godz. 10.40
Kontestowanie pozycji J. K. jako pozakonstytucyjnego centrum zawiadywania państwem jest nielogiczne. On nie jest demokratycznym wymysłem jakiegoś kolektywu a twórcą środowiska politycznego, nazwanego zjednoczoną prawicą, którego liderzy to w dużym stopniu pieczeniarze. /Nie mają obowiązku: premier, prezydent, czy zagraniczni politycy konsultowania z nim decyzji, za które i tak ponoszą odpowiedzialność./ Dla odbarwienia z naiwności Twoich ciekawych komentarzy zalecam przeczytanie autobiograficznej książki mojego rówieśnika, Jarosława Kaczyńskiego "Porozumienie przeciw monowładzy. Z dziejów PC".
Dodane przez Anonim, w dniu 29.01.2018 r., godz. 12.18
Autorytaryzm w stylu wodzowskim to podstawowa cecha FASZYZMU budowanego w Polsce nakazami,zakazami przez nienawistnego,chorego kociarza
Dodane przez Dariusz, w dniu 29.01.2018 r., godz. 14.53
Ja kontestuję pozycję J. K. jako pozakonstytucyjnego centrum zawiadywania państwem. Uważam, że JK powinien być "ojcem, który pomaga swoim dzieciom wejść w dorosłe życie " tj. pomaga młodym, Beacie Szydło, Mateuszowi Morawieckiemu, Zbigniewowi Ziobrze czy Andrzejowi Dudzie w trudnej sztuce zarządzania państwem, głównie w tej warstwie politycznej i rozminowywania terenu przed problemami, które się czają przy każdej podjętej decyzji. Dobrze, że jest polityk, który to może i potrafi zrobić i wprowadzić osoby swojego obozu na ten wysoki poziom polityczny. Przy okazji JK bierze część odpowiedzialności na siebie, co może być ważne przy ocenie historycznej. Nasuwa się zaraz pytanie, dlaczego ma to robić. Może dlatego, że wcześniej to robił dla swojego brata, śp. Lecha Kaczyńskiego, może dlatego, że jest wielka możliwość przeprowadzenia zmian w Polsce, które wcześniej były jego celem, może dlatego, że sam jakby został premierem mógłby nie osiągnąć a atak totalnej byłby jeszcze większy, może dla tego, że z boku widać pewne mankamenty wyraźniej i jest w stanie te korekty wprowadzić. Podsumowując, obserwując z boku może być bardziej skuteczny niż jako premier Jarosław Kaczyński. Jeśli słyszę opinie to takie, że Morawiecki, Ziobro czy Duda są mądrymi politykami i potrafią wprowadzać programy metodami prostymi i bardziej złożonymi, rozwiązywać zadania, po otrzymaniu chociażby wskazówek od "naczelnika" natomiast Beata Szydło okazała się premierem bardzo pracowitym i zrobiła wielkie postępy. Nie zgodzę się, że to są pieczeniarze, raczej osoby, którym należy pomóc po okresie gdy JK trzymał swoją partię twardą ręką, nie znosił sprzeciwu i skazywał na banicję, innych, którzy mu się nie podporządkowali. Polityka jest dla cierpliwych ale tylko dzięki zaproszeniu, głównie Solidarnej Polski, z Zbyszkiem Ziobro na czele, udało się wygrać tak zdecydowanie.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 29.01.2018 r., godz. 16.43
Otóż posłuchaj Dariuszu, moje ataki nigdy nie były wymierzone w prawicę a to z prostego powodu - ty nie jesteś żadną prawicą, ty i tobie podobni tu na tym forum. Podstawową cechą wyróżniającą na świecie prawicowość jest - PRAWOŚĆ. Ty, josek, Głowacki, Cabaj tej cechy nigdy nie posiadaliście. Zajmujecie się wyłącznie obrażaniem ludzi i kłamliwą propagandą mającą wam dopomóc w objęciu stołków. Człowiek prawy nie obraża innej osoby wyzwiskami a jeśli to zrobi to jest gotów ponosić za to konsekwencje. Wy obrażacie na tym forum anonimowo chowając się za wymyślone pseudonimy, wierząc, że zapewni wam to bezkarność. Pomówienia, obrażanie innych rozmówców i kłamstwa na ich temat to broń, którą stosujecie od wielu lat z nadzieją, że wam to pomoże w uzyskaniu profitów (koryta). Jesteś wraz z nimi zaprzeczeniem prawości. Czekam na twoje imię i nazwisko.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.01.2018 r., godz. 18.40
Dariuszu mądra ocena.
Semantyka semantyki ..........
Dodane przez Josek, w dniu 29.01.2018 r., godz. 20.41
Pogłębiona analiza komentarzy M. Aleksandra Eychlera ( nicków wielu ) , a także jego postępowanie nie pozwala mi zgodzić się z określeniem " pożyteczny idi...ta" użytym przez Dariusza w stosunku do w.w. gostka . Rozumiem także nerwową reakcje seledynowego figuranta na owy wpis. Określenie jest przecież nie do końca precyzyjne. Powinno być "użyteczny idi...ta"(niem. Gutmensch)... Przepraszam, że pozwoliłem sobie doprecyzować określenie Dariusza w stosunku do seledynowego wypełaniacza dzikich protestów i demonstracji !!!!! A tak na marginesie , proszę zauważyć, że język polski jest przebogaty w wiele określeń, przymiotników oraz rzeczowników i dlaczego ich nie używać. Nieraz trzeba rzeczy nazwać po imieniu. Dlaczego Chama nie nazwać - chamem, Menela - menelem, złodzieja - złodziejem; nie wspominając o kanaliach, bandziorach, szumowinach , donosicielach i kapusiach........... Język polski jest bogaty w określenia i nie bójmy się ich właściwie używać !!!!! Wydaje się jednak, że bohaterowie "taśm prawdy" u Sowy dali początek nowej epoce. Moda na rzucanie "mięsem", jeszcze nie tak dawno odczytywana, jako przejaw sztubactwa, a w przesadnym używaniu - zwykłego chamstwa zatacza coraz większe kręgi i powoli wchodzi do kanonu netowej ekspresji , z którą też mamy nieraz do czynienia na tym forum !!!!!
Do Dariusza
Dodane przez Anonim, w dniu 29.01.2018 r., godz. 21.47
Kiedy zrezygnujesz z funkcji prezesa Bugu Wyszków ?
do Dariusz.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.01.2018 r., godz. 22.20
Smok nie kojarzy się nikomu z intelektem.Ha,ha,haaaa
Dodane przez Dariusz, w dniu 29.01.2018 r., godz. 22.59
Potrafisz jednak napisać kilka zdań bardziej sympatycznie.Czy ja cię obraziłem, dlaczego miałbym to robić. Jeśli chcesz zamienić kilka słów to możemy się spotkać. Co roku, pod koniec lutego, pewnie w tym roku także, organizowany jest w Wyszkowie przez stowarzyszenie PEPISKO bieg WILCZYM TROPEM, pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przebiegnij się te prawie 2 kilometry to porozmawiamy. Sprawdzisz się, czy możesz należeć do wspólnoty wolnych ludzi, czy tylko jesteś niewolnikiem liberalnej propagandy.
Dodane przez VD, w dniu 30.01.2018 r., godz. 07.35
Konfident co donosi na psy. To jet twoje nazwisko panie.
Dodane przez AntyLeft, w dniu 30.01.2018 r., godz. 08.51
CBA zatrzymało 8 osób w Pułtusku. M.in. burmistrza (PSL) i jego zastępcę. CBA zawita również do Wyszkowa. Czekają tylko na mój sygnał...
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 30.01.2018 r., godz. 10.07
Dariuszu, jesteś klasycznym przykładem polskiego kibola, silnego w gębie kiedy jest anonimowy albo kiedy jest w kupie (kupy nikt nie ruszy bo śmierdzi). Natomiast wtedy, kiedy dochodzi do konfrontacji to chowasz łeb w piasek, tchórzliwie wycofujesz się bo się po prostu boisz konsekwencji. Jak już tak mocno chcesz mówić o sobie - prawica, to przeczytaj sobie w encyklopedii znaczenie słowa HONOR. To właśnie słowo nie pozwala mi biegać z takimi jak ty w koszulkach z wizerunkami bandytów, zabójców i ludzi na których ciążą dowiedzione zbrodnie. Z tego samego powodu nie pojawiam się też na marszach faszystów, jak ten na 11-go listopada czy meczach gdzie wywieszacie transparenty w rodzaju - " litewski chamie klęknij przed polskim panem ". Po prostu brzydzę się tym. Czekam na twoje imię i nazwisko, "honorowy bohaterze".
Dodane przez Willow, w dniu 30.01.2018 r., godz. 10.52
..." Myśmy nie takie numery ze szwagrem w Pułtusku robili"... Tak powiedział niegdyś cieć - Anioł w filmie "Alternatywy 4" Jak widać od tego czasu nic się nie zmieniło.
do josek
Dodane przez Anonim, w dniu 30.01.2018 r., godz. 12.38
Nie pogłębiona analiza lecz powierzchowne spojrzenie na twoje komentarze świadczą o wyjątkowym pieniactwie charakterystycznym dla pisozwoLENNIKOW,fanatycznych,bezkrytycznych,otumanionych maniaków.Dlaczego nie nazwać debila debilem ??
Dodane przez Anonim, w dniu 30.01.2018 r., godz. 13.02
Pułtusk Tonie! Wyszków zatonie.
Dodane przez UNS, w dniu 30.01.2018 r., godz. 14.49
Cześć Ulala, zrobiło się gorąco, że tak ciągle się wietrzysz? CBA coraz bliżej. Czujesz ten oddech chłopców w czarnych taktycznych kamizelkach?
Dariuszowi dla przypomnienia, innym ku przestrodze
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 30.01.2018 r., godz. 17.38
Dziś w Zaleszczanach czczono 72 rocznicę ofiar ludobójstwa Pod krzyżem upamiętniającym spalenie wsi Zaleszany przez oddział NZW-PAS pod dowództwem Romualda Rajsa ps. „Bury”, odbyło się krótkie nabożeństwo w intencji ofiar.72 rocznica zbrodni w Zaleszanach. Dla PiSuaru bandyta "Bury", to bohater, żołnierz wyklęty. W Zaleszanach zginęli: 1. Jan Niczyporuk, żona Natalia i ich dwoje małych dzieci. 2. Maria Niczyporuk (zmarła od oparzeń) i jej trzech synów (Aleksy – 3 lata, Michał – 5 lat, Piotr – 7 lat.). 3. Nadzieja Leończuk, córka Bazylego (niemowlę spalone żywcem). 4. Grzegorz Leończuk i jego synowie Sergiusz (6 miesięcy) i Konstanty (3 lata) – rozstrzelani. 5. Teodor Sacharczuk (zastrzelony za odmowę oddania owsa dla koni). 6. Stefan Weremczuk. 7. Piotr Demianiuk (lat 16) syn sołtysa – zastrzelony. 8. Aleksander Zielinko, mieszkaniec Wólki Wygonowskiej – zastrzelony. Dwóch ostatnich zostało zabitych przed spaleniem wsi. Uprowadzony został Michał Niczyporuk, zamordowany w lesie koło Puchał Starych. Tego samego dnia oddział zabił jeszcze dwie osoby w Wólce Wygonowskiej.
Dodane przez Inny punkt widzenia., w dniu 31.01.2018 r., godz. 00.47
Kapitan Romuald Rajs „Bury” to kawaler Orderu Virtuti Militari, współtwórca sukcesów 3. Brygady Wileńskiej AK na Wileńszczyźnie, dowódca szwadronu 5. Brygady Wileńskiej AK mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” na Białostocczyźnie, dowódca 3. Brygady Wileńskiej Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. To o nim pisał Jerzy Ślaski „Nieczuja” w książce „Żołnierze Wyklęci”: „Był żołnierzem o niebywałej odwadze, świetnym dowódcą. Śmiałe akcje, jakie przeprowadzał, odbijały się echem w całym kraju”. Już 20 września 1945 r. Komenda Okręgu NZW wydała rozkaz przeprowadzenia akcji pacyfikacyjnej: „Rozkazuję w czasie od 20-IX-1945 r. do 30-IX-1945 r. przygotować i przeprowadzić pacyfikację terenów południowo-wschodnich powiatu »Burza«. [...] D-cą jednostek pacyfikacyjnych zostaje mianowany Kolega [kpt. Rajs]. […] Pacyfikacja dotyczyć będzie jednostek UBP /szpicle/, zorganizowanie odwetu na wrogiej ludności do sprawy konspiracyjnej”. Rozkaz ten z wielu względów został czasowo zawieszony, a do jego wykonania doszło dopiero w styczniu i w lutym 1946 r. Kapitan „Bury” osobiście nadzorował pacyfikacje wsi Zaleszany i Końcowizna. W tej drugiej nikt nie zginął, a jedynie spalono część zabudowań, w Zaleszanach rozstrzelanych zostało siedmiu Białorusinów należących do komunistycznej jaczejki, zaś siedem osób zginęło w płomieniach domów, ponieważ zlekceważyli nakaz przyjścia na zebranie wiejskie zarządzone przez kpt. Rajsa. Pacyfikacją wsi Wólka Wygonowska dowodził ppor. Boguszewski „Bitny”. Zginęło dwóch mieszkańców wioski, którzy próbowali ratować swoje domostwa. 1 lutego 1946 r. pluton ppor. „Bitnego” dokonał pacyfikacji wioski Zanie. Mieszkańcy wsi byli uzbrojeni i zaatakowali oddział „Bitnego”. W walce zginęło 24 Białorusinów. W Zaniach znajdował się we wrześniu 1939 r. polski szpital polowy. 17 września opanowali go białoruscy dywersanci i przekazali Sowietom. Ci wymordowali rannych i personel. Wieś Szpaki została spacyfikowana przez pluton ppor. Włodzimierza Jurasowa ps. Wiarus – życie straciło pięć osób. Romuald Rajs, odpowiadając przed Wojskowym Sądem Rejonowym w Białymstoku, nie uchylał się od odpowiedzialności za wszystkie akcje przeprowadzone w białoruskich wioskach współpracujących z bolszewikami, również te, w których nie brał osobiście udziału. Najmniej rozpoznane i zbadane jest wydarzenie z 31 stycznia 1946 r. w pobliżu wsi Puchały Stare. Zostało tam rozstrzelanych około 30 furmanów pochodzenia białoruskiego. Nie ma do końca pewności, kto wydał rozkaz strzelania, o ile w ogóle takowy był. Najprawdopodobniej terenowa siatka przekazała kpt. Rajsowi nazwiska furmanów, którzy współpracowali z NKWD, m.in. 10 lutego 1940 r. pomagali w deportacji rodzin polskich urzędników państwowych, leśników. Bardzo wymowna była nieobecność przedstawicieli białostockiego oddziału IPN w pogrzebie ekshumowanych żołnierzy 3. Brygady Wileńskiej NZW kpt. Romualda Rajsa, poległych w bitwie w Gajrowskich na Mazurach 16 lutego 1946 r. Pogrzeb, który odbył się 15 lutego 2015 r. w Orłowie, był jedną z najbardziej poruszających uroczystości religijno-patriotycznych ostatnich lat w Polsce. Był hołdem oddanym wszystkim Żołnierzom Niezłomnym, którzy ginęli w osamotnieniu w walce o niepodległą Polskę.
Dodane przez Inny punkt widzenia., w dniu 31.01.2018 r., godz. 00.59
"Bury" został zrehabilitowany w 1995 r. Sąd w orzecznictwie podał, że: "wydając rozkazy dotyczące m.in. pacyfikacji białoruskich wsi, działał w sytuacji stanu wyższej konieczności, zmuszającego do podejmowania działań nie zawsze jednoznacznych etycznie". Rodzina Rajsa otrzymała około 180 tys. zł odszkodowania.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 31.01.2018 r., godz. 06.58
Panie Dariuszu, jak zwykle porusza pan wiele tematów. I dobrze. W sprawie Jarosława Kaczyńskiego pomimo wielu sensownych uwag nie pisze pan jednak o najważniejszym. To wielkie szczęście nas współczesnych Polaków, że mamy takiego prawdziwego przywódcę. Bez niego te bardzo ważne dla Polski zmiany nie byłyby w ogóle możliwe. Słusznie rooms zauważył, że to on stworzył Zjednoczoną Prawicę, czyli obóz zwycięzców. A wcześniej stworzył Prawo i Sprawiedliwość - najsilniejszy składnik tego obozu. Ale jego postawa i przenikliwość pozwala również dziś omijać rządzącym różne mielizny. W tej chwili rozgrywka, oprócz bardzo ważnych spraw bieżących, polegających na pogłębianiu potrzebnych zmian toczy się o, jak to nazwał Adrian Stankowski wyborczy "czwórskok". Jeżeli dojdzie w nim do kolejnych wyborczych zwycięstw obozu niepodległościowego to zmiany będą już w mojej ocenie nieodwracalne. Stąd słusznym jest manewr polityczny z końcówki minionego roku, co określił prelegent na naszym spotkaniu jako "cofniecie się judoki". Wzmacnia on bowiem obóz niepodległościowy, ale także wprowadził jeszcze większe zamieszanie w obozie targowicy.
Dodane przez Dariusz, w dniu 31.01.2018 r., godz. 10.12
Ostatnie dni pokazują nam, chociażby przy sprawie ustawy IPN, jak ważne są umiejętności polityczne, zręczność polityczna. Oczywiście polityką jest także dobry program partii, kadry i umiejętność dotarcia do społeczeństwa, do każdego obywatela. Jarosław Kaczyński jest politykiem, przywódcą z prawdziwego zdarzenia, ale też popełnił wiele błędów. Dlaczego obóz wygrał tak przekonująco ostatnie wybory, bo bardzo skompromitowała się władza PO-PSL. Zjednoczona prawica miała też to szczęście, że swoje reformy wprowadzała w okresie gdy nie było żadnych wyborów. My chwalimy JK bo nie ma obecnie w sferze publicznej żadnego innego polityka, który jest interesujący, zachodzi wymuszona zmiana pokoleniowa, w PiS także chociażby pojawiły się osoby Andrzeja Dudy, Mateusza Morawieckiego, Beaty Szydło czy w szerokim obozie prawicowym Zbigniewa Ziobro czy Patryka Jaki. Co to jest "cofnięcie się judoki" ? To jest korekta polityki, w tym także błędu koncepcji JK, czyli zbyt ostry kurs reformatorski w DŁUŻSZEJ perspektywie. Piszę DŁUŻSZEJ bo w tej krótkiej, rocznej było bardzo pożądane i wynikało z popieranego programu wyborczego. W dłuższym okresie nastąpiło nagromadzenie się zbyt wielu złych emocji i tu dobrze oceniam ruch prezydenta A. Dudy, który spuścił wiele emocji swoimi vetami w sprawie ustaw sądowniczych. pierwsze miesiące władzy M. Morawieckiego uważam za bardzo dobre bo otworzył kilka właściwych kierunków aktywności dla polskiej polityki i dyplomacji. "Cofnięcie się judoki" nie może być zbyt częste bo działająca na wysokim poziomie administracja państwowa i dyplomacja nie może dostawać rozbieżnych wskazówek a biznes żyć w niepewnej sytuacji polityczno-gospodarczej.
do Willow - kwestia prywatnych miast
Dodane przez Daria, w dniu 31.01.2018 r., godz. 10.41
Jak przejrzałam amówienia publiczne - od lat ci sami wykonawcy na tych samych zamówieniach........... by nie wiele się zmieniało dbają zapisy w specyfikacji... Także Pułtusk nie jest wyjątkiem. Moim skromnym zdaniem, parasol się POpsuł ...... inwestycje na 4 mln - 8 osób. Dziwne.
Dodane przez Ola, w dniu 31.01.2018 r., godz. 15.03
PiS przez dwa lata swojej "dobrej zmiany" został specjalistą od zasieków, barierek, płotów, betonowych barier, grodzenia, dzielenia, wszczynania konfliktów, oszukiwania, szachrowania, kłamania, obrażania, lżenia, dojenia, nepotyzmu, kolesiostwa, szantażu, itp.,itd. - wybory samorządowe wygra i ogłosi to kolejnym dekretem
Dodane przez Zenek, w dniu 31.01.2018 r., godz. 15.18
Stankowski dobrze prawi! Od razu zaczął od konkretów, czyli, że inni zabiorą 500+. Facet zdaje sobie sprawę za co i za ile pis kupiło władzę. I nie ma co się oszukiwać. Wyszkowiacy też skorzystali. Jedni dostali kasę do ręki, a inni robotę za dobrą kasę. Jeszcze inni podjudzali, podszczekiwali, płoty rwali żeby dzieciom robotę załatwić. No i prawie wszyscy są zadowoleni. Prawie wszyscy, bo niektórzy muszą dalej brukarkę robić...
Dodane przez Anonim, w dniu 31.01.2018 r., godz. 16.08
Rączka rączkę myje i smaruje
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 31.01.2018 r., godz. 16.42
„Cofnięcie się judoki” to po prostu reagowanie na zmieniającą się sytuację. Ja rozumiem oczywiście, że pan ocenia kurs sprzed prezydenckiego weta za zbyt ostry. Sam w jakimś stopniu podzielam tę opinię. Jednak kierownictwo Zjednoczonej Prawicy, w którym oczywiście Jarosław Kaczyński ma najwięcej do powiedzenia potrafiło po wecie doprowadzić do zasadniczego przewartościowania polityki i przede wszystkim utrzymało jedność obozu niepodległościowego. Osobiście jestem przekonany, że złagodzenie kursu było i tak przewidywane, zostało wykonane jednak w tej sytuacji wcześniej. Oczywiście, podobnie jak pan wejście do polityki zarówno Beaty Szydło, Andrzeja Dudy, jak i Mateusza Morawieckiego oceniam pozytywnie i cieszę się, że przybywa znaczących graczy w naszym obozie. Tak samo cieszę się, że Ziobro wrócił do współtworzenia realnej polityki, a także, że do naszego obozu dołączył Jarosław Gowin. To nam daje większą siłę i było bardzo ważnym czynnikiem podwójnego polskiego zwycięstwa z roku 2015, a dziś jest ważnym czynnikiem stabilizacji obozu władzy. A to jest absolutnie niezbędne do przeprowadzania zmian. Jednak przy całym szacunku do głowy państwa i generalnie pozytywnej ocenie weta w sprawie ustaw sądowych z lipca minionego roku Andrzej Duda jest przy Jarosławie Kaczyńskim jeszcze mało doświadczonym politykiem.
Dodane przez Anonim, w dniu 31.01.2018 r., godz. 22.04
Skąd u Was pisowcy qżwa tyle pychy.Przypominam,że głosowało na Was 18% uprawnionych do głosowania i nie macie prawa w związku z tym na aż taką demolkę Państwa Polskiego !!!!Kupiliście elektorat za 500+..... Osiemnastu Polaków na stu głosowało na Pis panie Głowacki i taka jest niepodważalna prawda !! Ludzie,co Wy robicie z tą Polską.Zostaniemy sami z wrogami i z ręką w nocniku "dzięki" fanatykom typu głowacki
Dodane przez Dariusz, w dniu 31.01.2018 r., godz. 22.21
Zgadzam się z panią Olą- zjednoczona prawica wobec dzielenia, wszczynania konfliktów, oszukiwania, szachrowania, kłamania, obrażania, lżenia, szantażu, itp.,itd. zastosowane przez totalną opozycję i "ulicę", żeby nie zabronić swobód obywatelskich, zastosowała barierki, płoty, betonowe bariery, grodzenia itp. aby postronne osoby tego nie odczuły.
trwam
Dodane przez Antek, w dniu 01.02.2018 r., godz. 07.42
Kolejny sukces obozu dobrej zmiany i pokaz siły potęgi międzymorza! Tylko ten wredny niewdzięczny świat się na nas nie poznał. Na Kremlu otwierają szampana, nie po raz ostatni😂
Dodane przez Anonim, w dniu 01.02.2018 r., godz. 10.03
KOLEJNY RAZ PYTAM !!! GDZIE TE LICZNE REFERENDA ???!!! ZAMIAST NICH ZASIEKI,BARIERKI,OCHRONIARZE,SNAJPERZY,
ze strony pultusk24.pl
Dodane przez Dalla, w dniu 01.02.2018 r., godz. 10.06
"Wnioski do sądu o 3 – miesięczny areszt dla burmistrza i dwóch przedsiębiorców wystosowała Prokuratura Regionalna w Białymstoku po przesłuchaniach, które trwały od wtorku. Pozostałe dwie osoby zostały zwolnione do domów za poręczeniem majątkowym w kwocie 40 i 70 tysięcy, ponadto otrzymały dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Jak udało nam się ustalić w białostockiej Prokuraturze, wszystkim postawiono zarzuty: przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego, zmowy przetargowej, przedstawiania nierzetelnej dokumentacji w celu uzyskania finansowej dotacji oraz przyjęcia korzyści majątkowej."
Dodane przez Anonim, w dniu 01.02.2018 r., godz. 11.52
Nie jestem specjalistą od historii Żydów ale bardzo dobrze, że uchwalono ustawę, w której będą sankcje za mówienie o "Polskich Obozach Śmierci". To była skandaliczna sytuacja, że Barack Obama mówił "polski obóz śmierci" podczas uroczystości w Białym Domu, przy przyznaniu Prezydenckiego Medalu Wolności Janowi Karskiemu, który przekazywał informacji o zagładzie Żydów. Jeżeli taka osoba sobie pozwala na taką niewiedzę, to co powiedzieć o innych źle życzących Polsce. Im będzie większy krzyk na Zachodzie tym, sprawa będzie bardziej nagłośniona i nikt nie będzie mógł powiedzieć, że nic nie słyszał. Taki krzyk wśród Żydów bo to oni uważali się za jedynych, największych poszkodowanych podczas II wojny światowej a tu coraz częściej Polska pokazuje jakie straty ponieśliśmy w ludności i mieniu podczas wojny. Duża praca przed polskim rządem, żeby odpierać ataki Żydów nam nie życzliwych i na pracę edukacyjną. Jak słyszę wypowiedzi Kwaśniewskiego czy Tuska, że niepotrzebnie uchwalono tą ustawę, to jest mi przykro. A Kreml to mnie guzik obchodzi, nie interesuje mnie zdanie tego upadłego "mocarstwa", które wszczyna kolejne konflikty zbrojne. Nawet jak wyjdą z Ukrainy czy Syrii to zobaczymy ten bezmiar zniszczeń i zabitych cywilów, do których się także przyczynili. Kto powołuje się na Kreml to zaraz będzie chciał, żeby oddać pieniądze Żydom, którzy stracili w Polsce majątki. Już jeden chciał ściągać Żydów do Wyszkowa, niech się trzymają daleko od nas.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 01.02.2018 r., godz. 12.41
A jak ktoś mówi - "warszawskie getto" to nie obraża to warszawiaków? Czyżby to warszawiacy zrobili Żydom getto? Identyczna sytuacja. A powiedzenie - "białoruska lista katyńska" nie obraża przypadkiem Białorusinów? Puknijcie wy się w puste łby.
Dodane przez jaś-fas-ola, w dniu 01.02.2018 r., godz. 13.14
PO-PSL przez dwie kadencje swojej "dojej zmiany" został specjalistą od zasieków, barierek, płotów, betonowych barier, grodzenia, dzielenia, wszczynania konfliktów, oszukiwania, szachrowania, kłamania, obrażania, lżenia, dojenia, nepotyzmu, kolesiostwa, szantażu, akcji widelec, oszustwa Amber Gold, złodziejskiej reprywatyzacj oraz spalena żywcem Jolanty Brzeskiej itp.,itd. - wybory samorządowe przegrają i dopiero wtedy wyjdzie na jaw ogrom szkód i złodziejstwa jakiego się dopuszczali.
Dodane przez Anonim, w dniu 01.02.2018 r., godz. 13.25
"Polskie obozy śmierci" to skrót myślowy i cały świat wie że chodzi o nazistowskie,niemieckie w Polsce.Po nocnych knowaniach w sejmie obecnie nie wolno mówić o winach polaków wobec żydów bo będziecie ścigani.Wolno natomiast mówić z nazwiska,że Kowalski z Iksińskim i wszyscy ze wsi wymordowali żydowskich sąsiadów ale nie wolno mówić,że byli to polacy bo pisoski prokurator dotrze do Izraela i będą konsekwencje dla żydów.Kiedyś w Polsce wymordowani obecnie będą za mówienie prawdy karani.Europa nie widziała tak głupich ludzi rządzących państwem jakich obecna ma Polska
Dodane przez Rulewski do ME, w dniu 01.02.2018 r., godz. 13.41
– Nie czuję się obrońcą tej ustawy, a odpowiedzialność za jej skuteczność w całości ponosić będzie PiS. Będę głosował nie dlatego, że popieram tę ustawę, ale dlatego, że uważam, że godność i cześć narodu i państwa polskiego nie ma swojej ceny – powiedział Rulewski z PO przed głosowaniem.
Dodane przez Anonim, w dniu 01.02.2018 r., godz. 14.09
Jak można tragiczne słowo "obozy śmierci" połączyć z słowem "Polskie", nawet jeśli te obozy koncentracyjne były w Polsce. Bardzo dobrze, że po 70 latach od II wojny światowej skończy się stosowanie odpowiedzialności zbiorowej i mówienie o winach Polaków wobec Żydów. Oskarżenia będą musiały być oparte o fakty i badania historyczne, dotyczyć konkretnych osób i zdarzeń a nie byle pajac będzie bezpodstawnie wygadywał głupoty.Śmiesznie wygląda tweet Tuska, że Polacy, PiS, wypromowali hasło POLSKIE OBOZY ŚMIERCI bo ludzie wchodzili miliony razy i szukali tego hasła. Ja zadam inne pytanie, jakie informacje im się wyświetliły po wpisaniu tego hasła, jakie brednie przeczytali.
Dodane przez Anonim, w dniu 01.02.2018 r., godz. 14.26
Głupi, pazerni, naiwni i sprzedajni to byli porzednicy PiSu. Europa wścieka się, że koniec z machlojkami w Polsce.
Dodane przez Anonim, w dniu 01.02.2018 r., godz. 15.17
Rząd PiSu dba o Polaków i dobre imię Polski. Dopóki tak będzie postępował to właśnie na PiS będę głosować. Nareście jestem dumny z tego, że jestem Polakiem i nie obchodzi mnie zdanie zajadłych przeciwników PiSu
Dodane przez Nazistowskie nie niemieckie., w dniu 01.02.2018 r., godz. 17.10
Timmermans: obozy śmierci były nazistowskie. UE urzędnik wie, że kto mianuje ten wymaga.
Dodane przez Anonim, w dniu 01.02.2018 r., godz. 17.33
Wypowiedź Piotra Semki trafia w sedno ataku Izraela na Polskę. "...Czytam teraz teksty jakie to wady miała poprawka do ust. o IPN. Mogło być lepiej sformułowane to czy inne zdanie. Ale to nie istota sprawy. Opinia publiczna w Izraelu okazała się być przeciw JAKIEMUKOLWIEK ograniczaniu narracji o Polsce jako wspólnikowi Holocaustu. To istota konfliktu. A reszta to siła narracyjna Izraela w opowiadaniu konfliktu na świecie i wyczulenie USA na temat Holocaustu, która przekładać się może na presję polityczna na Warszawę...."
Dodane przez Ola, w dniu 01.02.2018 r., godz. 17.54
"Puszka pandory" otwarta - "gratulacje" dla PiS
opryszczka macicy
Dodane przez olala, w dniu 01.02.2018 r., godz. 20.43
Jak to możliwe ola? PiS: PO 49:15
Dodane przez Anonim, w dniu 01.02.2018 r., godz. 21.18
ISTOTA KONFLIKTU JEST TAKA,ŻE TO NIE JEST ATAK IZRAELA NA POLSKĘ LECZ JEGO ODPOWIEDZ.TO WY,PIS ZAATAKOWALIŚCIE. SKOŃCZIE WRESZCIE WREDNE SYNY Z WOJNAMI NA DZIESIĘĆ FRONTÓW I GRYZIENIEM WSZYSTKICH SĄSIADÓW DOOKOŁA.SUWEREN WAS ROZLICZY.
Dodane przez Ola, w dniu 02.02.2018 r., godz. 09.17
Nie ma co - rządzący mają sukces! Polska na ustach całego świata! A ten pijar zawdzięczamy komu? Niejakiemu Jakiemu, gościu pozamiatał i już mamy spokój, nikt z nami nie chce gadać i gościć nas już też nie będą -
Dodane przez Anonim, w dniu 02.02.2018 r., godz. 09.28
13-go maja 2017 roku w miejscowości Nieżychowo w woj.wielkopolskim na przejściu dla pieszych został zabity 69 letni pieszy.Kierowcą-zabójcą okazał się działacz Pis z Sejn.Jak twierdzą świadkowie.Rozmawiał przez telefon w czasie jazdy.Prokurarura umorzyła śledztwo.
Dodane przez Anonim, w dniu 02.02.2018 r., godz. 10.58
Myślę,że wybory powinny być przyspieszone.
Dodane przez Anonim, w dniu 02.02.2018 r., godz. 11.37
Ola wchodzi go gry. Świat się obraził i dowiedział, że obozy w Polsce to nie znaczy, że były polskie. Niemcy do tej pory nie zapłaciły za zniszczenia i zagrabione mienie w okresie wojny. Przyjacielskie stosunki wzamian za uległość i pokorę a i tak w końcu przyjaciele podzieliłyby się naszym krajem jak to było już w naszej historii.
Dodane przez Dariusz, w dniu 02.02.2018 r., godz. 12.25
Pani Ola dużo mówi a mało robi. Nie widzę aby liberalne władze Wyszkowa dbały o cmentarz żydowski mimo, że dość często pojawiają się delegacje żydowskie z zagranicy albo przyjeżdża młodzież z Izraela. Ludzie, bardziej związani z prawicą, społecznie, starają się porządkować teren, żeby nie było wstydu. Co do nowelizacji ustawy o IPN to więcej jest emocji i półprawd. Ta ustawa i tak będzie stosowana w niewielkim zakresie gdy jakaś nieodpowiedzialna osoba w Polsce lub zagranicą napisze o polskich obozach śmierci i nie będzie chciał przeprosić i napisać sprostowania. Wtedy należy zasosować przepisy karne. Nie da się też ukryć, że Żydzi uważają się za jedyne ofiary Holocaustu i nie chcą aby Polaków dołączyć do ofiar Holocaustu, raczej do osób, którzy w Holocauście brali udział w sposób znaczący. Dlatego taka histeria dyplomatyczna w Izraelu i USA bo tam wpływowa diaspora żydowska i trudna sytuacja dyplomatyczna, nie przygotowaliśmy się na taką histerię, może też popełniliśmy błędy w tej ustawie, może zrobiliśmy robotę na swoim odcinku i nie przewidzieliśmy kłopotów na innym, na którym ktoś inny odpowiada. Ale czy bezpieczeństwo Polski, które może nam zapewnić USA, w tak dużym stopniu ma zależeć od Izraela ? Spytam czy nastąpi tu "cofnięcie się judoki" czy dlatego, że mamy rację to nie ma co się przejmować. Musimy ograniczyć liczbę tematów, bo z naszą, polską, dyplomacją nie jest najlepiej, premier Mateusz Morawiecki nie wszedł jeszcze w 100 % w swoją rolę. Niestety, będąc wicepremierem ma się inna perspektywę patrzenia na procesy polityczne.
Dodane przez Anonim, w dniu 02.02.2018 r., godz. 12.31
JASIU,KTÓRE POWSTANIE BYŁO NAJTRAGICZNIEJSZE DLA NARODU POLSKIEGO ?? POWSTANIE PIS PANIE PSORZE
Dodane przez Anonim, w dniu 02.02.2018 r., godz. 12.53
W Wyszkowie brat biznesmena zabił na ścieżce rowerowej starszego wiekiem trzeźwego mężczyznę. Kierowca to znany w mieście sympatyk PO - PSL - KOD. Niech ola napisze jaka to kara spotkała sprawcę śmiertelnego potrącenia, ze strony PO -prokuratury i PO- sądu?
Dodane przez Anonim, w dniu 02.02.2018 r., godz. 13.49
Między działaczem a sympatykiem jest różnica,ćfoku pissoski
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 02.02.2018 r., godz. 14.07
Dariusz - imię i nazwisko ! CZEKAM.
Dodane przez Ola, w dniu 02.02.2018 r., godz. 14.27
Premier: dziadek męża mojej rzeczniczki otrzymał odznaczenie za ochronę Żydów, jest to niewątpliwie news dnia
Dodane przez Anonim, w dniu 02.02.2018 r., godz. 14.32
Roczny budżet IPN to 363 miliony złociszy.Dzienne wydają melona.Pis dał to szaleją.A możeby tak na leczenie ?
do Marka Eychlera
Dodane przez Anonim, w dniu 02.02.2018 r., godz. 14.56
Tak szczekają ratlerki a nazwisko nie istnieje
Dodane przez Anonim, w dniu 02.02.2018 r., godz. 15.12
Nazwisko Kowalska to jak anonim w tłumie.
Dodane przez A. Kowalski(a), w dniu 02.02.2018 r., godz. 15.56
Jak PiS dalej pójdzie, to żydzi wyrzucą Polaków z Knesetu. To dopiero będzie międzygalaktyczna katastrofa.
Jestem z Dariuszem
Dodane przez Anonim, w dniu 02.02.2018 r., godz. 17.39
Co Eychler chcesz od Dariusza, da się go chociaż czytać, czego nie można powiedzieć o tobie. Już jeden był, który chciał wiedzieć kto tu pisze i podzielić się z innymi. Jak ci się nie podoba to szukaj forum dla siebie gdzie indziej. Ja lubię go czytać i nie raz się zgadzam. Jak się nie podoba to spad.
Dodane przez Anonim, w dniu 02.02.2018 r., godz. 19.16
Jeśli poczytać prawicową prasę to rząd Polski powinien dać 24 godziny ambasador Azari na spakowanie się za numer z wystąpieniem w Auschwitz a polscy rządzący powinni się nie chować i zakończyć skutecznie proces uchwalenia tej ustawy. Coraz bardziej się do tego skłaniam.
do 17.39
Dodane przez Anonim, w dniu 02.02.2018 r., godz. 21.01
Jak chcesz ciemaku z pisu znać wyłącznie zdanie dariusza czy głowackiego to spotkajcie się w domu jego i również polecam spad bo to jest forum do wymiany zdań a nie monologu jedynie słusznej partii i wciskania ohydztwa jakiego Polska nie widziała.
Dodane przez Anonim, w dniu 02.02.2018 r., godz. 21.51
MAM GDZIEŚ PODPISY MŁODEGO ROBOTNIKA WAŁĘSY SPRZED PONAD 40 LAT.HAŃBĄ SĄ PODPISY DUDY POD USTAWAMI NISZCZĄCYMI DEMOKRACJĘ
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 02.02.2018 r., godz. 21.51
Panie Dariuszu, mam nadzieję, że w tym przypadku nie nastąpi "cofniecie się judoki". Tu nie ma gdzie się cofać. Jestem zszokowany tym haniebnym atakiem agresywnych, antypolskich środowisk żydowskich.
Dodane przez Anonim, w dniu 02.02.2018 r., godz. 22.09
Dariusz !!! Co zatkało zakałę ?? Dawaj te dane
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 02.02.2018 r., godz. 23.37
Głowacki, tam gdzie ty jesteś zszokowany tam my Polacy bijemy brawo i się cieszymy, że wreszcie ktoś tej bandzie przygłupów przemawia do rozumu.
Dodane przez Anonim, w dniu 03.02.2018 r., godz. 01.06
Co z synkiem, wyrzekłeś się?
ignoranci
Dodane przez tadek, w dniu 03.02.2018 r., godz. 06.23
Teraz to raczej judokowi się "cofneło" i trzeba będzie sprzątać
do Głowacki
Dodane przez Aleksander, w dniu 03.02.2018 r., godz. 10.24
Raczej kolejna klęska "judoki" Cofać się nie macie gdzie a po burzy nastpi powódz.O słońcu nie macie co marzyć.Zaszło nad Polską w 2015 roku.Kończcie i wstydu oszczędzcie.Smrodu narobiliście na całe pokolenie i nie wiem czy to jest do odrobienia.Strach myśleć o przyszłości Polski pod waszą władzą demolującą dosłownie wszystko !!!!
do Głowacki
Dodane przez Aleksander, w dniu 03.02.2018 r., godz. 11.39
Polscy turyści obrzuceni kamieniami w Izraelu.Masz Glowacki efekty rządzenia Polską partii,która nie nadaje się do tego.Do prowadzenia polityki potrzebni są dyplomaci lub politycy z takimi umiejętnościami a nie zadziorni,twardogłowi,bezrozumni awanturnicy typu Jaki......Szok łobuzy co Wy robicie ??!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 03.02.2018 r., godz. 12.43
Eychler sam wypisuje głupoty, to koniecznie chce wiedzieć kto to taki Darek, który pisze z sensem. Panie Darku z przyjemnością się czyta pana komentarze. Ludzie już mają dość straszenia.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 03.02.2018 r., godz. 15.07
Spotkanie z Adrianem Stankowskim było startem środowiska Klubu Gazety Polskiej w Wyszkowie w rok 100lecia niepodległości. Ale oprócz tematów czysto rocznicowych silnie wybrzmiał ostatni manewr lidera obozu Zjednoczonej Prawicy, który prelegent określił jako "cofniecie się judoki". Osobiście sądzę, że doprowadzenie do porozumienia z prezydentem w sprawie reformy wymiaru sprawiedliwości i rekonstrukcja rządu były łącznie świetnym posunięciem. Szanse na kontynuację potrzebnych zmian i drugą kadencję zarówno Zjednoczonej Prawicy jak i prezydenta Andrzeja Dudy rosną.
Niemcy przyznają Polsce racje.
Dodane przez Znowu ci Aleksander nie wyszło.Zaśmiecasz to forum, w dniu 03.02.2018 r., godz. 20.32
Szef niemieckiej dyplomacji Sigmar Gabriel zapewnił w oświadczeniu, że Polska może być pewna, iż Niemcy biorą na siebie pełną odpowiedzialność za Holokaust i będą potępiać takie zafałszowania historii jak sformułowanie "polskie obozy koncentracyjne". "Polska może być pewna, że jakakolwiek próba zafałszowania historii, jak w sfomułowaniu »polskie obozy koncentracyjne«, zostanie przez nas w sposób jasny i zdecydowany odrzucona" - napisał minister. Gabriel odniósł się do dyskusji, jaką wywołała nowelizacja ustawy o IPN i podkreślił, że tylko "staranna ocena własnej historii może przynieść pojednanie". Minister podkreślił, że "zobowiązaniem moralnym jego kraju" jest w sposób wyczerpujący przeanalizować własną historię, a zwłaszcza zbrodnie popełnione przez Niemców, również w Polsce. "Nie ma najmniejszej wątpliwości, jeśli chodzi o to, kto był odpowiedzialny za obozy koncentracyjne. To zorganizowane masowe morderstwo zostało popełnione przez nasz naród i nikogo innego. Jeśli byli pojedynczy kolaboranci, to oni nic tu nie zmieniają" - dodał Gabriel. Zapewnił, że nigdy nie miał wątpliwości, iż "niemieckie obozy koncentracyjne nie znalazły się w Polsce przypadkiem", ponieważ Niemcy chcieli zniszczyć zarówno kulturę Polski, jak i doprowadzić do zagłady Żydów.
do glowacki z godziny 20.32
Dodane przez Aleksander, w dniu 03.02.2018 r., godz. 22.05
Za oświadczenie na forum międzynarodowym samego premiera młodszego Morawieckiego o mordowaniu Polaków w Katyniu przez Niemców również naPISzesz, "że ci Aleksander nie wyszło" Prawdopodobnie o tej największej kompromitacji rządu w XXI wieku nic nie wiecie....Trzeba oglądać niezależną TV.....Głowacki ty rżniesz głupa albo nic nie rozumiesz.Tu nie chodzi o odpowiedzialność Niemców za Auschwitz lecz o UNIEMOŻLIWIENIE ŻYDOM CZY UKRAIŃCOM DOCHODZENIA CAŁEJ PRAWDY O II WOJNIE ŚWIATOWEJ !!! PIS USTAWOWO ZAKAZUJE POD GROŻBĄ KARY I ŚCIGANIA KAŻDEGO,KTO OSKARŻA POLAKÓW...KAŻDY,KTO WYSŁOWI SIĘ OSKARŻAJĄCO WOBEC POLAKÓW MA BYĆ ŚCIGANY W CAŁYM ŚWIECIE.TAK MÓWI PIS USTAWA.Zapoznaj się z faktami Głowacki i nie smaruj głupot na forum. To jakby Ukraina zakazała mówić w Polsce o banderowcach.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 04.02.2018 r., godz. 09.24
Głosowanie nad poprawką do ustawy o IPN w wykonaniu senatorów PO to kolejny dowód na to, ze targowica nie potrafi wydobyć się z amoku. To bardzo smutne. Przenika się tu oczywista zdrada polskich interesów z głupotą i zacietrzewieniem. Z drugiej strony oznacza, że "totalniacy" coraz bardziej alienują się od polskiego narodu i marginalizują. Cierpliwie czekam na pierwsze sondaże, gdzie Zjednoczona Prawica otrzyma poparcie ponad 50 %, a PO na trwałe zejdzie poniżej 15 %. Szklany sufit nad PO staje się już coraz bardziej oczywisty. Nowoczesna natomiast już zaliczyła pierwszy sondaż poniżej 5%. Myślę, że koniec towarzystwa, które naprędce skrzyknął Ryszard Rubikoń Petru jest bardzo bliski i rozbiegną się po innych partiach, głównie po mrowiu lewacko-liberalnych pseudo organizacji, które będzie przez kilka najbliższych lat jednoczył towarzysz Zandberg z towarzyszką Nowacką.
Dodane przez merkel, w dniu 04.02.2018 r., godz. 09.32
PIS... KOCHAMY WAS........JESTEŚCIE JEDYNĄ POLSKĄ PARTIO W POLSCE I NA CAŁYM ŚWIECIE KAZDY PRAWDZIWY POLAK KOCHA TYLKO WAS ......... RZĄDZIĆ NAM BĘDZIECIE JESZCZE KILKA KADENCJI..................
Dodane przez Szach-mat Aleksandrze Eychler. Znikaj., w dniu 04.02.2018 r., godz. 18.40
"Nie ma najmniejszej wątpliwości, jeśli chodzi o to, kto był odpowiedzialny za obozy koncentracyjne. To zorganizowane masowe morderstwo zostało popełnione przez nasz naród i nikogo innego. Jeśli byli pojedynczy kolaboranci, to oni nic tu nie zmieniają" - dodał Gabriel. Zapewnił, że nigdy nie miał wątpliwości, iż "niemieckie obozy koncentracyjne nie znalazły się w Polsce przypadkiem", ponieważ Niemcy chcieli zniszczyć zarówno kulturę Polski, jak i doprowadzić do zagłady Żydów.
niejeden Polak grossa nie warty
Dodane przez synanoga, w dniu 05.02.2018 r., godz. 08.11
Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau zostało utworzone staraniem byłych więźniów, co formalnie potwierdziła ustawa polskiego sejmu z 2 lipca 1947 r. o upamiętnieniu „męczeństwa Narodu Polskiego i innych Narodów”. Muzeum podlega polskiemu Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego i utrzymywane jest finansowo przez Polskę. Pierwsze międzynarodowe środki finansowe zaczęły napływać do Muzeum dopiero w latach 90-tych XX w. W żródłach wsparcia zagranicznego państwo Izrael nie jest wymieniane, Tymczasem z tablic muzealnych dowiadujemy się, że w obozie zginęli żydzi i ... nie-żydzi, to po pierwsze. Po drugie, w tym roku polskie Stowarzyszenie Rodzin Ośwęcimskich po usilnych staraniach otrzymało aż 3 (słownie: trzy) zaproszenia, przy czym nie wolno im było wnieść na salę polskich symboli narodowych. Po raz kolejny nie została zaproszona córka rtm. Witolda Pileckiego. Ilu upokorzeń, ilu Grossów nam trzeba byśmy podnieśli głowę, wielu z kolan musiałoby wstać, żeby spojrzeć prawdzie w oczy.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 06.02.2018 r., godz. 20.08
Andrzejewski nadal myśli, że jak skrywa się za anonimowym nickiem to może obrażać. No zobaczymy, zobaczymy.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl