Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 listopada 2020 r., imieniny Błażeja, Saturnina

Niezadowoleni z odśnieżania

(Zam: 26.01.2018 r., godz. 11.50)

Mieszkańcy Leszczydołu Starego, przez który przebiega droga powiatowa, woleliby, by firma usuwająca śnieg bardziej skrupulatnie wywiązywała się ze swoich obowiązków.

Gmina Wyszków, na której terenie leży Leszczydół Stary, nie przejęła od Starostwa obowiązku odśnieżania dróg powiatowych, dlatego Starostwo wyłoniło w przetargu firmę, która wykonuje tę usługę. Zgodnie ze specyfikacją znajdującą się w dokumentacji przetargowej, do obowiązków firmy w zakresie zimowego utrzymania pozamiejskich dróg powiatowych należy odśnieżanie jezdni wraz z poboczami, posypywanie mieszanką uszroniającą miejsc wyznaczonych, zwalczanie śliskości, usuwanie błota pośniegowego, odśnieżanie i posypywanie mieszanką uszroniającą chodników (w ciągu ośmiu godzin od ustąpienia opadów), jednokrotne omiecenie jezdni, zatok parkingowych, placów i chodników zlokalizowanych w pasie drogowym dróg powiatowych.
Mieszkańcy nie są jednak zadowoleni z odśnieżania, o czym doskonale wie sołtys Leszczydołu Starego Monika Bieżuńska, która otrzymuje od nich takie sygnały. Te chodniki, które mieszkańcy sami ośnieżyli są w niezłym stanie, jednak są fragmenty ciągu pieszego, na których nadal zalega śnieg. Na podstawie opinii mieszkańców sołtys Monika Bieżuńska zgłosiła nam także problem nieodśnieżonego przystanku autobusowego i dojścia do niego.
– Kiedy spadł pierwszy śnieg, dzieci stały w zaspach na przystanku. Jeździ tamtędy nie tylko autobus dowożący dzieci, ale też komunikacja miejska – podkreśla sołtys.
– Przypilnujemy, by jakość ośnieżania się poprawiła – komentuje wicestarosta Adam Mróz, któremu przedstawiliśmy uwagi mieszkańców.
J.P.

Komentarze

Rybienko Leśne
Dodane przez Anonim, w dniu 26.01.2018 r., godz. 13.39
Stan odśnieżania w tym roku jest fatalny, w Rybienku Leśnym jeździł Mercedes Unimog przez parę godzin, ale z podniesionym pługiem, czy pracownicy miasta nie potrafią tego sprawdzić ? Gdzie jest Straż Miejska i Wydział komunalny, coś Garbarczyk się nie sprawdza na nowym stanowisku, podobnie jaka Mikołajczyk jest nieudolny.
Dodane przez Sąsiad, w dniu 26.01.2018 r., godz. 19.46
U nas taka sama jakość;odśnieżone w pospiechu i niedokladnie, na jeden pas ruchu. Gdyby było zrobione to dokładnie od początku,nie byłoby takich sytuacji.Samochod z pługiem przemknie jak błyskawica to wiadomo,ze efektu nie będzie.błoto posniegowe też nie zostało zgarnięte a powinno byc to zrobione.co roku to samo
Dodane przez ~(), w dniu 27.01.2018 r., godz. 06.16
Tak pilnuje, jak się lansować w lokalnej prasie
Dodane przez Jarek, w dniu 27.01.2018 r., godz. 12.32
Garbarczyki nie nadają się nigdzie. Są tez leniwi. To już sprawdzone. Dobrze umieją tylko kase liczyć. Drugi jeździ autobusem po Warszawie ( gratem, widać do przegubowca się nie nada ) blisko domu i pracy kobity. Podgolony za uszami ,że w Łowiczu już lepiej teraz golą. Trudno nie zwrócić uwagi. Skoro on już coś robi i może utrzymać rodzinę to po co Ministerstwo ma utrzymywać zbędną bibliotekę. Co cenniejsze dokumenty może przejąz Koszykowa lub BN.
LORETTO
Dodane przez Anonim, w dniu 29.01.2018 r., godz. 18.02
Droga z Kamieńczyka do Loretto, również w fatalnym stanie, odrobine popadało, a do dnia dzisiejszego ciężko przejechać. Całkowity brak nadzoru nad odśnieżaniem w Gminie Wyszków, tak fatalnie chyba jeszcze nigdy nie było, po tak małych opadach śniegu. Za taką pracę z wydziału komunalnego, ktoś powinien zostać zwolniony, podobnie było ze sprzątaniem w okresie letnim.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.01.2018 r., godz. 19.46
Raz spadł większy śnieg i już firmy miały problem .A jak by zima była jak kiedyś- od listopada?Nie wyszlibym z chałup... Ktoś powinien to nadzorować a nie czekać na skargi.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.01.2018 r., godz. 21.05
Płacicie za sprzedanie się szajce z Grzesiem na czele. Nie wstyd Wanm teraz. Kupił Was za dwie latarnie na wsi...
a na Latoszku
Dodane przez vikta, w dniu 29.01.2018 r., godz. 22.03
Odśnieżają tak, że zawalają spychaczem zjazdy do bram a ja nie mam siły tego zgarnąć, szczególnie gdy zamarznie!
Dodane przez rodzic, w dniu 01.02.2018 r., godz. 07.59
sołtys curuł na sesji powiatu" dał popis" swojego zangażowania w odśnieżaniu Kamieńczyka Zenada
do rodzica
Dodane przez drobiazgowy drobnomieszczanin, w dniu 01.02.2018 r., godz. 09.30
Nie wiem, czy na złość mieszkańcom Kamieńczyka, czy na złość sołtysowi Curułowi cały odcinek drogi wyjazdowej pozostawał oblodzony przez blisko tydzień. Zaś solarka pojawiła się chwilę po tym jak samochód dachował w rowie. Mam nadzieję ze nie było w nim dzieci, szanowny rodzicu z zadęciem filistra.
Utrzymanie dróg
Dodane przez 123, w dniu 01.02.2018 r., godz. 12.02
Curuł ma rację, a Sędziak mija się z prawdą, bo stan utrzymania dróg w tym roku znaczącą się pogorszył, było fatalnie po dwóch dniach opadów śniegu. Nie wiem gdzie są grogi Powiatowe, a gdzie Gminne, ale w całej Gminie było fatalnie, a w niektórych częściach jeszcze nawet do dziś jest "szklanka", bo na czas nie zostało odśnieżone i śnieg został ujeżdżony przez pojazdu.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl