Wiśniewski najlepszy wśród quadów 4x4 w Rajdzie Dakar!

(Zam: 26.01.2018 r., godz. 11.46)

Kamil Wiśniewski zakończył jubileuszową 40. edycję Rajdu Dakar. Wyszkowianin zajął 13 miejsce w klasyfikacji generalnej quadów, w kategorii quadów z napędem na cztery koła był jednak bezkonkurencyjny i odniósł triumf w „generalce”!

Po pierwszych ośmiu etapach Rajdu Dakar 2018 (dziewiąty etap został odwołany), Kamil Wiśniewski zajmował 17 miejsce w klasyfikacji generalnej quadów i jednocześnie 2 miejsce w klasyfikacji generalnej quadów z napędem na cztery koła. Przypomnijmy, że po kontuzji Rafała Sonika (złamana noga na piątym etapie rajdu), Wiśniewski został jedynym Polakiem ścigającym się w „Dakarze” w kategorii quadów.
We wtorek stycznia wyszkowianin ścigał się na dziesiątym etapie, prowadzącym z Salty do Belen (przez terytorium Argentyny). Odcinek liczył sobie 792 km, w tym
373 km odcinka specjalnego. Mimo problemów z paliwem i chłodzeniem quada, Kamil zaprezentował się świetnie, zajmując 13 miejsce oraz odzyskując prowadzenie w kategorii quadów 4x4.
Wyszkowianin wykręcił jeszcze lepszy wynik na etapie jedenastym. 486 km (w tym 280 km odcinka specjalnego, z Belen do Chilecito, Wiśniewski pokonał w 6 godzin i 25 minut. Dało mu to 8 miejsce w klasyfikacji quadów, umacniając tym samym jego prowadzenie w pojazdach z napędem na cztery koła.
Dwunasty etap rajdu, ze względów bezpieczeństwa został odwołany dla motocyklistów i quadowców. Na trasę wyjechali wyłącznie kierowcy samochodów i ciężarówek. W tym czasie Kamil Wiśniewski pokonał tzw. „dojazdówkę” do następnego obozu i przygotowywał się do następnego etapu.
W piątek 19 stycznia quady wróciły na trasę rajdu. Czekało na nie 907 km (w tym 423 OS) z San Juan do Cordoby. Wiśniewski podtrzymał dobrą passę i „wykręcił” dwunasty czas (6:43.57).
Nazajutrz wyszkowianin przystąpił do ostatniego etapu Rajdu Dakar 2018. Tegoroczne zmagania zakończyła niespełna 300-kilometrowa pętla wokół argentyńskiej Cordoby. 119 km odcinka specjalnego Wiśniewski pokonał w 1:51.07, co dało mu 15 pozycję.
Tym samym wyszkowianin po raz drugi w swojej karierze osiągnął metę legendarnego Rajdu Dakar. Sumaryczny czas 64 godzin 49 minut i 56 sekund morderczej walki na bezdrożach, dał Wiśniewskiemu 13 miejsce w klasyfikacji generalnej quadów. Co jednak ważniejsze – wyszkowianin wygrał z dużą przewagą klasyfikację quadów z napędem na 4 koła. Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy Kamila Wiśniewskiego!