Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaSukces na „Tulipanadzie”

Ikona
(Zam: 04.05.2011 r., godz. 11.18)

Siostry Julia i Ewa Antoniak zajęły trzecie miejsce w kategorii wiekowej 7-9 lat w IX edycji konkursu piosenkarskiego „Tulipanada”. Wyróżnienie w najstarszej kategorii przyznano Irenie Zdunek. Finałowy etap konkursu organizowanego przez Dom Kultury „Kolorowa” odbył się 12 kwietnia w warszawskim Ursusie.

Na ogłoszenie wyników trzeba było poczekać do 19 kwietnia. Początkowo wszystkich startujących było ponad czterystu, do etapu finałowego weszło około osiemdziesięciu osób – w tym czterech wykonawców z Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”. Świadczy to o wysokim poziomie reprezentantów Wyszkowa. Spośród naszych finalistów dwie dziewczynki (w najmłodszej kategorii wiekowej) zajęły trzecie miejsce i otrzymały Brązowego Tulipana. Siostry Julia i Ewa Antoniak w „Sylabie” są już ponad trzy lata, za sobą mają m.in. występ w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek i Super Talencie. „Tulipanada” to pierwszy tak poważny i prestiżowy konkurs, z dużą konkurencją, w którym wzięły udział.

– Na takim konkursie inaczej się śpiewa, trudniej – przyznają siostry. – Nie znałyśmy tamtej sceny, miałyśmy tremę. Nasza konkurencja była na wysokim poziomie, dlatego bardzo się cieszymy, że udało nam się zająć trzecie miejsce.

Dziewczynki śpiewały w duecie „Powiedz stary” i „Autostop”. Podczas konkursu towarzyszyli im rodzice i babcie, którzy mocno trzymali za nie kciuki.

– Chciałybyśmy wystąpić tam za rok – mówią o swoich planach. – Wtedy jednak już musiałybyśmy śpiewać oddzielnie, duety są tylko w najniższej kategorii wiekowej.

Obie dziewczynki szlifują talent pod kierunkiem Ireny Zdunek, instruktor ośrodka kultury. Ich nauczycielka nie tylko przygotowała je do występu – sama dała wzór, jak radzić sobie na scenie, także ze znakomitym skutkiem. Jury nagrodziło jej występ wyróżnieniem.

E.E.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl