Menu górne

Dziś jest 17 sierpnia 2022 r., imieniny Anity, JackaBal nad balami

(Zam: 19.01.2018 r., godz. 10.50)

Na symboliczne sto dni przed maturą uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” bawili się podczas balu zorganizowanego 13 stycznia. W Domu Weselnym „Sylwia” w Białymbłocie dziękowali wychowawcom, nauczycielom, rodzicom za wysiłek, który pozwolił im stać się dorosłymi ludźmi, przygotowującymi się do jednego z najważniejszych egzaminów w życiu.Gości witali uczniowie Sara Milczarczyk i Adrian Kałuski. W rytm poloneza skomponowanego przez Wojciecha Kilara zatańczyli uczniowie ośmiu klas, a korowód poprowadzili starosta Bogdan Pągowski i dyrektor Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” Grażyna Kalinowska. W drugiej turze poloneza poprowadziła wicedyrektor Natalia Szczerba, w trzeciej – wicedyrektor Dorota Konopka.
Część uczniów, których przygotował Artur Dudek, zaprezentowało poloneza pokazowego z dodatkowymi figurami. Byli to: Emilia Kądziela i Sebastian Chomontowski, Izabela Groszyk i Błażej Rejnuś, Wiktoria Walaszek i Adrian Kulesza, Laura Pytlak i Patryk Wiśniewski, Sylwia Wróbel i Adrian Sikora, Paulina Ciach i Rafał Kulesza, Anita Bartłomiejczyk i Przemysław Drózd, Ewelina Rostek i Dawid Bala.
– Drodzy maturzyści, rok 2018 to setna rocznica odzyskania niepodległości Polski, rok bardzo bogaty w różne przedsięwzięcia osobiste, lokalne, państwowe. Niech jednym z waszych głównych dokonań będzie otrzymanie świadectwa maturalnego i dyplomu posiadanych kwalifikacji w kształconym zawodzie – zwróciła się do zebranych dyrektor CEZiU „Kopernik” Grażyna Kalinowska życząc udanej zabawy.
– Szkoła, klasa, uczniowie... Niezwykle trudno jest określić wspólnie spędzony czas w kilku słowach, chwile radości, sukcesów, sporów i upadków – podkreśliła Sara Milczarczyk. – Wszystko staje się niezwykłą mieszaniną wspomnień, które z upływem czasu nabierają zupełnie innego wymiaru niż ten, w jaki postrzegaliśmy go wcześniej. Etap szkolny jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych okresów życia i właśnie takim powinien pozostać w naszych sercach.
– W ten wyjątkowy wieczór chcemy podziękować szanownej dyrekcji szkoły za trud włożony w kształtowanie naszych umysłów i charakterów, troskę okazaną w czasie naszej edukacji, niepowtarzalną atmosferę w szkole, pełną wyrozumiałości dla młodego człowieka – mówił Adrian Kałuski. – Dzięki tym staraniom mamy szansę wyrosnąć w przyszłości na dobrych i prawych ludzi. Dziękujemy również Starostwu Powiatowemu w Wyszkowie za stworzenie nam warunków do zdobywania wiedzy i osobom współpracującym z naszą szkołą, które przyczyniają się
do wszechstronnego, również duchowego, rozwoju uczniów.
W szczególny sposób uczniowie podziękowali wychowawcom tegorocznych klas maturalnych – Agnieszce Dorant (kl. IV Technikum Elektrycznego), Małgorzacie Gałązce i Joannie Marzec (kl. IV Technikum Pojazdów Samochodowych), Agnieszce Gołębiewskiej i Joannie Czembrowskiej (kl. IV Technikum Logistycznego), Marioli Kurzątek (kl. IV Technikum Informatycznego), Agnieszce Nowatcińskiej i Adamowi Czembrowskiemu (kl. IV Technikum Mechanicznego i Technikum Spedycyjnego), Agnieszce Rychlickiej (kl. IV Technikum Handlowego i Technikum Organizacji Reklamy), Monice Lipce (Liceum Bezpieczeństwa Publicznego, ratownictwo medyczne), Arturowi Dudkowi (Liceum Bezpieczeń-stwa Publicznego, pożarnictwo).
Dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom młodzież zadedykowała swoją interpretację utworu Marka Grechuty „Dni, których jeszcze nie znamy”, a rodzicom utwór Anny Jantar „Radość najpiękniejszych lat”. Kwiaty wręczyli przewodniczącej Komitetu Balu Studniówkowego Iwonie Romańskiej i przewodniczącej
Rady Rodziców Marzenie Ciemerych.
– Wspieracie nas swoją radą, dodajecie otuchy i zachęcacie do pokonywania przeszkód – podkreśliła rolę rodziców Sara Milczarczyk.
Walcem młodzież zainaugurowała zabawę, która pozwoliła na chwilę zapomnieć o obowiązkach i zbliżającym się egzaminie. Na parkiecie królowało disco polo i inne przeboje.
J.P.
Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl