Menu górne

Dziś jest 08 sierpnia 2022 r., imieniny Cypriana, EmilianaPrawie 100 tys. zł dla WOŚP

(Zam: 19.01.2018 r., godz. 10.47)

Mnóstwo atrakcyjnych wydarzeń i dobrej zabawy zapewnili uczestnikom organizatorzy wyszkowskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najważniejszy był jednak cel charytatywny – zbiórka pieniędzy na leczenie noworodków.Fundacja Jurka Owsiaka po raz kolejny może być dumna z Wyszkowa. Wiele osób zaangażowanych w organizację Wielkiego Finału WOŚP w naszym mieście poświęciło dużo energii i czasu, by przygotować atrakcje i zbiórkę pieniędzy. Samych wolontariuszy – dzieci i młodzieży, które zbierały datki do puszek i wspierały organizację – było 128 (WOŚP przyznał limit 135 osób, jednak część chętnych nie spełniło wszystkich wymogów formalnych). Mimo dokuczającej czasem niskiej temperatury powietrza nie brakowało uśmiechu i dobrej energii, by wesprzeć jedną z największych akcji charytatywnych w Polsce.

Koncerty w różnym klimacie
Wydarzenia wyszkowskiego Wielkiego Finału WOŚP rozpoczęły się już w piątek 12 stycznia – w Starym Browarze wieczorem odbył się rockowy koncert.
Dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony był dla WOŚP (kosztowały 15 zł, ale można było wpłacić więcej). Zagrały wyszkowskie kapele Nuke Fall, De Strojfisz, Emitor, Good Attitude, Don’t Worry i Od Jutra. Dzień później Stary Browar organizował dyskotekę – część z dochodów przeznaczył na WOŚP.
W ramach wydarzeń organizowanych przez wyszkowski sztab sobota minęła pod znakiem występów dzieci. Sala widowiskowa Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” pękała w szwach – mnóstwo osób, głównie rodziców, dziadków i rodzeństwo, chciało obejrzeć występy przedszkolaków z placówek publicznych i prywatnych, a także podopiecznych szkół artystycznych. Dzieci prezentowały się w trzech blokach od godz. 15.00. Ich występy zapowiadała prezes Fundacji Wyszkowski Teatr Tańca Jolanta Wiśniewska. Dzięki temu, że pokazy były krótkie, mieli okazję zaprezentować się podopieczni kilkunastu placówek z Wyszkowa. Goście mogli wpłacać datki do puszek WOŚP.

Wielki finał
Kulminacyjnym momentem akcji była niedziela – na placu Miejskim dostępna była scena plenerowa. Od południa odbywały się atrakcje, a jedną z pierwszych był bieg „Policz się z cukrzycą”, w którym wzięło udział 66 zawodników (wpisowe, które wpłacali było przeznaczone na Wielką Orkiestrę). Przed startem rozgrzewkę dla nich poprowadziła Joanna Zglec z klubu fitness Powerfit. Rywalizacja (do wyboru były dystanse 1, 2, 3 km) odbyła się w Parku Karola Ferdynanda Wazy. Zawodnicy mogli liczyć na pakiet startowy, w którym były m.in. pamiątkowe medale, a najlepsi otrzymali puchary. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Izabela Gudanis (Wyszków), drugie – Magdalena Nizińska (Wyszków), trzecie – Magdalena Deluga (Wyszków). Wśród mężczyzn zwyciężył Przemysław Kamiński (Karpin), drugie miejsce zajął Łukasz Domalewski (Wyszków), trzecie – Tomasz Sadlik (Lucynów Duży). Dla tych, którzy zdecydowali się odwiedzić plac Miejski występowały lokalne zespoły, a organizatorzy zachęcali też do skorzystania z ogniska i pieczenia kiełbasek. Były także koksowniki, które okazały się bardzo przydatne w chłodną niedzielę. Organizatorów wsparli członkowie ochotniczych straży pożarnych z Gulczewa, Kamieńczyka, Lucynowa Dużego, Rybna. Można było zobaczyć pokaz pojazdów offroadowych i in.
W pobliskiej miejskiej bibliotece Stowarzyszenie „Bądźmy w kontakcie” prowadziło zajęcia dla dzieci. Atrakcji było mnóstwo, nawet jeżdżąc na łyżwach na lodowisku można było wesprzeć WOŚP (wstęp za datki na fundację).
Dużo emocji zapewniła uczestnikom wieczorna licytacja zorganizowana na pierwszym piętrze biblioteki. Poprowadzili ją, jak co roku, Tomasz Abramczyk i Stanisław Świadkowski. W ofercie było niemal 130 przedmiotów i usług różnego rodzaju – od wycieczki, przez rękodzieło, po przetwory spożywcze. Nie zabrakło również srebrnych i złotego wyszkowskiego serduszka.
W międzyczasie odbywały się plenerowe koncerty, których gwiazdami byli discopolowy Joker i rockowy Tacy Sami Lady Pank Show. Na finał odbyło się „Światełko do nieba”, czyli pokaz sztucznych ogni.

Razem można więcej
Tak wyglądały atrakcje wyszkowskiego Wielkiego Finału, którego organizacją zajął się wyszkowski sztab działający pod kierownictwem Leszka Marszała. Podczas wydarzeń organizowanych od 12 do 14 stycznia w Wyszkowie udało się łącznie zebrać 99 318,74 zł (w ubiegłym roku 113 197,77 zł), z czego m.in. podczas licytacji organizowanej w niedzielę w miejskiej bibliotece – 21 144,25 zł, piątkowego koncertu w Starym Browarze – 2 534,06 zł, sobotniego koncertu przedszkolaków w „Hutniku” – 3 375,58 zł, sobotniej dyskoteki w Starym Browarze – 423,54 zł, w lokalu Pokusa Kebab (10 proc. utargu ze wszystkich lokali) – 1 802,95 zł, w Quad/Graphics – 1 840,23 zł i in..
W niedzielę wieczorem przedstawiciele wyszkowskiego sztabu WOŚP zawieźli pieniądze od Warszawy.
J.P.
***

Wszystkie przedsięwzięcia w ramach 26. Finału WOŚP w Wyszkowie nie odbyłyby się, gdyby nie praca i pomoc wielu podmiotów. Sztab WOŚP serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji wydarzenia:
• Wyszkowskiemu Ośrodkowi Kultury „Hutnik”,
• Miejsko-Gminnej Bibliotece w Wyszkowie,
• Wyszkowskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Wyszkowie za pomoc w organizacji biegu charytatywnego „Policz się z cukrzycą”
• Hufcowi ZHP „Rój Promienistych”,
• Bezpłatnej Szkole dla Dorosłych PASCAL za zorganizowanie profesjonalnego liczenia pieniędzy i pomoc w rozliczeniu
• Paniom: Elżbiecie Świderek ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Agnieszce Wasik ze Szkoły Podstawowej w Rybnie za pomoc w rejestracji wolontariuszy,
• Ochotniczym Strażom Pożarnym z terenu Gminy Wyszków (Gulczewo, Kamieńczyk, Lucynów Duży, Rybno),
• Klubowi Przyjaciół Wyszkowa,
• Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. za koksowniki,
• firmie QUAD GRAPHICS Europe za druk plakatów i banneru na scenę plenerową,
• firmie Krzysztofa Jastrzębskiego „Reklamy” za wydruk banneru,
• Zakładom Mięsnym SOMIANKA za kiełbaski na ognisko i kosze na licytację,
• Wyszkowskim Wyjazdom Offroadowym,
• Restauracji „Baśniowa”, Manhattan Coctailbar, Mozi Club & Restaurant, Pepperoni Pizza za ciepłe posiłki dla wolontariuszy, Pokusie Kebab za gorące napoje dla wolontariuszy oraz przekazanie 10% utargu z 14.01,
• „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Wyszkowie za pieczywo na ognisko i dla wolontariuszy, Piekarni Oskroba za drożdżówki
• firmom GWARANT i RANTRANS za transport wolontariuszy,
• Kolektywowi Alternator, klubowi Stary Browar oraz zespołom: Nuke Fall, De Strojfisz, Emitor, Good Attitude, Don’t Worry i Od Jutra za świetne koncerty w pierwszym dniu finałowego grania WOŚP w Wyszkowie,
• Wyszkowskiemu Teatrowi Tańca, Szkole Tańca Deptak, Studiu Tańca Martyny Busławskiej, Tomitofa Autorskiej Szkole Artystycznej oraz przedszkolakom za przygotowanie występów artystycznych dzieci,
• Stanisławowi Świadkowskiemu (ASIK) oraz Tomaszowi Abramczykowi za przygotowanie 26. serduszek i poprowadzenie licytacji.
• Stowarzyszeniu Rodzin z Dziećmi „Bądźmy w kontakcie”, w szczególności Pani Ewie Redel za przygotowanie zajęć terapeutycznych dla dzieci, masaży oraz ogromne zaangażowanie w organizację WOŚP,
• Joannie Zglec (PowerFit) za poprowadzenie rozgrzewki dla biegaczy i wolontariuszy,
• Specjalnie podziękowanie dla lokalnych mediów: „Wyszkowiak”, „Nowy Wyszkowiak”, „KurierW” oraz „Tuba Wyszkowa” za zamieszczenie informacji dotyczących wyszkowskiego wydarzenia,
• Komendzie Powiatowej Policji w Wyszkowie oraz Straży Miejskiej za zapewnienie bezpieczeństwa dla wolontariuszy.
Dziękujemy również wszystkim osobom i firmom, które przekazały przedmioty i usługi na wyszkowską licytację.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl