Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 14 maja 2021 r., imieniny Bonifacego, Macieja

Skuteczni w pozyskiwaniu funduszy

(Zam: 13.01.2018 r., godz. 12.51)

W plebiscycie „Lider Zmian” organizowanym przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych gmina Somianka zajęła w subregionie ostrołęckim drugie miejsce w kategorii najskuteczniejsi.

W kategorii najaktywniejszy samorząd w każdym subregionie notowane były gminy według największej liczby złożonych projektów do funduszy europejskich. W kategorii najskuteczniejsi sumowano całe pozyskane dofinansowanie, zagwarantowane w ramach w ramach podpisanych już umów. Wartość umów dla każdego samorządu podzielono przez liczbę mieszkańców. W kategorii najskuteczniejszy samorząd wygrywali więc ci, którzy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 pozyskali największe kwoty w przeliczeniu na jednego mieszkańca.
W subregionie ostrołęckim w kategorii najaktywniejsi tytuł Lidera Zmian otrzymała Ostrów Mazowiecka. Na drugiej pozycji uplasowały się miasto Maków Mazowiecki oraz gmina Wyszków, a na trzeciej gmina Myszyniec. W kategorii najskuteczniejsi wśród Liderów Zmian znaleźli się Miasto Ostrów Mazowiecka (I miejsce), Gmina Somianka (II miejsce), Gmina Krasne (III miejsce).
Najaktywniejsze i najskuteczniejsze samorządy wyłaniane były w subregionach: ciechanowskim, ostrołęckim (powiaty wyszkowski, przasnyski, ostrołęcki, makowski, ostrowski, miasto Ostrołęka), płockim, radomskim, siedleckim, warszawskim wschodnim i warszawskim zachodnim. Z rankingu wyłączony został obszar warszawski jako dominujący na tle innych terytoriów Mazowsza.
J.P.
Na podstawie informacji funduszedlamazowsza.eu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl