Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 czerwca 2023 r., imieniny Walerii, WalteraRelikwie Jana Pawła II w Nowinach

(Zam: 13.01.2018 r., godz. 12.51)

W kościoła pw. Chrystusa Sługi w Leszczydole-Nowinach zostały uroczyście umieszczone relikwie Jana Pawła II. Inicjatorem ich sprowadzenia była młodzież z Koła Wolontariatu działającego w szkole, którego opiekunem jest Iwona Ochmańska. Sprowadził je proboszcz parafii ks. Jan Soliwoda.

Uczniowie uświetnili to niezwykłe wydarzenie częścią artystyczną. Uroczystość transmitowało i udostępniło słuchaczom w całej diecezji Radio Nadzieja. Mszę odprawił i kazanie wygłosił ks. biskup Stanisław Stefanek. Na mszy był obecny dyr. szkoły Krzysztof Ochmański, nauczyciele, uczniowie z pocztem sztandarowym i licznie zgromadzeni parafianie.
Szkoła Podstawowa w Leszczydole-Nowinach przygotowuje się do obchodów w roku 2018 dwóch ważnych rocznic – 20. nadania szkole im. Jana Pawła II i 40. Pontyfikatu papieża. Umieszczenie relikwii było początkiem obchodów tych jubileuszów.
Oprawę artystyczną mszy przygotowała młodzież. Wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków”, który zaśpiewał kilka pięknych refleksyjnych pieśni. Przeplatane były wierszami Karola Wojtyły, słowami Jana Pawła II i najbliższego przyjaciela Ojca Świętego – kardynała Stanisława Dziwisza. Prezentowali je uczniowie – Iza Wicińska, Dawid Stosio, Oliwia Leonidow, Wiktor Mikołajczyk. Kuba Dawidczyk i Kacper Rozenek włączyli się w oprawę mszy i czytali fragmenty Pisma Świętego.
Wcześniej młodzież z Koła Wolontariatu zebrała pieniądze i zainicjowała zakup do kościoła obrazu z wizerunkiem Jana Pawła II. Miejsce poświęcone w kościele papieżowi Polakowi ma skłaniać do refleksji nie tylko uczniów, ale też wszystkich parafian.
T.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta