Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, TeodoraMateusz Tryc prospektem 2017 roku

(Zam: 13.01.2018 r., godz. 12.40)

Okres poświąteczny to jak zwykle czas podsumowań mijającego roku. Nie inaczej jest w boksie zawodowym. Miłego wyróżnienia doczekał się wyszkowski pięściarz, Mateusz Tryc, który wg portalu branżowego Ringblog.pl został uznany prospektem roku.

Prospekt, to w boksie zawodowym określenie dotyczące najczęściej młodego zawodnika, który wyróżnia się na tle innych umiejętnościami i potencjałem sportowym oraz wiąże się z nim nadzieję na walki o tytuły mistrzowskie w przyszłości. Portal Ringblog.pl, w uzasadnieniu przyznania powyższego tytułu Mateuszowi napisał:
W tej kategorii laur dla Mateusza Tryca, który po bogatej karierze amatorskiej rozpoczął w tym roku zawodową przygodę z boksem. Przez te 12 miesięcy wszedł w profesjonalne pięściarstwo z przytupem. 4 walki i 4 zakończone przed czasem.
Warto zwrócić uwagę, że polska waga super średnia ma w końcu silnego zawodnika z solidną bazą umiejętności wyniesionych z boksu olimpijskiego, który nokautuje i daje efektowne walki. To się sprzedaje i kibice to kochają.
Istotną rzeczą zapisaną na plus Mateuszowi jest również stała promocja swojej kariery w social media. Jeśli poziom wyników Tryca utrzyma się i będzie szedł w parze z aktywnością medialną, to mamy w przyszłości idealny materiał na gwiazdę polskiego boksu zawodowego.
Cieszymy się, że zawodnik rodem z Wyszkowa zbiera tak pochlebne recenzje. Mateusz zapowiadał już w rozmowie z naszym tygodnikiem, że w przyszłym roku, jeśli pozwoli na to zdrowie, może zawalczyć o jeden z europejskich tytułów (m. in. Pas EBU, Pas EBU-UE). Jeśli wyszkowski pięściarz zdołałby wygrać taką walkę, to taki wyczyn znacznie wywindowałby jego osobę w rankingach największych światowych federacji, co automatycznie przekłada się na możliwość boksowania o światowy czempionat. Takiego właśnie scenariusza życzymy Mateuszowi Trycowi na przyszły rok!
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl