Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 08 lipca 2020 r., imieniny Elżbiety, Wirginii

IV liga jednak bez reformy

(Zam: 15.12.2017 r., godz. 15.26)

W następnym sezonie piłkarskim nie będzie jednej grupy mazowieckiej IV ligi. Taką decyzję, pod naciskiem klubów, podjął Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. Wyżej wspomniana decyzja MZPN-u na pewno dotyczyć będzie sezonu 2018/19.

Nie wiadomo, czy w kolejnych latach naciski ze strony PZPN-u (który idzie w kierunku centralizacji lig seniorskich) nie wymuszą na mazowieckim szczeblu połączenia rozgrywek w jedną grupę. Na ten moment decyzja ta została jednak po raz kolejny odroczona. Co to oznacza dla Bugu Wyszków?
W sezonie 2018/19 rywalizacja ma być toczona w dwóch grupach po 16 zespołów każdy. Oznacza to, że w obecnej sytuacji (przy uwzględnieniu potencjalnych spadkowiczów z III ligi) z grupy północnej mazowieckiej IV ligi spadłyby tylko dwa zespoły (robiąc miejsce trzem beniaminkom – obecnie w gr. północnej występuje tylko 15 drużyn). W tym momencie są to Bug Wyszków i Błękitni Raciąż. Wyszkowska drużyna miałaby jednak całą rundę na walkę o niewielki awans w tabeli, dający upragnione utrzymanie. Powyższe rozważania mogą jednak lec w gruzach, gdy MZPN po raz kolejny zmieni regulamin, bądź zasady awansów i spadków, do czego przyzwyczaił już wszystkie kluby, znajdujące się pod jego kuratelą.
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl