Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 01 czerwca 2020 r., imieniny Jakuba, Konrada

Taneczne święto

Ikona
(Zam: 04.05.2011 r., godz. 11.55)

Co roku 29 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji, w piątkowe popołudnie w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” odbył się koncert Rewii Dziecięcej „Sylaba” i zaproszonych przez nią gości.

Utworem „Teraz my” w wykonaniu Ireny Zdunek, Katarzyny Zdunek i Niny Wilczyńskiej rozpoczęło się taneczne widowisko „Sylaby” z okazji dnia tańca, ustanowionego w 1982 roku przez UNESCO. Gości powitała sylabianka Beata Wierzchołowska, która wyjaśniła widzom na czym polega fenomen tej dyscypliny. – Istnienie tańca jest tak dawne jak istnienie człowieka na ziemi. Jest to jedna z najstarszych sztuk pięknych. Najwspanialsze jest w niej to, że prawdopodobnie każdy z nas kiedyś tańczył – mówiła.
Na scenie królowały występy rewii i jej gości – wyszkowskich tancerzy i grup tanecznych. Jako pierwszy zaprezentował się działający przy „Hutniku” Zespół Pieśni i Tańca „Oberek”. Podopieczni Danuty Deptuły i Stanisława Kadłubowskiego wykonali wiązankę tańców kurpiowskich. Swoje umiejętności prezentowali też uczniowie szkoły tańca „Image”, która działa w Szkole Podstawowej nr 1 pod przewodnictwem Marcina Politowskiego. W stylach standardowych i latynoamerykańskich zatańczyły pary: Paulina Skurzewska i Dawid Groszyk, Milena Kowalczyk i Dawid Jagielski, Karolina Woźniakowska i Adrian Banaszek, Angelika Piecuska i Dawid Przychodzień oraz Oliwia Bala i Jakub Przybysz. Uczestniczki zajęć prowadzonych w „Hutniku” przez Hannę Gajowniczek wykonały taniec radości i wzajemnej integracji, a mianowicie taniec w kręgu. Niewątpliwą nowością na wyszkowskiej scenie okazał się występ Mateusza Trętowskiego i Michała Powierzy, którzy zaprezentowali się w dość nieznanym jeszcze stylu tanecznym – jumpstyle.
Międzynarodowy Dzień Tańca był okazją do przypomnienia publiczności zwycięzców tegorocznego konkursu „Supertalent”. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił Marcin Krzemiński, zdobywca tytułu „Supertalentu publiczności”. Chłopiec, któremu przypisuje się miano wyszkowskiego Michaela Jacksona, jest samoukiem i samodzielnie tworzy choreografie, bazując na tych stworzonych przez króla popu. Zdobywcy statuetki w kategorii tanecznej, Oliwia Bala i Dawid Groszyk, wykonali mix latynoamerykański. Koncert uświetniły popisy innych supertalentów: skrzypaczki Karoliny Zwolińskiej, recytatora Michała Cioka, wokalisty Mateusza Nasiadki i śpiewających sióstr Julii i Ewy Antoniak.
Pokazy wszystkich artystów przeplatane były występami gospodarza imprezy, czyli Rewii „Sylaba”. Dziewczęta wykonały choreografię z najnowszego programu „Musicram”.
Ł.CH.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl