Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 09 lutego 2023 r., imieniny Apolonii, CyrylaOrdynacja do zmiany

(Zam: 07.12.2017 r., godz. 10.27)

Procedowany jest właśnie w sejmie projekt nowej ordynacji wyborczej do samorządów. I słusznie. Bowiem w przeszłości za koalicji PO-PSL za dużo było już tych cudów nad urną.

Miliony nieważnych głosów, sprytne książeczki wyborcze i umieszczenie PSL-owskiej listy na początku, karty do głosowania w bagażniku policjanta z Białołęki i wiele innych problemów to cechy charakterystyczne PO-wsko-PSL-owskiej pseudodemokracji. Dziś kluczową sprawą jest transparentność i ograniczenie kombinacji. Jest to jeden z zasadniczych kierunków zmian. Oczywiście od razu podrywają się do krytyki najróżniejsi „obrońcy demokracji” – posłowie totalnej opozycji, przedstawiciele „nadzwyczajnej kasty”, związki miast i WSI, i inne tego typu podmioty. Dołączył do nich również pan europoseł Jarosław Kalinowski, który 8 lat temu nie widział dziwnych zjawisk ze znikaniem głosów, w roku 2014 nie zauważył, że lista PSL-owska została umieszczona jako pierwsza w książeczce wyborczej, co dało niespotykany nigdy wynik wyborczy tej partii, dziś za to w tygodniku „Nowy Wyszkowiak” wieszczy zbliżający się „rozbiór Polski samorządowej” po wprowadzeniu nowego prawa wyborczego. Jakiekolwiek zmiany byłyby zaproponowane przez rządzącą koalicję to od razu podrywa się chór przeróżnych „obrońców demokracji”, którzy kolędują po obcych stolicach, stukają do zagranicznych redakcji i instytucji, żeby zdusić potrzebne reformy w Polsce. Jak w czasach targowicy. Potrzebnych zmian w ordynacji jest oczywiście więcej. W sumie szkoda, że nie doszło do wykluczenia kolejnych, co najmniej trzecich kadencji burmistrzów i wójtów, bowiem szybkie przewietrzenie wielu samorządów, w tym wyszkowskiego bardzo by się przydało. W mojej ocenie bizantyjskie zwyczaje i przeróżne układy zagościły u nas w Wyszkowie niepodzielnie. Szczególnie w samorządzie gminnym, w którym „cudowne dziecko wyszkowskiej demokracji” rządzi już 15 lat. Podobnie jest w wielu samorządach, gdzie rządzący od lat włodarze miast i wsi stali się udzielnymi księciami, a panujące układy mają półmafijny, a czasem po prostu mafijny charakter. Zablokowanie możliwości kandydowania burmistrzów i wójtów, którzy już rządzili co najmniej dwie kadencje było rozważane przez posłów koalicji w minionych kilku miesiącach, jednak skończyło się na ograniczeniu władzy wójta i burmistrza do dwóch kadencji począwszy od wyborów w 2018 r. Prawdopodobnie obawiano się, żeby ustawy nie zawetował prezydent lub Trybunał Konstytucyjny ze względu na to, że prawo nie powinno działać wstecz. Niemniej jednak zasada dwukadencyjności będzie wprowadzona. I dobrze. Spotkałem co prawda już wyrażany przez różnych mędrców pogląd, że również ta zasada będzie niezgodna z konstytucją, ale przecież byłby to kompletny absurd, ponieważ, jak wiadomo urząd prezydencki jest dwukadencyjny, tym bardziej nie powinno być problemu z urzędami niższej rangi. Choć oczywiście gdybyśmy mieli PO-wski Trybunał Konstytucyjny pod rządami pana Rzeplińskiego to zawetowałby każdą ustawą i znalazł na to sto uzasadnień, ale dziś po pozytywnych zmianach w trybunale jest to już mało prawdopodobne.
Osobiście popieram również zmianę uniemożliwiającą kandydowanie do rad innego szczebla kandydatom na wójta i burmistrza. Ograniczy to bowiem możliwości rozlewania się lokalnych układów na inne samorządy. U nas w Wyszkowie będzie to miało w mojej ocenie pozytywny skutek, zwiększając szanse nowych ludzi i pomysłów, którzy dziś biją często głową w mur i mają wybór – albo przystąpić do układu, albo pozostawać na marginesie. Zasada ta sprzyja więc demokracji.
Nie mam jednak jasnego poglądu na kwestię, która u sympatycznego skądinąd Pawła Kukiza spowodowała gwałtowny wybuch agresji przeciwko zmianom w ordynacji. Jest to sprawa jednomandatowych okręgów wyborczych. Zarówno na szczeblu Senatu, jak i w gminnych samorządach JOW-y zostały już wcześniej wprowadzone. I w mojej ocenie nie doprowadziły do żadnej pozytywnej rewolucji. Wręcz, powiedziałbym, zmiana ordynacji z proporcjonalnej na większościową nic nie poprawiła. Zarówno w Senacie, jak i w samorządach. Ja przynajmniej takiej poprawy nie zauważyłem. Ugrupowanie Pawła Kukiza chciałoby tę zasadę jeszcze rozszerzyć, tymczasem zjednoczona prawica postanowiła wrócić do ordynacji proporcjonalnej i procedowany właśnie projekt taką zmianę zakłada. Czy słusznie? To się dopiero okaże. Oczywiście reorganizacja prawa wyborczego wpłynie w jakiś sposób na wybory na wszystkich szczeblach samorządu, w tym na interesującą nas gminę Wyszków i powiat wyszkowski. Czy u nas doprowadzi do oczekiwanych zmian? Mam nadzieję, że tak. Będzie to z pewnością impuls we właściwą stronę. Zależy to jednak również od tego, czy strona prawicowa będzie potrafiła zbudować dynamiczną siłę, której jak do tej pory brakowało, co jest od lat powodem przewagi strony liberalno-lewicowej pod patronatem pana burmistrza. A w czasie ostatnich wyborów ten układ przeniósł się również na powiat. Na terenie naszej gminy i powiatu zmiany będą bardzo trudne, sądzę jednak, że jeżeli chodzi o szczebel sejmików to są prawie pewne, i będą radykalne. Będziemy mieć bowiem ograniczenie machlojek wyborczych, a jeżeli utrzymają się tak wysokie sondaże zjednoczonej prawicy jak dziś, albo będą choćby zbliżone, to będziemy mieli do czynienia ze zdecydowanym przewietrzeniem dotychczasowego układu PO-PSL w sejmikach. Przecież tendencje sondażowe zjednoczonej prawicy są zwyżkowe, a patrząc na zachowanie totalnej opozycji, która nawet nie rozumie, co się dzieje można przypuszczać, że wkrótce poparcie to przekroczy magiczną granicę 50 proc.
Marek Głowacki

Komentarze

Dodane przez anonim, w dniu 07.12.2017 r., godz. 12.55
Bardzo dobry felieton Marka Głowackiego, trafiający w wielu aspektach w sedno sprawy. Mnie też śmieszy atak Kalinowskiego na nową ordynację, przecież PSL jest monopolistą na naszym terenie i niewiele z tego dla nas wynika. Dziwię się, przecież likwiduje wam konkurencję na wsi bo nie będą mogli mieć szans kandydaci, którzy są pojedynczy, w danym okręgu wyborczym bo nie dostaną odpowiedniej liczby głosów w obrębie całej gminy. Wyobrażam sobie np. w okręgu 4- mandatowym 20 kandydatów na liście PSL. Co do jednomandatowych okręgów w małych gminach wiejskich to nie opowiadajmy bzdur, że ludzie głosują na kandydata, którego znają. Nieraz taki okręg obejmował kilka wsi i wygrywał ten sam kandydat, z największej wsi, który nie miał kandydata ze swojej wsi tylko z innej, mniejszej. Podobnie w Wyszkowie, zrobiono okręg jednomandatowy, w którym był Kamieńczyk, Puste Łąki, Świniotop, Skuszew i jak dobrze pamiętam Tumanek. Kto zna radnego z tego okręgu np. na Świniotopii. Ten radny nawet pewnie nie odwiedził Świniotopii albo Tumanka. A inne okręgi wiejskie też wyglądały abstrakcyjnie i były o różnym charakterze. A co z okręgami jednomandatowymi w mieście, gdzie ludzie z sąsiednich bloków, kompletnie gdzie indziej głosowali. Druga sprawa co taki solista miał do powiedzenia w sprawie całego miasta, bez żadnych współpracowników, pilnował tylko, żeby mu inwestycje zrobili na wsi, żeby mógł się pochwalić jaki był aktywny. Pamiętam jak śmiano się z jednego z radnych, który na sugestie kolegów partyjnych mówił, że jego nie wybrała partia tylko ludzie w jego okręgu. Reasumując, po owocach czyli po wyborach samorządowych poznamy efekty nowej ordynacji a głównie po drugiej lub następnej kadencji. Jeśli oczywiście inni, durni, nie dorwą się do władzy i zmienią np wywalą dwu kadencyjność, co jak powiedział pan Głowacki, ukróci mafie na prowincji.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.12.2017 r., godz. 14.43
Na walny wyszkowskiej PO 12 osób! Towarzysze się przemalowują na wspólnotę samorządową? Nie zapominajmy kto ze świeczkami pod sąd chodził. Nowosielski z Wysockimi, Mrozem, Kowalską. Oni chca żeby było jak było.
Dodane przez Głowek Mariacki, w dniu 07.12.2017 r., godz. 15.14
Szanowny Panie. W swoim felietonie pisze Pan: "... w roku 2014 nie zauważył, że lista PSL-owska została umieszczona jako pierwsza w książeczce wyborczej". Używając stwierdzenia "umieszczona" sugeruje Pan celowe działanie ówczesnych władz, a przecież doskonale Pan wie, że numery list są losowane. Dla przykładu, w 2015 roku, czyli w czasach rządów PO-PSL, nr 1 w wyborach miało PiS. Czy Pana zdaniem lista PiS została przez oszustów z Platformy bądź PSL "umieszczona jako pierwsza" celowo? Poza tym, w 2014 w wyborach samorządowych w 30% powiatów, PSL oraz mająca nr 2 Demokracja Bezpośrednia nie wystawili swoich kandydatów. Niech Pan zgadnie jakie ugrupowanie było wówczas pierwsze w książeczce? Tak jest - PiS. Przechodząc natomiast na poziom wojewódzki, to przecież doskonale Pan wie kto wygrał te sfałszowane (jak określa je wielu polityków prawicy) wybory - PiS. No ale w demokracji jest jeszcze coś takiego jak zdolności koalicyjne...
Dodane przez Głowacki kłamczuszek, w dniu 07.12.2017 r., godz. 17.26
punkt widzenia zależy od punktu dupy siedzenia
Dodane przez Jest różnica?, w dniu 07.12.2017 r., godz. 18.59
PSL - 21% w 2014 r., a w 2015 r. 5,2 %
wpis 15.14
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 07.12.2017 r., godz. 19.36
Tak, rzeczywiście, zdolności koalicyjne trzeba mieć...., ale najpierw trzeba przekroczyć próg wyborczy .... A więc macie problem ...
faux-pa
Dodane przez To się nazywa burmistrz z klasą, w dniu 07.12.2017 r., godz. 19.47
Mowa o prawniku dresiku Nowosielskim, co niby terminował w kancelarii prawniczej w Niemczech? Co tylko zapomniał dodać, że przy jej remoncie, będąc na ucieczce z kraju, jak na banicji. To się nazywa burmistrz z klasą.
logika oszusta
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 07.12.2017 r., godz. 20.10
W tym momencie otwieram dyskusję na temat wyborów samorządowych w ogóle. Bowiem trzeba jasno powiedzieć, że ostateczny kształt nowego prawa wyborczego dopiero poznamy. Natomiast pewne jest to, że minionych wyborach miały miejsce oczywiste machlojki bezczelnej POwsko-PSLowskiej władzy. To ci sami, którzy dziś "walczą o demokrację". Poważne problemy były już w 2010 roku. Sygnalizował to w swojej analizie prof. Przemysław Śleszyński. Pan prof. zwracał również uwagę na to, że różnica w liczbie głosów nieważnych jest radykalna między sąsiednimi gminami, czy powiatami z woj. podlaskiego i mazowieckiego - kilkukrotnie mniej w woj podlaskim. Później "kasta" wprowadziła nowe regulacje odnośnie tzw. głosów nieważnych (np. brak segregacji ich na różne kategorie ), które doprowadziły do tego, że ... nie można było analizować przyczyny głosów nieważnych. Ich liczba natomiast w wyborach 2014 radykalnie wzrosła do ok 5,3 mln. Trudno nie doszukać się tu logiki. Ale jest to niestety logika POwsko-PSLowskiego oszusta.
o PO-PSL
Dodane przez Jerzy Jachowicz, w dniu 07.12.2017 r., godz. 20.54
Jeśli więc mówię, że jestem przerażony możliwością powrotu do władzy Platformy to dlatego, że jej politycy nie są żadną elitą. Są zwykłymi żulami, którzy nigdy nie powinni znaleźć się w parlamencie. Nie powinni nigdy pełnić żadnych funkcji państwowych. To, jak się zachowywali podczas wystąpienia w Sejmie premier Beaty Szydło dyskwalifikuje ich jako ludzi, z którymi można rozmawiać.
Dodane przez Krzysztof Sol, w dniu 07.12.2017 r., godz. 22.08
My tu o ordynacji, a premierem został Morawiecki. Co to oznacza dla Sobczaka, żandarma wyszkowskiego PiS? Osoba, dzięki której wyszkowska degręgolada w PiS była tolerowana H. Kowalczyk, zostanie odsunięty w wielkiej polityce znacznie dalej, niż się dziś znajduje. Przewodniczący tymsamym traci znaczne wsparcie w oczach starszyzny. W PiS poza kilkoma mającymi osłodzić wizerunek maskotkami, nadal panuje zakalec. Słabo to wygląda.
Dodane przez wybory = namaszczenie, w dniu 07.12.2017 r., godz. 22.15
w tym momencie otwieram dyskusję na temat kto był, jest lub będzie najlepszą marionetką Jarka K. zapraszam do wymiany swoich spostrzeżeń
Dodane przez ad. Jachowicz Jerzy, w dniu 07.12.2017 r., godz. 22.17
I w Wyszkowie znalazłby kilku zaszczyconych awansem społecznym PO-PSL takich typków, którzy nigdy nie powinni znaleźć się tam gdzie dzisiaj ich tyłki siedzą. Wiadomo o kim mowa.
Dodane przez Czas na Wyszków!, w dniu 07.12.2017 r., godz. 23.27
Klasę wyszkowian można rozpoznać po tym, kto w kim widzi autorytet. Mam na myśli cwaniaka Nowosielskiego, człowieka małego i mściwego kiepskiego zarządcę mieniem publicznym i gospodarza gminy oraz Marka Głowackiego, człowieka ze wszech miar przyzwoitego, ze wspaniałą ścieżką życia jako opozycjonista, uczciwie i rzetelnie wykształconego, bez kombinowanie na zaocznych w prywatnym Białymstoku jak Nowosielski. Człowieka o sztywnym moralnym kręgosłupie, prawego męża i ojca. Człowieka z zasadami. Rozpoczynam dyskusję na temat jakości wyszkowskich autorytetów.
lipa z miętą
Dodane przez fan, w dniu 08.12.2017 r., godz. 07.05
Czyli jedyne uczciwe wybory to te w 15 roku, kiedy wygrał pis? Panie Głowacki żyjesz w alternatywnej rzeczywistosci i zajmujesz sie alternatywnymi problemami. Przywołaj Pan jakąś problematykę którą zajmował się radny Głowacki w powiecie.
Dodane przez ola, w dniu 08.12.2017 r., godz. 08.19
była Premier złożyła swoją rezygnację na ręce JK -, łamiąc tym samym kolejny raz Konstytucję ( rezygnację powinien przyjąć PAD ), ale co tam! Dlatego jej nie żałuję. Rośnie nowy Król, wszechwładny, wszechmocny...P.S. a jak się z tym wszystkim czuje zakon PC, dostając wprost informację, że za granicę to oni się nie nadają...
Dodane przez Kundel, w dniu 08.12.2017 r., godz. 09.35
Pan Marek Głowacki to klasa sama w sobie, co spędza sen z powiek wielu wyszkowskim, mogącym tylko pomarzyć o jego poziomie ambitniaczkom. I to po różnej stronie wyszkowskiej sceny. Dlatego ujadają jak wściekłe psy, kopią dołki jak psy, bo wiedzą, że ta poprzeczka jest dla nich nieosiągalna. Taki mamy zawlstny klimat, tworzony przez maluczkich z wielkimi aspiracjami.
Dodane przez Jacek, w dniu 08.12.2017 r., godz. 10.49
Na górze w PiS, kolejna dobra zmiana. Premierem został Morawiecki. Ale PO i PSL się wściekli. Szczególnie pajac minister w gabinecie cieni Schetyna.
Dodane przez ;), w dniu 08.12.2017 r., godz. 10.59
A co ty ola masz żałować naszej Premier. Pani Beata Szydło niczego nie żałuje o czym dziś rano mówiła w Sejmie i tym bardziej nie potrzebuje litości ze strony paprotki nowosielskiego oli co pod sądem świeczki z KODem pali. Biedota ogarnięta - 47% poparcia i teraz jest czas wspomóc przedsiębiorców. Jestem pewien, że i to znakomicie się uda.
dyskusja o wyborach
Dodane przez Anonim, w dniu 08.12.2017 r., godz. 11.13
Wybory samorządowe powinny sie odbyć
kto jest marionetką Jarka K.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.12.2017 r., godz. 11.14
najlepszą marionetką JK jest ona sam. Tak się biedny zakiwał że nie wie już gdzie jest i do której bramki ma strzelać
dyskusja na temat autorytetów
Dodane przez Anonim, w dniu 08.12.2017 r., godz. 11.18
największym wyszkowskim autorytetem jest sztywny kręgosłup Marka Głowackiego. Co prawda to choroba ale można rehabilitować
Dodane przez Zabrodziak, w dniu 08.12.2017 r., godz. 13.28
Jak narazie Jarosław Kaczyński ogrywa najgłupszą opozycję świata w każdym polu. Jeszcze będzie 50% poparcia i więcej Panie Głowacki. Swoje in plus dołoży Morawiecki. Tak trzymąć.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.12.2017 r., godz. 16.32
Może jednak Alfred Borek-Nowosielski Grześ?
Dodane przez Anonim, w dniu 08.12.2017 r., godz. 21.07
Jak na razie i tak zostanie do końca tej kadencji.Mamy najdebilniejszy rząd jaki mógłby się przyśnić w najgorszych koszmarach.Jadosław kaczyński dożywocia nie dostanie ale inni ???????????
Dodane przez Anonim, w dniu 08.12.2017 r., godz. 21.19
Nie odbędą się wybory samorządowe a po repolonizacji mediów wszystko się odbędzie czego chce pśys
Dodane przez Anonim, w dniu 08.12.2017 r., godz. 23.17
Jak porównamy taką np. Szydło, która była burmistrzem mniejszego od Wyszkowa miasta to widzimy jaką karierę zrobiła ta kobieta i jak wielki postęp w swoim sposobie działania. Popatrzcie na wyszkowskim podobno tuzów polityki, którzy mieli lepsze możliwości rozwoju. Wszyscy nie potrafili skupić wokół siebie wyszkowian, gorzej, nawet atakowali i wywalali co mądrzejszych aby utrzymać się jak najdłużej przy władzy. Jest lubiana bo dała innym szansę, takim jak ona, prowincjonalnym politykom, mało atrakcyjnej partii Jarosława Kaczyńskiego. Te 3 lata, w których dostała szansę, przepracowała znakomicie i może się cieszyć popularnością. Nie powinna mieć za złe zmianie bo tego progu, który jest w stanie przeskoczyć nowy premier, Mateusz Morawiecki, ona nie , za wysokie progi. Morawiecki będzie starał się ruszyć to czego tej ekipie zabrakło, wróć, to, przez co przez zgiełk reformowania nie dało się uzyskać, to spokojna atmosfera do inwestowania. Bez nowych inwestycji, tylko na samej konsumpcji, możemy nie przejść suchą stopą kolejnego kryzysu, który ma być już w 2018 roku lub 2019. Niektóre inwestycje jak wielki port lotniczy w centrum Polski czy zakupy dla armii, przyjdą za pewien czas i ich owoce będą odległe w porównaniu z okresem sprawowania władzy. Dlatego do tego trzeba zainteresować inwestorów zagranicznych i polskich inwestorów prywatnych, którzy mają odłożone pieniądze na inwestycje, wprowadzić nowe technologie, które zwiększą opłacalność inwestycji. Druga sprawa ważna to także struktura produkcji w Polsce. Nie da się ukryć, że większość to produkcja zewnętrzna, wykonywana przez Polaków dla firm zagranicznych. Rusza przemysł stoczniowy, pewnie wykorzystując kredytowanie polskich banków, należy pochylić się nad polskim rolnictwem bo widzimy zbyt dużo terenów ugorowanych. Żeby Polska wygrała, to także w Wyszkowie ekipa Morawieckiego powinna mieć partnera do współpracy. A w Wyszkowie kto może być takim partnerem politycznym? Wydaje się, że tylko Marek Głowacki i ludzie wokół niego skupieni mogą się coś pociągnąć do przodu. Widzimy co mamy teraz w samorządzie, wszyscy ciągną tylko do siebie.Czy warto szarpać się z nimi będąc w opozycji ? Dlatego dajmy szansę Głowackiemu i także Garbarczykowej, bo to dużo wyższy poziom niż ten co prezentują obecni.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.12.2017 r., godz. 23.57
Niektórzy uważają, że poprzednicy to lepszy poziom a ci do niczego się nie nadają. Jest w tym tylko trochę prawdy. U co niektórych z PiS pewne przyzwyczajenia są niesympatyczne i osoby są o niewielkiej kulturze osobistej. Jednak już u osób sprawujących władzę centralną poziom jest dużo większy, większe jest doświadczenie i sposób poruszania się. Nie jest też tak, że politycy PO, Nowoczesna, PSL to elita. Mają względy w europejskich centralach partyjnych, władzy sądowniczej czy biznesie. Ale otwierając telewizor, obserwując obrady Sejmu czy rozmowy polityczne z tymi wybrańcami widzimy agresję, brak umiejętności wypowiadania się czy jakikolwiek sens słów. Ci europejscy politycy są tylko z nazwy a słoma wystaje z obuwia. Ostatnio wielki salonowiec z PO, Sikorski, nazwał premier polskiego rządu per "wredny babsztyl". Gdzie tu kultura? Na polu wyszkowskim też widzimy jak ci salonowcy się wypowiadają. Burmistrz Nowosielski na ostatniej debacie reprezentował poziom kandydatki z wyszkowskiego PiS, na sesjach nie potrafi odpowiedzieć w temacie, inny salonowiec z PSL, Kalinowski, tylko raz odważył się na otwarte spotkanie z społeczeństwem Wyszkowa. Czego się boją ci wybrańcy, że tak uciekają od starcia z obywatelami chyba, że obstawią się swoimi i występują przeciwko wystraszonej jednostce. Rezygnacje powinien przyjąć PAD ... i przyjął. Wiedział dużo wcześniej bo zmiany władzy nie da się tak zmienić z dnia na dzień. Polska to duże państwo europejskie i tylko w szczególnych przypadkach następuje polityczne trzęsienie ziemi. Ostatnie było gdy DT uciekł do Brukseli i wszystko spadło na zdezorientowaną Kopacz i specjalistę od kur, Komorowskiego. W okresie świątecznym możemy, głównie sympatycy prawicy, skupić się na przygotowaniu do Bożego Narodzenia bo zjednoczona prawica wyczyściła zaległości ustawowe, odświeżyła władzę centralną i z nową energią wkroczą w 2018 rok. Było ostatnio trochę nerwowości i niepotrzebnych ataków np na prezydenta Andrzeja Dudę, z strony nawet swoich, zaprzyjaźnionych mediów ale wszystko dobre co się dobrze kończy.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.12.2017 r., godz. 08.21
Nowy premier za nową ustawę?
Do ostatniego zdania Anonima ( 08.12.2017, godz. 23.57 )
Dodane przez Josek, w dniu 09.12.2017 r., godz. 19.53
Każdy ma prawo, a nawet obowiązek dokonywać ocen poszczególnych polityków (dotyczy to też obecnego Prezydenta RP) poprzez pryzmat właściwy dla tej profesji - a zatem słów i czynów. O wątpliwościach należy głośno mówić, aby po fakcie nie obudzić się po raz kolejny z tzw. "ręką w nocniku". Co do polityki i niektórych działań prezydenta A.Dudy i jego otoczenia mam poważne wątpliwości. A krytykę ..."z(e) strony nawet swoich , zaprzyjaźnionych mediów"... uważam za zasadną i celową, ponieważ była to krytyka w większości konstruktywna. Był to rodzaj krytyki wyższego poziomu charakteryzującej się tym, że osoby krytykujace przedstawiały i sugerowały jednocześnie sposoby rozwiazania problemów poddanych krytyce.... Szukanie kompromisu przez prezydenta Dudę z "totalną opozycją" uważam za niezręczne posunięcie, które przyjąłem z zaskoczeniem i rozczarowaniem. Przecież ta cała opozycja , sądownictwo i środowiska prawne to jedna wielka szemrana klika, z którą nie jest możliwy żaden kompromis. Ich interesy są całkiem sprzeczne z interesami państwa polskiego i jego patriotycznej części narodu. Dobrze, że na tle chwiejnego i naiwnego Prezydenta RP ( pośredni wplyw żony i lewicujacego otoczenia w Belwederze ) opatrznościowym mężęm stanu okazał sie po raz kolejny dr J.Kaczyński i wpłynął swoim autorytetem i polityczną mądrościa na prezydenta A.Dudę. W Polsce niewielu jest polityków tego formatu, o tak godnej przeszłości, woli działania i uczciwości. Te przymioty sprawiają, że "elyty" III RP : lewacko-komunistycznej hybrydy utworzonej na pakcie ludzi bezpieki i ich agentury z nienawiścią i wściekłością zwalczają byłego premiera Kaczyńskiego. Biorac pod uwagę proweniencję środowisk, które go zaciekle atakują jest to najmocniejszy dowód jego prawości. W tym aspekcie wojna medialna prowadzona przez Belweder z ministrami: Macierewiczem i Ziobro zasługuje na powszechne potępienie. PS. Czy to tradycja żon z "narodu koczowniczego" powoduje, że kolejny lokator Belwederu wspiera "lewą nogę" ???????
do ciemniaków
Dodane przez Anonim, w dniu 09.12.2017 r., godz. 20.29
dlaczego Morawiecki oddaje 5mld podatku VAT ten który nie jest jeszcze do zwrotu??? jest jakiś mądrala co ma świadomość dlaczego tak się dzieje??? dawać cieniasy,dawać. power point dla ciemniaków
dobra zmiana
Dodane przez Tiaktior, w dniu 09.12.2017 r., godz. 21.43
Tak, wszystko się zgadza i te samochody na baterie i port centralny i przemysł stoczniowy. O! Teraz to dopiero przyśpieszamy... A u nas Sobczak, Rębała, Jadacki i Król..
Dodane przez Państwo Teoretyczne, w dniu 09.12.2017 r., godz. 22.00
1. Wystarczy wyienić cytaty z Sowa i przyjaciele, a POziom POprzedników będziemy mieli jak na dłoni. 2. Jeśli mowa o wyszkowskich autorytetach, to stwierdzamy, że nie ma na liście alFREDA Nowosielskiego. Przykre, ale prawdziwe.
Dodane przez Aleksander, w dniu 09.12.2017 r., godz. 22.21
Beata Szydło to ogromne nieporozumienie.Kobieta marionetka,która doprowadziła do zdemolowania na życzenie prezesa wizerunku Polski.............Mamy dno wizerunkowe !!!!!!!!! Ludzie Pis-u czy Wy kuźwa tego nie widzicie ?? Konstytucja to biblia demokracji.Nawet Pawłowicz potwierdza jej łamanie przez rodzimą partię Pis...............Przecież to będzie wszystko rozliczone jak grzechy na sądzie ostatecznym i zlituj nie będzie panie Tauter,Glowacki i inni
Dodane przez Prawy do lewego, w dniu 09.12.2017 r., godz. 22.51
Na czym dla ważnych wyszkowian polega patriotyzm, patriotyzm lokalny?
Do Anonim
Dodane przez Antek, w dniu 10.12.2017 r., godz. 08.09
Po czym sądzisz i jakie argumenty możesz przytoczyć odnośnie M.G. czyżby z tego jak pracuje w Radzie Powiatu. Nie słyszałem nic dobrego na temat pracy radnego. Czy twoje zdanie odnosi się tylko do felietonów, które wypisuje?. Dlaczego wobec tego, gdy był w Radzie Miejskiej, wycofał się gdy tylko musiał podejmować decyzje i ważne kwestie. Po prostu jest osobą, która nie ma tak naprawdę pomysłów na zmianę wizerunku, poprawę jakości życia mieszkańców gminy i powiatu. Praca pod publiczkę, tak najkrócej można to nazwać.
Dodane przez Alexon, w dniu 10.12.2017 r., godz. 09.33
Do Aleksander: Ewa Kopacz na "metr w głąb" to dopiero PO - rozumienie bez rozumowania. To dopiero :))) Dzięki niej i Hani Gronkowiec - Waltz PO. POszła na dno.
Dodane przez olala, w dniu 10.12.2017 r., godz. 09.41
Rzeczniczko - rzeźniczko skomproMitowanego burmistrza o POziomie dreSika, to właśnie Nowosielski czerpie z pomysłów komitetu Głowackiego. Choćby kładka nad Bugiem w tej właśnie formie. Przecież gwiazdor filmowy nie widział nigdy takiej POtrzeby. Widocznie Borek nie miał w tym interesu. Co jest dresa pomysłem, zrójnować i sprzedać Borkowi stadion? Zrobić parking "parkuj i jedź" u Borka pod bramą zakładu? Zrobić ul. Stolarską u Borka pod zakładem zamiast Komunalnej? Tolerowanie wypalania PO nocach śmieci za Borka halami? Ile trzeba jeszcze wymieniać tych dresowatych POmysłów Nowosielskiego?
Felieton jako dyskurs ....
Dodane przez Josek, w dniu 10.12.2017 r., godz. 11.05
Felieton pana Marka Głowackiego można śmiało nazwać lokalnym dyskursem politycznym, którego cechy rozpoznawane są nie tylko w formie subiektywnej ideacji, ale przede wszystkim na poziomie działań komunikacyjnych. Pragmatyka wypowiedzi i myśli felietonisty powoduje, że dyskurs polityczny przechodzi bezkolizyjnie w jakąś płaszczyznę dyskursu publicznego - w formie wypowiedzi i wymianie myśli szerszej grupy obywateli na forum "Wyszkowiaka", również jako wielogłos ujawniający różnorodność poglądów i opinii - nie tylko politycznych . A ograniczenie analizy felietonu, tylko do poziomu tekstu jest poważnym błedem metodologicznym i chciałbym tutaj wytknać niektórym miałkość ich krytyki. M.Głowacki to naprawdę wysoki poziom intelektualny, kulturalny oraz moralny i nie sposób mu odmówić refleksu i trafnych uwag, a skróty myślowe moga być źle zrozumiane przez mniej rozgarniętych uczestników forum. Jest jak każdy widzi i głosi takie poglady i opinie , które nie dyskwalifikują go z życia publicznego. PS. Od krytykantów nie należy oczekiwać czegoś rozsądnego oprócz "plucia", bo żadnych ważnych i mądrych słów nie napiszą , gdyż ich nie znają, a merytorycznch argumentów nie potrafią sformułować !!!!!
Dodane przez ola, w dniu 10.12.2017 r., godz. 11.39
Nowy, namaszczony na Nowogrodzkiej PMM funkcjonuje raptem od kilkudziesięciu godzin a już wiemy: jako premier będzie nadzorował bank, w którym ma udziały na ponad 4 mln zł, zajmie się chrystianizacją Polski i Europy, będzie zajmował się wartościami aksjologicznymi, największy w historii kraju dług publiczny przekłuł na sukces gospodarczy, oraz, co najważniejsze nareszcie będzie miał pełne pole do popisu i realizacji wizji gospodarczych, z portem centralnym na czele. P.S. konsumował ośmiorniczki w wiadomym towarzystwie oraz strasznie przeklinał, co zostało już upublicznione na taśmie "prawdy"; dwie pozostałe taśmy, z głosem "magika gospodarczego" nie wiadomo gdzie są, u kogo i właśnie trwa do niech wyścig jednej i drugiej strony.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.12.2017 r., godz. 17.36
Gwiazdor filmowy? Nowosielski?
Dodane przez ola, w dniu 10.12.2017 r., godz. 21.03
A w jakich to gwiazdor filmowy Nowosielski kreacjach filmowych zabłysnał? To dopiero może być elektryzująca niesPOdzianka.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.12.2017 r., godz. 23.58
Ostatni twój komentarz Josek świadczy, że potrafisz się zgrabnie wypowiadać. Nie zgodzę, się jednak na twój poprzedni wpis, w którym podobnie jak niektóre osoby na prawicy uważasz, że prezydent A. Duda zbłądził, że jest zaskoczeniem i rozczarowaniem, że źle robi rozmawiając z totalną opozycją. Każdą taka ocenę decyzji należy wydać dopiero po pewnym czasie gdy poznamy jej realizację i skutki. Jeśli tobie, jako osobie prywatnej, nie odpowiada konkretna persona to zrywasz z nią kontakty. Jeśli to jest w pracy i jesteście w jednym zespole to to trudniej zrealizować. Prezydent Andrzej Duda reprezentuje majestat Rzeczypospolitej i ma obowiązek kontaktować się także z tą częścią polityczną, która mu nie sprzyja czyli totalną opozycją. Wymaga tego kultura polityczna jak również fakt, że Polska jest państwem demokratycznym, nawet w czasie gdy są dość duże podziały polityczne. To działanie polityczne przyniosło pozytywne skutki, większość osób nie zaangażowanych po żadnej stronie uznało, że prezydent włączył się skutecznie w rozwiązanie kryzysu politycznego i można na niego w przyszłości liczyć, to rozładowało także powstałe napięcie polityczne wokół ustaw o KRS, SN i o sądach powszechnych. Poszukiwanie kompromisu jest podstawą systemu demokratycznego, tego domagamy się chociażby w UE a nie narzucania woli silniejszych państw Europy zachodniej państwom Europy środkowo-wschodniej. Nie da się ukryć, że Prezydent i jego kancelaria uporządkowali swój przekaz medialny, głównie dzięki zatrudnieniu byłego posła PiS, Krzysztofa Łapińskiego. Przekazy medialne są merytoryczne, konkretne tam gdzie powinny i we właściwym momencie. Ukróciło to także ataki na prezydenta ze strony min. Macierewicza i Ziobry. Ja bym rozdzielił te dwie osoby. Ministerstwo Sprawiedliwości pod wodzą Z. Ziobry, skupiło wokół pracowite, kompetentne i odważne osoby, które skutecznie przeciwstawiło się kaście prawniczej jak również zaproponowało wiele nowych przepisów i rozwiązań prawnych. Ziobro, Jaki, Warchoł, Piebiak czy Święczkowski to zgrana i skuteczna drużyna co nie znaczy, że chciała trochę za dużo władzy i wejść w prerogatywy prezydenta RP bez zmian konstytucyjnych. Prezydent właściwie zareagował a prezes Kaczyński do tego się przychylił. Ostatnio nawet wypadła poprawka forsowana przez PiS, żeby prokuratorzy mogli zgłaszać kandydatów do KRS. Prezydent te ustawy podpisze. Co do Ministerstwa Obrony Narodowej i ministra Macierewicza, to mimo jego zasług i dużego poparcia w elektoracie PiS wiele ataków na PiS jest przez niego spowodowanych np. sprawa Misiewicza i jego kolejne zaskakujące zachowania. Nawet jak to był zaufany ministra, to szkody przez Bartłomieja poczynione były znaczne. Sprawa generała Kraszewskiego też idzie po myśli BBN i prezydenta. SKW zakończyło postępowanie i jak mówi rzecznik Łapiński generał, który jest doradcą prezydenta Dudy i pracował za czasów prezydenta L. Kaczyńskiego będzie mógł się odwołać i odzyskać certyfikat bezpieczeństwa przez co nie może wykonywać swojej pracy. Sądzę, że minister Macierewicz będzie na cenzurowanym u premiera M. Morawieckiego. Premier będzie miał na względzie sprawy gospodarcze a w tym także sprawy uzbrojenia armii i nowych technologii dla armii, i przeznaczonych na to pieniędzy, będzie rozliczany z tempa zakupów, których powinna się armia za niedługi czas spodziewać. Nie będzie tu pobłażania i nie pomogą tu wcześniejsze zasługi. Podsumowując, jako osoba głosująca na prezydenta Andrzeja Dudę nie mam do niego większych uwag. Jego działanie powoduje histerię wśród totalnej opozycji, głównie jej części zwanej "ulicą", która widzi porażkę ich działań. A takie agresywne działania "ulicy", ataki słowne, chociażby wobec dziennikarzy TVP, da się odpowiednio udokumentować a następnie poddać obróbce propagandowej i skutecznie odwrócić ku uciesze ludu pisowskiego. Prezydent Andrzej Duda jest tym drugim zabezpieczeniem przed totalną opozycją i wraz z nowym premierem będzie bardziej skutecznie pod względem merytorycznym bronił Polski przed atakiem "zagranicy" jak również będą prowadzili politykę bardziej skuteczną na Zachodzie wykorzystując dyplomację a nie tylko emocjonalne wystąpienia, które stosowała premier Beata Szydło.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.12.2017 r., godz. 00.34
Jeśli miałbym zarzucić coś Prawu i Sprawiedliwości to sposób w jaki rozstała się z premier Beatą Szydło. Czarna polewka dla pani Beatki od Rady Politycznej PiS w dniu gdy totalna opozycja wytoczyła w Sejmie debatę o wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło to był najdelikatniej mówiąc nietakt. Gdyby pani Beatka nie zareagowała i przed debatą zaprezentowała emocjonalne wystąpienie co spowodowało agresywny atak kandydata PO, Schetyny i totalnej opozycji to przez cały dzień byłaby grillowana przez media liberalne. Tak to nie dostali nic konkretnego od totalnej opozycji i skupili się na wieczornych rozmowach o rekonstrukcji rządu. Cały proces rekonstrukcji też był telenowelą, zadziwiającą jak na PiS, gdzie decyzje np. w stosunku do ustaw reformujących podejmowane byłby dosyć szybko. To może dziwić ale i nie dziwić jeśli się spojrzy na sytuację w Wyszkowie. Widzę tu zdjęcie na czołówce Wyszkowiaka, szefa PiS. Wcześniej mieliśmy informację, że rada powiatowa PO, w liczbie osób 12, wybrała szefem Adama Mroza. Ta ekipa PO w liczbie 12, rządzi w Wyszkowie,w gminie i powiecie, w gminie gdzie większość głosuje na posłów PiS do parlamentu. Przyczyna to zachowanie szefa PiS, który z jednej strony jest w opozycji ale z drugiej strony jest pragmatyczny i za stanowiska się dogaduje. Z jednej strony jest w radzie nadzorczej PWiK i bierze pieniążki a z drugiej blokuje dofinansowanie stadionu jak uważa Dariusz Andrzejewski. Mógłby zdecydować się na jasne reguły gry i zrezygnować z rady nadzorczej PWiK bo także jest w innej radzie nadzorczej i w zamian PiS mu pewnie inną radę nadzorczą mu dało. Podobno toczą się rozmowy na prawicy w Wyszkowie i zobaczymy jak się zakończą i czy na taki gest szef PiS się zdecyduje. Już wcześniej palenie świeczek przed sądem przez Nowosielskiego i Mroza związane z reformą sądów jak również ataki na reformę systemu oświaty przez samorząd PO-PSL i brak reakcji ze strony PiS w Wyszkowie budziło zdziwienie wśród zwolenników prawicy.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 11.12.2017 r., godz. 07.26
Panie Josku, odnosząc się do pana wpisów na forum poruszę trzy kwestie. Myślę, że nie ma podstaw do skreślania prezydenta Andrzeja Dudy jako jednego ze składników dobrej zmiany. Sadzę, ze pełni ważną rolę bezpiecznika i widać to sprawie reformy sądownictwa. Rola prezydenta w ogóle jest inna niż obozu rządowego. Powinien podchodzić szerzej, docierając również do ludzi środka. Jeżeli chodzi o Jarosława Kaczyńskiego - pełna zgoda, to wybitny polityk i mąż stanu. Osobiście mam przekonanie, że toczy się dziś śmiertelny bój o Polskę. Losy się ważą, choć wielu ludzi sobie tego nie uświadamia. To nasze wielkie szczęście, ze mamy przywódcę, który właściwie diagnozuje sytuację Polski i znajduje odpowiedź na wyzwania. I trzecia sprawa - felieton jako dyskurs, a może raczej początek dyskursu - taki jest mój zamysł. Choć nie zawsze się to udaje.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.12.2017 r., godz. 07.48
Szykuje się powtórka w samorządowych . Ta sama spalona gwardia : Sobczak , Zaremba , Tauter.... Głowacki. Szansa była nie jednak i nie raz oddali właczę na życzenie . Powtoty do Garbarczykowej Trzaskowej dadzą taki sam mizerny efekt. Pan Burmistrz zaciera ręcę, odgzreje stare triki i zaprzyjaźnione towarzystwo rozegrane.
Dodane przez ad 07.48, w dniu 11.12.2017 r., godz. 11.29
Pan burmistrz z malej litery piszemy, bo to mały wbrew pozorom człowieczek jedynie, często kierujący się niskimi pobudkami, zawistny i mściwy. Już wyszkowianie go dobrze przejrzeli. Dlatego właśnie żegna się ze swoim stołkiem. Na co jeszcze naciągnie mieszkańców przed odejściem? Może mural za 30, 60, 90 tys.? Albo kolejny kiosk za 100 tys.? Musi się śpieszyć, czasu ma coraz mniej Grabarz wyszkowskiej piłki.
Ad vocem
Dodane przez Josek, w dniu 11.12.2017 r., godz. 19.09
Nawiązując do komentarzy bezpośrednio odnoszących się do moich wpisów - skomentuję je krótko, choć każdy z tematów tam poruszonych zasługiwałby na osobną notkę. - Tak jak napisałem wcześniej mam oczywiście pewne wątpliwości co do zasadnosci niektórych działań prezydenta A.Dudy, jak też dziwne przeświadczenie, że środowisko Belwederu nie życzy sobie szybkich i daleko idących zmian w Polsce. Ale jest to moje subiektywne przekonanie i oczywiście wcale to nie oznacza, że w tej materii mam racje. Mogę się oczywiście mylić. Czas skoryguje moje wątpliwości !!! Co do zmiany osoby premiera , to uważam taki sposób zmiany za posunięcie niezręczne ze strony PIS, chyba, że pani Beata Szydło padła ofiarą porozumienia PIS-u z Belwederem ??? To wszystko jest dla mnie nie zrozumiałe, ale zaczyna mi się ukladać w spójną całość, iż to otoczenie prezydenta Dudy ( spadek po Komorowskim) wymusiło na PIS-e zmianę osoby premiera w zamian za nieblokowanie przez prezydenta ustaw parlamentarnych !!!! A co dotyczy szefa wyszkowskiego PIS , to zacytuję PS. z mojego komentarza do jednego z artykułow w poprzednim numerze Wyszkowiaka : "..... PS. Trochę niepokoi mnie dualizm pogladów i postępowania lidera PIS w Wyszkowie , ale może opamięta się i znajdzie sposób na stworzenie koalicji z panem Głowackim i innymi lokalnymi działaczami o właściwych oraz prawych poglądach politycznych i moralnych !!! ". Pozdrawiam B.S.
" Konstytucja to biblia demokracji" ( Aleksander 09.12.2017,godz. 22.21 )
Dodane przez Josek, w dniu 11.12.2017 r., godz. 20.29
Drogi Aleksandrze, ciągłe porównywanie przez ciebie w komentarzach Biblii z obecną Konstytucją RP jest nie tylko nietaktem, ale wręcz świętokractwem !!! Biblia pisana była pod natchnieniem SPIRITUS SANCTI ( łac. Ducha Świętego ), a do pisania obecnej Konstytucji RP użyty był przez Kwaśniewskiego i jego pisarzy w wielkich ilościach roźcieńczony SPIRITUS REKTYFIKOWANY. Obawiam się, że pisałeś ten komentarz pod natchnieniem tego drugiego spiritusu z zakładów monopolowych Palikota .... !!!!!!!!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 11.12.2017 r., godz. 22.56
Josek też pisze pod natchnieniem SPIRITUS SANCTI, a zwłaszcza ...spiritus.
Msza za Wyszków
Dodane przez czarna owca, w dniu 12.12.2017 r., godz. 00.01
Ludzi prawych na prawicy jest w Wyszkowie wystarczająco dużo, żeby uznać, że sytuacja dojrzała do pozbawienia elementu najważniejszych stanowisk samorządowych w gminie i powiecie Wyszków. Ludzie prawi nie są ślepi i głusi, nie są bydłem, czy stadem owiec, które jak ślepe pójdzie za fujarką nucącą pisowskie melodie, widząc i słysząc obłudę i hipokryzję pasterzy. Sztandar rządzącej partji to w warunkach Wyszkowa jedynie pół sukcesu, odwracając pół porażki. Czy rada pasterska wyciągnęła wnioski, czy jest gotowa godnie ten sztandar dzierżyć? Kolejne rozdanie dokona się nie na poziomie maczugi, jak poprzednie, ale na poziomie idei wyższej - przyzwoitości w życiu codziennym, etyce zawodowej, moralności. Wyszkowiane wybiorą nowe, godne ich władze zgodnie z wlasnym sumieniem, społecznym interesem z Boskim natchnieniem. Bóg i wiara w Boga zwycięży, fałsz zostanie zdemaskowany. Moc jest w prawdzie, a fałsz obróci sie przeciwko fałszywym. Jezus Maria Amen.
do Anonima 23.58
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 12.12.2017 r., godz. 06.10
Podzielam większość wyrażonych przez pana/panią ocen. Sądzę, że na prawicy dziś potężnym niebezpieczeństwem jest nadmierny radykalizm. Potrzeba trochę uspokojenia. I w tym kontekście ataki, czasem brutalne na prezydenta są po prostu głupotą. Oczywiście nie mam na myśli krytyki, ta jest normalną sprawą, ale np. poglądy wyrażane przez pana Targalskiego to jakaś paranoja. Zmiana z Szydło na Morawieckiego jest nieczytelna. W tej chwili nie bardzo wiadomo, o co chodzi. Z pewnością niesie to jakieś szanse, są przecieki, że pani premier była zbyt mało decyzyjna. Mam nadzieję, że się to poprawi. Natomiast są również zagrożenia. Zobaczymy, w którą stronę to przeważy. Liczę na to, że jednak zjednoczona prawica, wspólnie z obozem prezydenckim nabierze w najbliższych tygodniach wiatru w żagle.
do Glowack a propos premier
Dodane przez Aleksander, w dniu 12.12.2017 r., godz. 09.38
Trzeba być otumanionym przez propagandę ślepcem panie Głowacki,żeby nie dostrzegać braku kompetencji pani Szydło.Premierem rządu była sołtysowa ze wsi nie znająca ani języków ani ekonomii.Błąd prezesa jest ewidentny.Polska przez nią nie stała w miejscu lecz wręcz się cofała.Stało toto pod ścianą na spotkaniach w Europie i ani be ani me.Niekompetencja totalna i dumne kroczenie po powrocie do kraju.Ta zmiana niepoczytalnego jest wyjątkowo czytelna !!
do josek
Dodane przez Aleksander, w dniu 12.12.2017 r., godz. 09.57
Konstytucja nie była pisana przez Kwaśniewskiego.Została zatwierdzona przez naród.Co ty za idiotyzmy wypisujesz ??? Biblia dla katolików.Konstytucja dla prawych obywateli i nawet ksiądz nie dostrzeże tu świętokractwa bo powinien jako obywatel szanować jedno i drugie....Cholera,byś tak pomyślał i raz wyraził lenniku pisoski zakłopotanie z powodu debilnego szastania państwowymi pieniędzmi...Prawie 4 miliony na odprawy dla ministrów.Tu jest problem i przeogromna arogancja władzy jakiej nigdy nie było.WyPISz wymaluj mamy PRL-bis-piss
Dodane przez anonim, w dniu 12.12.2017 r., godz. 10.13
Jak na sołtysową to radziła sobie dobrze, daj Boże taką sołtysową w Wyszkowie. Może sołtys Monika Bieżuńska zostanie burmistrzem Wyszkowa i pokaże tym POżal się Boże językoznawcom i menadżerom z PO i PSL jak wygląda praca dla miasta i gminy. Potrzeba nam pracowitej osoby a nie teflonowych władców o wirtualnych osiągnięciach.
Dodane przez Farmazon, w dniu 12.12.2017 r., godz. 10.17
Olek, jesteś głupcem, bo uwierzyłeś w kompetencję Kopacz i całej zgnilizny PO-PSL. Reprezentujesz najgłubszą opozycję świata.
Dodane przez anonim, w dniu 12.12.2017 r., godz. 10.31
Konstytucja nie była pisana przez suwerena czyli naród tylko przez kasty, którzy podrzucili to kukułcze jajo do zatwierdzenia. A ile to konstytucji UE były podrzucane narodom, które z wielką przyjemnością odrzucały je w referendach. Ostatnio wielkiego kopa dostał niejaki Schultz z SPD, który chciał z Macronem tworzyć ściśle zintegrowane stany zjednoczone Europy. Nawet osłabiona Merkel i CDU/CSU nie są w stanie tego zaakceptować i wolą postawić na państwa narodowe, które lepiej realizują i rozumieją interesy swoich społeczeństw.
Dodane przez Dariusz, w dniu 12.12.2017 r., godz. 11.34
Zmiana premiera na Mateusza Morawieckiego jest na pewno ryzykowna a także potrzebna. To jest zmiana dla mnie, wykształconego prowincjusza. Mateusz Morawiecki uosabia to co się zwie dlaczego warto pracować, kształcić się i tworzyć coraz nowocześniejsze rzeczy i rozwiązania. Pan Głowacki powinien nie wątpić tylko przekonywać i tłumaczyć. Zobaczymy także czy jak niektórzy mówią elektorat pisowski jest zawistny czy solidarny gdy np. premier finansista Mateusz Morawiecki się potknie, zrobi błąd ale przeprosi. Ja go zrozumiem i po ludzku wybaczę. No to co, robimy jeden krok do przodu dla dobra Polski i przyszłych pokoleń ? Byłą premier Beatę Szydło lubiłem i szanowałem bo robiła małe kroczki do przodu, jak się komuś nie podobało (totalnej opozycji ) to nakrzyczała na nich, maruderów i z uśmiechem na ustach szła dalej. Pamiętajmy, że wspierał ją w tej drodze Mateusz Morawiecki i nie kopał pod nią dołków.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.12.2017 r., godz. 15.27
Dariusz, że jesteś prowincjuszem to wiemy, ale że wykształconym? A może tylko nadętym?
Dodane przez ola, w dniu 12.12.2017 r., godz. 15.31
zmiana premiera i zaprzysiężenie starego rządu ma spowodować abyśmy zaczęli chodzić do kościoła i śpiewać kolędy; jednym słowem upaść na kolana, bo głosowanie nad votum zaufania dla starego rządu po północy, splendoru na zachodzie nam nie przyniesie. P.S. czy w Kaczogrodzie premierem powinien zostać bankowiec, mający żydowskie korzenie, dowodzący wcześniej bankiem zachodnim, który okradał polskich obywateli? jest to krok dla dobra Polski, czy walnięcie się w łepetynę? A o tym wszystkim decyduje prawie 70 letni starzec...
Dodane przez Josek, w dniu 12.12.2017 r., godz. 18.17
Seledynowy Aleksandrze z pułtuskiej ulicy nie obrażaj byłej pani premier nazywając ją złośliwie sołtysową.... Jakoś nie przeszkadzał ci poprzedni premier DT, który znał się tylko na malowaniu kominów. A język niemiecki zna, bo w tym języku rozmawiano u niego w domu rodzinnym, ale już z językiem polskim ma problemy - sepleniąc niemiłosiernie !!! Poza tym dzięki PIS-owi mamy prezydenta za którego nie musimy się wstydzić. Przypomnę ci prezydentow związanych z twoją opcją polityczyną : Kapuś (Wałęsa), Pijak (Kwaśniewski) i Nieuk (Komorowski).... Więc następnym razem proszę o umiar i dystans w wyrażaniu obraźliwych złośliwości w stosunku do ludzi prawych !!!!!!!!!!!!!
Do oli (Chag Chanuka Sameach)
Dodane przez Josek, w dniu 12.12.2017 r., godz. 18.37
Wszystkiego najlepszego z okazji Chanuka. Smacznego czosnku i smacznej cebulki. Chanukowe pozdrowienia dla całej rodzinki. PS. Przestań jątrzyć na forum oraz odpocznij od obrażania Polaków i Katolików przez te kilka dni waszych świąt !!!!!!!!!!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 12.12.2017 r., godz. 20.11
Przeczytałem wpisy dotyczące spraw samorządowych w naszym mieście. Widzę , że sporo osób orientuje się, co w trawie piszczy.
Dodane przez Tedy, w dniu 12.12.2017 r., godz. 20.46
Seledynowy ciec POtrafi POslugiwac sie tylko wulgarnym slownictwem,obrazajac szanowanych,madrych,kulturalnych, prawdziwych Polakow. Wszystko co polskie,doskwiera mu,zapominajac,ze wykarmil sie polskim chlebem. Z kultura mu nie PO drodze,asymiluje sie z z patologia,dodajac sobie animuszu w regularnym sPOzywaniu nedznej jakosci naPOjow procentowych. A zatem jaki rozum takie komentarze,agresja,ublizanie,slownictwo goscia jak ze slamsow, mowi o jego osobistych,psychicznych problemach. Nienormalnoscia w zachowaniu i pisaniu wywoluje jedynie POlitowanie,a sam, moze w ten sPOsob probuje zaistniec. PO prosta,pisze tak jak tylko POtrafi, niczego wiecej nie sPOdziwajmy sie PO nim.
Dodane przez Aleksander, w dniu 12.12.2017 r., godz. 20.58
Farmazon ?? Nic dodać nic ująć,farmazonyyy...A,która konstytucja jest pisana przez cały naród ????????? Sołtysowa ?? może da radę w Wyszkowie a nie na forum międzynarodowym.Morawiecki również skazany jest na klęskę.Wiatru nie przedmuchacie a wszystko przegracie.Świat nie ma wątpliwości.Prezydent Polski to wstyd i hańba.Stanie przed Trybunałem Stanu a winy jego są niepodważalne..W czasie wojny to co wyczynia pis byłoby traktowane jako ZDRADA INTERESÓW PAŃSTWA ..Będzie rozliczenie Głowasiu,oj będzie....Masz 2 latka a czas szybko leci
Dodane przez Aleksander, w dniu 12.12.2017 r., godz. 21.25
Zmiana rządu bez wymiany ministrów świadczy o dalszym uzależnieniu od jadosława kaczyńskiego,któremu naród nigdy nie wybaczy poniżania i tego co poczynia....... Koszty odpraw to 3 miliony 700 tysięc za dwa dni odwołania ministrów i ponownego ich mianowania plus koszty ceremonii.Następne MILIONY za odwołanie i zmianę rządu będą im wypłacone w styczniu po obiecywanej głębokiej rekonstrukcji rządu.....Ludzie obudzcie sę !! Szastają Waszą kasą nieprawdopodobnie..Wyszkowiak nie cenzuruj wpiosów anty-pis a będziesz bohaterem czasów demolowania państwa
Dodane przez Anonim, w dniu 12.12.2017 r., godz. 21.38
Tego jeszcze nie było.To antysemickie intelektualne zero przepisujące teksty z gazetki polskiej zwane joskiem prosi o umiar poniżając jednocześnie wszystkich poprzednich prezydentów Polski.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.12.2017 r., godz. 22.11
Poniżasz Żydów.Wzywasz do zaprzestania jątrzenia a sam to robisz.
12/13 grudnia !!
Dodane przez Anonim, w dniu 12.12.2017 r., godz. 22.30
Czy prezesik ogłosi jutro stan wojenny ??
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 13.12.2017 r., godz. 07.15
Towarzyszu Aleksandrze, zdrada rzeczywiście miała miejsce w ostatnich latach. Zdrajcami byli polscy komuniści na czele z Jaruzelskim. Wykonywali wszystkie rozkazy Moskwy, włącznie z mordowaniem polskich patriotów. Niestety do tej pory nie zostali z tego rozliczeni. Dlaczego ? Dlatego że pseudoelity III RP zdradziły polski naród, a zblatowały się ze zdrajcami. szczególnie ostro było to widać w ostatnich latach rządów PO -PSL. Czy te zdegenerowane pseudoelity zostaną rozliczone ? Nie wiem. Dobrze jednak, że więzienia zapełniają się aferzystami z mafii sądowej, z Amber Gold, z mafii reprywatyzacyjnej, czy VATowskiej. Być może przyjdzie czas na głównych winowajców zorganizowanego rabunku Polski i zdrajców.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.12.2017 r., godz. 08.48
Bardzo dobre wystąpienie premiera Morawieckiego. Inne do jakich przywykliśmy, pełne wartości i historycznych odniesień. Będzie trudniej rządzić bo zbliża się cykl wyborczy ale przez te 2 lata rząd zjednoczonej prawicy rozpędził się i kroczy w odpowiednim kierunku.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.12.2017 r., godz. 09.00
Panie Aleksander, po co ta maska, przecież wiemy, że to Marek Eychler. Nie jest pan ani biały, ani czerwony, tylko nijaki i widać to w postach. Co do rozliczeń to w/g pana skali to Tusk, Arabski, Kopacz, Pawlak czy Adamowicz powinni już siedzieć. Nie odpowiada mi szczujnia TVN, jej polityka informacyjna, ograniczam oglądanie tej stacji do minimum, tak profilaktycznie jestem za tym, żeby ich pogonić za to co zrobili 16 grudnia, ale ostatecznie uważam, że nie powinno się ich karać. Idioci dostaną po kieszeni gdy nie będziemy kupowali produktów przez nich reklamowanych. Nie ma co robić z nich męczenników.
Dodane przez Cała prawda całą dobę., w dniu 13.12.2017 r., godz. 09.07
"Aleksander" tak jak każda szczujnia łże. W związku z kłamstwami "Aleksandra" rząd wydał komunikat, że odprawy się nie należą i odpraw nie będzie.
Dodane przez A, w dniu 13.12.2017 r., godz. 09.52
Nacjonalisto Głowacki !! Jaruzelski nie mordował patriotów polskich !!!! Epoki Ci się pomyliły.Walczono ze zbrojnym podziemiem od 1945 roku i robiono to za Bieruta.Jaruzelski był następcą Gomułki,Gierka.Zrozum że cłowieku bo Ja potrafię to zrobić,że naród po II Wojnie Światowej miał dosyć śmierci i zabijania na jego oczach.Gdybyś zobaczył raz śmierć człowieka to zmienił byś się,spokorniał i mniej nienawidził ludzi o innym światopoglądzie.Nie elity ale 90% polaków poddało się władzy z Moskwy nie czekając na Andersa na białym koniu...Skończ człowieku z tym fanatycznym nienawidzeniem ludzi,których już nie ma.Za Gierka panowała w Polsce wspaniała atmosfera.Ludzie z optymizmem patrzyli w przyszłość.Nie było nawet 10% nienawiści jaką prezentuje obecnie Pis a rządzący "podlizywali" się narodowi.Zakłady pracy się budowały.Ludzie otrzymywali mieszkania za grosze.Coroczne wczasy w ośrodkach wypoczynkowych były niemalże obligatoryjne i bardzo tanie...Nie sraj na odbudowaną przez rodziców i dziadków Polskę bo w niej w pieluchy już srałeś i się edukowałeś...NIGDY NIE POZWOLIMY ŻEBY KTOŚ TAKI ZOSTAŁ BURMISTRZEM
Dodane przez Aleksander, w dniu 13.12.2017 r., godz. 14.39
Gdzie Wy żyjecie i co czytacie.Chyba tylko paski w szczujni TVPinfo.Co nie PISali o milionowych odprawach z Waszych podatków dla maciara,szyszki,błaszczaka,zero i innych reżimowców ??? Wystąpienie Morawieckiego ?? Pobożne życzenia S-fiction.Właśnie Niemcy oddają nowy,największy w tej części świata port lotniczy.Co,chcecie dalej marnować miliardy i budować ?? Kto wyląduje w Polsce znanej z ksenofobii,antysemityzmu,faszyzmu,fanatyzmu,nietolerancjj,niestabilnego prawa podatkowego.Kto pohandluje na dużą skalę z państwem,rządzonym jak Białoruś czy Turcja,w którym prześladuje i poniża się miliony obywateli
Dodane przez zakłamanA historiA, w dniu 13.12.2017 r., godz. 18.28
Za Gierka panowała wspaniała atmosfera - fajnie, a ile to trwało. Szybko się to skończyło za zagraniczne pożyczki. Później przyszedł rok wolności i znowu wróciliśmy do mrocznych czasów stanu wojennego i po nim. Polska do '89 roku już się niepodniosła a komuna później się uwłaszczyła na tym co pozostało. Spytaj się pączka, który był wiceburmistrzem a teraz jest szychą w spółce komunalnej. Dopiero Polacy zaczęli się dobrze czuć od rządów Szydło i Morawieckiego.
Dodane przez Aleksander, w dniu 13.12.2017 r., godz. 21.19
Marku Głowacki !! Szanse Wasze są zerowe.Wiatru nie przedmuchasz.Popierasz niewyobrażalnie szkodliwą politykę prowadzoną przez kaczyńskiego wobec państwa Polskiego przy pomocy sympatyzującej z Tobą gazety "Wyszkowiak" i nie zdajesz sobie wraz z aktywem tu PISzącym z powagi sytuacji.KAŻDA WŁADZA PRZEMIJA...Po pisie zostanie smród stulecia jakiego nikt się nie spodziewał.Hitler również miał dobre notowania w 1940 roku.OCKNIJCIE SIĘ LUDZIE DOPÓKI NIE JEST ZA PÓŻNO..IDZIEMY NA SAMO DNOOOO !!!!!!!!!!
Do A vel M.E
Dodane przez Josek, w dniu 13.12.2017 r., godz. 21.22
Jak nie masz człowieku nic mądrego do powiedzenia, to na cholerę swoje głupoty ubierasz w słowa. Rozumiem, że rzeczywistość bywa trudna do przełknięcia dla niektórych lewicujących osobników - sympatyków i beneficjentów czerwonej komuny. PS. Ale wygląda na to, że indywiduum uzależnione od komunizmu nie potrafi funkcjonować bez podmiotu swego uzależnienia.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.12.2017 r., godz. 22.12
Głowacki GBUR-mistrzem Wyszkowa a josek v-ce GBUR-mistrzem.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 14.12.2017 r., godz. 02.44
Jak wynika z wypowiedzi towarzysza Aleksandra zjednoczona targowica próbuje przejąć inicjatywę i narzucić swoją narrację Polakom. Tymczasem są oni mądrzejsi. Ponoć pojawił się sondaż za zjednoczoną prawicą z poparciem 50 %. Nie dziwi mnie to. Głupota Schetyny, Petru, Sikorskiego, czy też innych przedstawicieli lumpeninteligencji jest porażająca. Kosiniak - Kamysz też ostatnio bełkotał jak poplątany. Maski opadają ?
Dodane przez Anonim, w dniu 14.12.2017 r., godz. 09.11
Josek - oto jest człowiek, który ma coś mądrego do powiedzenia.
Dlaczego więc łysy , goły i wesoły?
Dodane przez Anonim, w dniu 14.12.2017 r., godz. 11.02
Josek mówi do rzeczy i jeszcze do tego najświętszą prawdę a jaki przeszkolony nie wspomnieć amerykanski. Odnoszę wrażeniej,iż co poniektórzy oczekują Mikołaja lewitując w obłokach .
Głowacki
Dodane przez 123, w dniu 14.12.2017 r., godz. 16.00
Panie Głowacki, Pan nie nadaję się na Radnego, a co dopiero na burmistrza, swoim dotychczasowym działaniem, obecnie jako radny Powiatowy a wcześniej Gminny, nic nie pokazał, NIC NIE ZROBIŁ dla mieszkańców, całkowity brak kompetencji, zrozumienia lokalnych problemów, wizji naszego regionu. Pisanie głupich felietoników, w części przepisanych z Gazety Polskiej, to za mało. Ma Pan jeszcze prawie rok do wyborów, niech Pan się czymś wykaże, bo wizjonerów to my już mieliśmy i mamy. Nie jestem za obecnym obozem władzy, aroganckim i lekceważącym mieszkańców, ale Pan nic nie wnosi. Skorą widzi Pan tyle niewłaściwych i niezgodnych z prawem działać w naszym samorządzie, to dlaczego nie ujawnia tego, nie wytyka błędów palcem, z Pana poparciem u Kamińskiego, powinny już dawno być postepowania, jeżeli są nieprawidłowości to zarzuty karne jak to jest w innych regionach. Kolejny aspekt, to stracił Pan w oczach mieszkańców, "wsadzeniem" synalka na intratny stołem z rozdania politycznego.
Choroba samorządowa ?
Dodane przez Josek, w dniu 14.12.2017 r., godz. 17.06
Stan zdrowia regionalnej polityki samorządowej , zwłaszcza w Wyszkowie jest trudnym obszarem do analizy ze względu na swoją złożoność i postepującą oligarchizację . A postawienie właściwej diagnozy jest bardzo skomplikowane. Pewne jest, że Wyszków cierpi na przewlekłą chorobę bezmyślnego sterowania działalnością zespołów ludzkich przez przypadkowo awansowanych kolesiów z PO-PSL za bliżej nieokreślone zasługi i pseudodziałalność polityczną. Dzięki temu powstają w naszym mieście "potworki " urbanistyczne i komunikacyjne zdominowane przez rodzime grupy interesów, ale celowo pozbawione planów zagospodarowania przestrzennego - jakoby ku wygodzie mieszkańców ( parkingi pod bramami znajomych firm, obwodnica poprowadzona przez miasto, itd. ). Różnorodne działania opozycji w zakresie profilaktyki nie przynoszą spodziewanych skutków . Może zmienią to wybory samorządowe, bo układ PO-PSL jest zagrożeniem dla przyszłości Wyszkowa.... PS. Wzajemne niesnaski i nieporozumienia wyszkowskiej prawicy nie powinny wypchnąć zasadniczego wezwania stojacego przed mieszkańcami z pola debaty publicznej , czyli odsuniecia od władzy dotychczasowych włodarzy w przyszlych wyborach samorządowych !!!
MATKA CZY BABKA?
Dodane przez Anonim, w dniu 14.12.2017 r., godz. 17.37
| TRUDNO OKRESLIĆ TO SKRZYŻOWANIE, KTÓRE MA PRZEJAW W EMOCJACH. JA , PORAZ KOLEJNY TAK TO ODBIERAM. PODCZAS DEBATY W ŚRODOWISKU KATOLICKIM DOT. BRONI Kalisz MOMENTAMI ZACHOWYWAŁ SIĘ W SPOSÓB PROSTACKI co przejawiało SIĘ POPrzez IRONICZNY UKŁON, UDZIELANIE RAD, OSTRZEGANIE, SPANIE ZA STOŁEM PREZYDIALNYM , WYŚMIEWANIE, POKAZYWANIE NA KIESZEŃ,(DOBRZE ,ŻE NIE JĘZYKA) , POGARDĘ, MOMENTAMI WRĘCZ WŚCIEKAŁ SIĘ , GROZIŁ, MÓWIŁ NIE NA TEMAT ALE NIE OD RZECZY CO O CZYMŚ ŚWIADCZY . SUMUJĄC JAKBY WSZYSTKIE ROZUMY POZJADAŁ. TAK TEŻ WYGLĄDAŁ, Z BRZUCHEM PRZY BRODZIE. UCZESTNIK DEBATY ODNOSI BARDZO NIEKORZYSTNE WRAŻENIE. CO DAJE POWODY DO TAKIEGO ZACHOWANIA?!
na nic manipulacje
Dodane przez Wademar, w dniu 14.12.2017 r., godz. 20.43
Nic im manipulowanie przy ordynacji nie pomoże. Drugi raz nie dam się oszukać. Nigdy więcej nie zagłosuję na pis. Kradną więcej niż poprzednicy, łżą, nepotyzm kwitnie, o takich pensjach, jakie sobie poprzyznawali, poprzednicy mogli tylko pomarzyć. Zniszczyli przez dwa lata prawie tyle, co Hitler przez 6 lat. Polak mądry po szkodzie. Trudno, źle się wybrało, ale trzeba pamiętać, żeby na przyszłość takiej głupoty nie popełnić.
bez inwektyw.Bez cenzury.
Dodane przez Aleksander, w dniu 14.12.2017 r., godz. 21.24
"Zasypać ołowiem" jak w filmie USA wrogów demokracji czyli PiSS......Na co Wy czekacie i na co liczycie....Do komputerów i na protesty...Walcz o demokrację inteligencjo polska !! Następny krok pisu to likwidacja wolnych mediów !! Potem zapełnianie nowoczesnych więzień Jakiego
Precz z piSSem
Dodane przez Aleksander, w dniu 14.12.2017 r., godz. 21.33
SKŁÓCILIŚCIE piśory POLSKĘ ZE WSZYSTKIMI SĄSIADAMI !! CHYBA TYLKO NIE Z RYBAMI W BAŁTYKU.........Machina z oszkańczymi sondażami przedwyborczymi funkcjonuje jak za Gebelsa............Nienawiść z trybuny sejmowej zatrważająca.Nawet (Qwasimodo) Terlecki sieje nienawiść...Gdzie jest BÓG ???!! i Wasz katolicyzm ??!! Będziecie zmiażdzeni przez historię...Pozdrowienia dla wszystkich myślących TVPiśś nie tolerujących.
ha,ha,haaaa
Dodane przez Anonim, w dniu 14.12.2017 r., godz. 22.01
Znaczy babka ?? matka ?? Chcesz broni dla pisowców jak w USA ??
Do Joska
Dodane przez M&M, w dniu 14.12.2017 r., godz. 22.22
Nie wiem kto Ty Jesteś,ale Cię lubię
Dodane przez Anonim, w dniu 15.12.2017 r., godz. 05.26
Aleksandrze niczym Balcerowicz bronisz Polski i demokracji w internecie tylko on pod swoim nazwiskiem.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 15.12.2017 r., godz. 07.55
Towarzyszu Aleksander, podzieliliście Polaków w 1944 roku i podstawową zasadą waszej działalności jest podtrzymywanie tego podziału. Ale to coraz gorzej wam, towarzyszu wychodzi. Dlatego pozostaje wam już jedynie czysta nienawiść, bardzo widoczna w prawie wszystkich waszych, towarzyszu wpisach na tym forum. Radziłem już wam wycofanie się, więcej spokoju, spacery na świeżym powietrzu ale wydaje mi się, że z tych rad nie skorzystaliście. Może warto byłoby to jeszcze raz przemyśleć.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 15.12.2017 r., godz. 09.13
Jeżeli prezydent te ustawki podpisze to dołączy jawnie do grona zdrajców narodu polskiego. I już nie będzie przeproś. Zapamiętajcie wyszkowskie nazwiska zdrajców. Choć skrywają się w internecie za pseudonimami i anonimami to z łatwością można ich odnaleźć na liście członków PIS-u i Klubu Gazety Polskiej.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.12.2017 r., godz. 09.49
To dlaczego Marku Eychlerze, nie paliłeś świeczek przed wyszkowskim sądem w lecie? Nowosielski był, Mróz był, Pękul był a ciebie nie było. Wczoraj też ciebie nie było. Nie potrafisz normalnie protestować tylko ekstremalnie.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 15.12.2017 r., godz. 10.08
Ten kto jeszcze do dziś popiera zbrodnie pisowskiej władzy i przykłada do nich rękę w sposób czynny będzie współwinnym tych zbrodni w przyszłości. Nie będzie tłumaczenia, że ktoś nie wiedział, że był tylko otumaniony propagandą, albo że wykonywał rozkazy. Jeśli ktoś jest dorosłym człowiekiem, zdrowym na umyśle to niech sobie zacznie z tego zdawać sprawę, że wszelkie czynności polegające na łamaniu najświętszego prawa dla Polaków, jakim jest nasza Konstytucja - są obok gwałtu i morderstwa w świetle prawa trzecią zbrodnią , czyli zdradą państwa. Za zbrodnie w każdym państwie prawo przewiduje najwyższy wymiar kary.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.12.2017 r., godz. 11.17
Panie Marku, ze zdrowiem u pana w porządku ? Prezydent i rząd budują biało-czerwoną drużynę a nie państwo teoretyczne, które nie dbało o człowieka. Jarosław i prawica pokazują, że można inaczej i to się społeczeństwu podoba. Państwo zaczyna być sprawniejsze, firmy "państwowe" uporządkowane i pod kontrolą organów nadzorczych. Teraz będzie więcej spokoju i swoje możliwości pokaże biznes prywatny. Morawiecki już zaczął pracę nad UE i państwami starej UE. To potrwa bo totalna opozycja narobiła dużo szkody ale nikomu nie opłaca się walka z państwami Europy środkowej i wschodniej. Już Tusk i prasa w Niemczech zmienia zdanie w sprawie relokacji imigrantów. A czy myślisz, że jeśli Schetyna doszedłby do władzy to to zmieni? Mylisz się przyjacielu.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.12.2017 r., godz. 12.21
Eychler jak i inni populiści totalnej opozycji, źle się bawicie. Niejaki Sebastian K, czterdziestolatek, zdemolowany przez totalna opozycję, rozwalił drzwi budynku w Sycowie, w którym ma swoje biuro poselskie Beata Kempa, wlał łatwopalną ciecz i ją podpalił. Ugaszono to podpalenie ale jeśli nie to naraziłby na śmierć jeszcze kilkanaście osób mieszkających w tym budynku, w tym szóstkę dzieci. Złapali idiotę i postawią go przed sądem, grozi mu do 15 lat.
do Głowacki
Dodane przez Aleksander, w dniu 15.12.2017 r., godz. 12.31
Nacjonalisto pissoski Głowacki !! Podziały to WASZA SPECJALNOŚĆ !! Tupet nie z tej ziemi.Codziennie poniżacie miliony polaków a innych przekupiacie.Kaczyński robi to nawet z trybuny sejmowej co jest ewenementem na skalę światową...Piszesz o czasach minionych.Problem jest dziś nie z rokiem 1944 lecz z Waszym rządzeniem.Masz obsesję na punkcie komunizmu,którego dawno nie ma a spacerować będą polacy w święta "dzięki" Wam zamiast biesiadować przy wspólnym stole.Czysta nienawiść płynie od ludzi śpiących pod portretem Kaczyńskiegi i Rydzyka kolegi jego. Pozdrowienia dla M.Eychlera.Pis to oszuści (wybory) i zdrajcy narodu (konstytucja,polityka zagraniczna)
do Głowackiego
Dodane przez Anonim, w dniu 15.12.2017 r., godz. 12.49
Jak my mamy patrzeć z sympatią na twojego Glowasiu premiera jak on zamiast załatwiać w Brukseli Polskie sprawy,ucieka z pierwszej delegacji do prezesa na oplatek,"rypkie i śledzika" Czyli jak mowio kurpśe.Na pśywo do pśysu.
Seledynowy Aleksander wymaga specjalistycznej POmocy
Dodane przez Tedy, w dniu 15.12.2017 r., godz. 13.57
Choroba POstepuje w zatrwazajacym tempie,co widac w idiotyzmach,ktore seledynowy ciec wypisuje. Osobnik ten przesiakniety nienawiscia,do tego chamstwo i brutalnosc,mowi nam o jego wielkich problemach z glowa,uzaleznieniem od procentow,ktore to schorzenie POteguje. Nie widac tu szansy na POprawe,wrecz schorzenie bedzie nasilac sie. POprostu lekcewazyc go, wsPOlczujac schorzenia z jakim przyszlo mu zyc, wyglada na to,ze on sam czuje sie bardzo nieszczesliwym,POkaranym przez zycie.
Dodane przez pisowiec, w dniu 15.12.2017 r., godz. 14.08
Zaskoczę cię Eychler. PiS to miał w parlamencie rypkie i opłatek wczoraj.
Dodane przez Aleksander, w dniu 15.12.2017 r., godz. 14.26
Głowacki jest typowym wyznawcą sekty prezesa.U Was nie ma myślenia.U Was jest parcie na poparcie.Z wielkim poparciem przewalicie i rozdacie miliardy. Przyjaciel albo wróg.Jak popiera czasy PRL-u to komunista.Jak dobrze napisze o Putinie to zdrajca.Jak konsultuje się z Brukselą to targowiczanin..Eychler populistą ?? Tak !!! Mówi to co ludzie chcą słyszeć

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl