Menu górne

Dziś jest 15 sierpnia 2022 r., imieniny Marii, MagdalenyUciążliwe sąsiedztwo sklepu monopolowego

(Zam: 20.11.2017 r., godz. 10.47)

Hałasy i pokątne pijaństwo związane z istnieniem nowego całodobowego sklepu z alkoholem w jednym z centrów handlowych to bolączka mieszkańców Osiedla Centrum, na którą wyszkowska policja zwróciła baczną uwagę.

Między innymi na temat bezpieczeństwa mieszkańcy dyskutowali podczas zebrania, które odbyło się w Urzędzie Miejskim 7 listopada. Osiedle Centrum to wprawdzie jeszcze nazwa nieoficjalna, ale ma wejść, na wniosek mieszkańców, do obiegu prawnego po akceptacji miejskich radnych. Przewodniczący osiedla Wojciech Chodkowski poprowadził zebranie, w którym wziął udział dzielnicowy wyszkowskiej komendy mł. asp. Mariusz Krupa. To on wspomniał o licznych interwencjach związanych z funkcjonowaniem sklepu.
– Policjanci mieli tam przypadek zajścia, kiedy pewien człowiek ruszył na nich z pięściami. Kiedy się rozmawia z mieszkańcami, to jest ich największa bolączka. Uciążliwe jest to zjawisko szczególnie w godzinach wieczorowo-nocnych – zaznaczył funkcjonariusz. – Poza tym nie jest to osiedle szczególnie zagrożone przestępczością. Tak jak w innych rejonach dochodzi do włamań, uszkodzenia mienia.
– Ten sklep będzie naprzeciwko lodowiska. Jeśli tam będą przebywać rodziny z dziećmi, to funkcjonowanie sklepu wydaje się nie do przyjęcia, a skarg pewnie będzie dużo więcej. Dobrze by było ten problem rozwiązać – stwierdził Wojciech Chodkowski.
– Mieszkam blisko tego miejsca, sklep ten przejął rolę zlikwidowanego „grzybka”, bo jest 24-godzinny. Z tego co wiem, sprzedający byli przyłapani na sprzedaży nieletnim. Na pewno chcemy, by przy lodowisku było jak najbezpieczniej – podkreślił naczelnik wydziału promocji, kultury i sportu Urzędu Miejskiego Leszek Marszał.
Mieszkańcy zwracali też uwagę dzielnicowego na problem nieodpowiedzialnego parkowania rodziców, którzy przed godziną 8.00 odwożą dzieci do Szkoły Podstawowej nr 1.
– Rodzice nie zdają sobie sprawy z tego co robią, stają na jezdni, a dzieci wychodzą. Są przecież parkingi. Dobrze by było przeprowadzić kontrole i byśmy ich z tego wyleczyli – zaznaczył radny Jan Abramczyk.
Burmistrz Grzegorz Nowosielski mówił o małej dostępności miejsc parkingowych w okolicach szkoły.
– Ludzie zostawiają samochody i jadą do Warszawy do pracy. Jeśli w przyszłym roku zrobimy miejsce „parkuj i jedź”, to w centrum będzie parkowanie czasowe – podkreślił. – Na godz. 8.00 zjeżdża 80 proc. tych, którzy zostawiają dzieci. Tylko najmłodsze klasy nie zaczynają lekcji o godz.8.00.
Mieszkańcy zgłaszali również potrzebę wyznaczenia na środku ul. Wąskiej dodatkowego przejścia dla pieszych – teraz są tylko dwa w okolicach skrzyżowania z ul. Pułtuską i Kościuszki. To może się okazać z powodów prawnych trudne.
– Powinno być zachowane sto metrów odległości między przejściami – zauważył dzielnicowy.
– Kiedy jest ponad 100 metrów od przejścia możemy przechodzić w dowolnym miejscu z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, w przeciwnym wypadku policja może karać za przechodzenie w miejscu niedozwolonym – podkreślił wicestarosta Adam Mróz.
Opcja dodatkowego przejścia dla pieszych mogłaby też ograniczyć ilość miejsc do parkowania wzdłuż ul. Wąskiej, bowiem nie można zatrzymywać samochodów w odległości 10 metrów od zebry.
Mieszkańcy zapoznali się też z inwestycjami zakończonymi i planowanymi na terenie osiedla. W ostatnich latach gmina zrealizowała m.in. przebudowę ul. 11 Listopada, budowę ciągu pieszo-jezdnego przy ul. Sowińskiego (odcinek od Pułtuskiej do Kościuszki), placu Wyzwolenia, boiska przy SP 1, ulicy Ratuszowej, Chopina, oświetlenia przy Sowińskiego, w trakcie jest pierwszy etap modernizacji stadionu i kontynuacja przebudowy placu Wyzwolenia. Gmina ma gotową dokumentację m.in. na przebudowę placu miejskiego, II etap modernizacji stadionu (płyta główna, infrastruktura do lekkiej atletyki).
– Budżet w przyszłym roku będzie wysoki, ale większość wydatków oparta będzie o środki unijne. Na te projekty musimy mieć wkład własny, więc ze środków gminnych będziemy realizować inwestycje tylko za kilka milionów – poinformował Grzegorz Nowosielski.
Gmina zamierza też zadbać o komfort osób starszych stawiając na terenie osiedla ławki, na których będą mogli przysiąść, odpocząć w drodze do sklepu czy kościoła.
Wojciech Chodkowski z kolei zaproponował zorganizowanie na terenie osiedla „wielkiego sprzątania”, w ramach którego zamalowane byłyby graffiti. Według przewodniczącego osiedla byłaby to forma przygotowania do uczczenia 100-lecia niepodległości Polski.
J.P.

Komentarze

Fałszywy przyjaciel gorszy od AIDS
Dodane przez Sąsiad, w dniu 20.11.2017 r., godz. 11.05
Tego nie można ruszyć, bo sklep ex męża Anetki Kowaleskiej zastępcy burmistrza i brata Eli Piórkowskiej PO przewodniczącej rady miasta. To te gremium przydziela koncesje. Dla brata hurtowo, bez ograniczeń. Panie W. niech pan nie udaje, że o tym nie wie. A swoją drogą wiadomo, że sklep jest do likwidacji, Chodek więc próbuje ugrać męża opatrznościowego. Nic z tego panie POwiaczku i KODowcu.
Dodane przez Anna S., w dniu 20.11.2017 r., godz. 15.36
A jak w Białym Domu był alkohol i matki z Pekinu po sąsiedzku protestowały, to Chodkowski był niewzruszony. Hipokryzja.
Dodane przez Anonim, w dniu 20.11.2017 r., godz. 16.21
Chodkowski to niech najpierw ogarnie ten nieład na głowie.a w ogóle to zgadzam się z sąsiadem;próbuje likwidować coś,co ma być zlikwidowane i przypisać laury sobie.Przewodniczący o którym tu mowa nie ma nic do zaprezentowania i próbuje szukać tematów,by tylko zaistnieć
Dodane przez Jacek, w dniu 20.11.2017 r., godz. 17.50
Chodkowski po oszałamiającym sukcesie w osiedlu, smaruje cholewy zostać radnym od Nowosielskiego. To już było i kiepsko wyszło. Widzicie Pana ipisa w wyszkowskiej radzie? Ja nie widze również Nowosielskiego. Wyszków jest obrzydliwie brudnym miastem, wygląda okropnie, zero estetyki i pomysłu.
Dodane przez hipokryci, w dniu 20.11.2017 r., godz. 18.21
Nowosiel ma rozmach inwestycyjny a tu sąsiad klepiesz o budce z alkoholem. Z 3 Maja to zima ich zastanie, płakali w tam tym roku z drogą w Rybnie i nie wyciągnęli żadnych wniosków. Teraz znajomki przy 3 Maja pracują to krzywda sie im nie stanie. Z boiskiem bocznym to samo weszli miesiąc później i teraz też niewiele się dzieje. Nowosiel się wypalił i powinniśmy go za rok odwołać z jego ekipą od koncesji na sprzedaż alkoholu. Sąsiad powiedz, kto to jest ten eks mąż i co robi?
Dodane przez Adams, w dniu 20.11.2017 r., godz. 22.26
Niech sama gwiazdeczka podróba ogórek opowie. Nikt lepiej tego nie zrobi. Albo siostra czarna mamba, niech opowie co jest kto. A z grzybkiem, co hipisowi do grezybka? Nadal by dzialał, gdyby nie inwestycja. Chyba mu żal, ze innym interesty kwitną a biały dom mu padł. szuka dziury w całym, albo działa na rzecz monopolisty eks męża paprotkl. Tacy chcą rządzić Wyszkowem, to jakaś masakra jest.
Dodane przez TOP, w dniu 21.11.2017 r., godz. 09.34
W kuc czesany Chodkowski już nam załatwił sprawę cynkowni. Był na gospodarskiej kontroli POd publiczkę, a co to dało wiemy wszyscy. W cynkowni zginęli ludzie. Daj se pan spokój z POlityką, bo w pańskim wykonaniu to śmiech na sali.
Dodane przez Egoista, w dniu 21.11.2017 r., godz. 10.34
"Niech budują Tesco, ale dopiero jak JA spłacę kredyt na Biały DOM"
Dodane przez Anonim, w dniu 21.11.2017 r., godz. 14.01
Jak są przewiny pod sklepem, to od tego jest POlicja! Bo co oni chcieliby tylko spać PO różnych wyszkowskich kątach? Tak się dzieje.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.11.2017 r., godz. 22.07
POLYCJA ZA PŚYS JEST OD OCHRONY KIBOLI I FASZYSTÓW A NIE OPLUWANYCH I KOPANYCH NIEWINNYCH PATRIOTÓW
Dodane przez Anonim, w dniu 22.11.2017 r., godz. 07.38
Więcej koncesji na alkohol dla znajomych królika, a jak ktoś inny to będzie uciążliwy. Cały Wyszków.
Dodane przez byl grzybek, w dniu 22.11.2017 r., godz. 08.18
byl kiedys grzybek i tamta lokalizacja nikomu nie przeszkadzala tyle lat to trzeba bylo rozwalic
Dodane przez Mieszkaniec, w dniu 22.11.2017 r., godz. 20.38
Zgłoszenia na pijących nic nie dają . Nim przyjedzie policja to zdążą wypić pusta butelkę przerzucić przez płot i tyle .
Dodane przez Anonim, w dniu 22.11.2017 r., godz. 23.14
Na Onecie sprawdziłem stan powietrza jutro w Wyszkowie a tu - STAN UMIARKOWANY -to nie jest najlepszy dzień na aktywność poza domem. Tak obecna władza dba o nasze środowisko. A może na lodowisko zdrowo pojeździć.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl