Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 maja 2024 r., imieniny Bazylego, KrystynyŻegnani z szacunkiem

(Zam: 09.11.2017 r., godz. 17.36)

Na prośbę diecezji łomżyńskiej gmina Wyszków uregulowała w prawie miejscowym kwestię pochówku dzieci martwo urodzonych, jeśli pogrzebu nie sprawiła rodzina.

Na cmentarzu miejskim przy ul. Pułtuskiej znajduje się Grób Dzieci Nienarodzonych. Do tej pory pochówki raz w roku organizował szpital, teraz formalnie te czynności zostały przypisane Ośrodkowi Pomocy Społecznej, który, zgodnie z ustawą, sprawia pogrzeby także bezdomnym, samotnym, nieznanym, nieposiadającym majątku ani dochodów.
W uchwale Rady Miejskie znalazł się zapis: „Pogrzeby dzieci martwo urodzonych, bez względu na czas trwania ciąży, organizuje się raz w roku, po otrzymaniu przez ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie zgłoszenia z Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie”.
– Z jak największą godnością i szacunkiem było to realizowane w gminie Wyszków, ale do tej pory OPS się tym nie zajmował. Ta uchwała określa zasady sprawienia pogrzebu przez gminę Wyszków – podkreśliła podczas październikowej sesji Rady Miejskiej dyrektor OPS-u Agnieszka Mróz.
J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta