Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 maja 2024 r., imieniny Bazylego, KrystynyW trosce o bezpieczeństwo

(Zam: 09.11.2017 r., godz. 17.34)

– Co możemy zrobić, by nie doszło do katastrofy, by nikt nie zginął? – mówił w czasie sesji Jan Abramczyk o niebezpiecznym przejściu dla pieszych na ul. 11 Listopada na wysokości szkoły.

W ostatnim czasie doszło w tym miejscu do potrącenia przechodnia. J. Abramczyk przypomniał, że przed przebudową ul. 11 Listopada funkcjonowały na wysokości szkoły progi zwalniające.
– Namalowaliśmy na przejściach dla dzieci dodatkowe pasy, są oznakowania świetlne. Jeśli okaże się zasadne zamontowanie progu, to wprowadzimy to rozwiązanie – zaznaczył naczelnik wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego Robert Garbarczyk.
Zwrócił jednocześnie uwagę, że rodzice odwożący dzieci do szkoły sami prowokują niebezpieczne sytuacje.
– Powinno się edukować także ich. Przed godz. 8.00 zatrzymują się na przejściu dla pieszych, dziecko wybiega po jezdni, bo na przejściu zatrzymuje się tatuś. Niektórzy wypuszczają dzieci pod barierką, która ma zabezpieczać przed wybieganiem najmłodszych na jezdnię.
– Ostatni czas był wyjątkowo zły na drogach, dlatego dyrektorzy szkół bardziej intensywnie niż kiedykolwiek edukują dzieci, policja też prowadzi pogadanki w szkołach. Rozmawialiśmy z komendantem o skierowaniu patroli w okolice szkół – informowała zastępca burmistrza Aneta Kowalewska.
– Dopominając się o spowalniacze możecie nas bardziej zrozumieć jako mieszkańców wsi. Proszę pomyśleć, jak my się czujemy, jak nasze dzieci muszą iść do szkoły jezdnią. Wypadek w naszej miejscowości był. Wy w mieście macie chodniki, dobre drogi, więc proszę się postawić w naszej sytuacji – dodała sołtys Leszczydołu Starego Monika Bieżuńska.
Aneta Kowalewska zapewniła, że gmina inwestuje w drogi i chodniki także należące do powiatu, przekazując Starostwu dotacje na inwestycje.
J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta