Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 maja 2024 r., imieniny Bogusławy, TeodozjiDuże odpady raz w miesiącu

(Zam: 09.11.2017 r., godz. 17.33)

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przyszłość” prosi mieszkańców, by wystawiali odpady wielkogabarytowe tylko w terminach planowanej zbiórki. Bywa, że mieszkańcy wynoszą na śmietniki szafki, fotele i inne odpady wtedy, kiedy im wygodnie.

„W związku z codziennym wystawianiem odpadów wielkogabarytowych przy kontenerach w zasobach Spółdzielni przez naszych mieszkańców, jesteśmy coraz częściej zmuszeni wywozić gabaryty do PSZOK (Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Leśnej – przyp. red.), a tym samym wykonywać pracę (ponosić koszty) za firmę, która ma podpisaną umowę z
Gminą Wyszków na odbiór ww. odpadów” – podaje w swoim komunikacie administracja spółdzielni.
Przypomina o harmonogramie odbioru odpadów, który jest dostępny w siedzibie spółdzielni i na jej stronie internetowej www.smprzyszlosc.pl. Zgodnie z nim, odpady wielkogabarytowe, a także zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, będą w tym roku odbierane jeszcze 25 listopada i 16 grudnia.
Obecnie wyszkowski samorząd jest na etapie szukania wykonawcy, który na terenie gminy Wyszków (od mieszkańców budynków jedno- i wielorodzinnych oraz od letników) będzie odbierał odpady w okresie od 1 stycznia 2018 r. do 31 grudnia 2019 r. Termin składania ofert w Urzędzie Miejskim mija 8 listopada. Po wyłonieniu firmy zostanie ustalony harmonogram odbioru odpadów na kolejny rok. Termin składania ofert w przetargu na prowadzenie PSZOK-u mija 6 listopada.
J.P.

Komentarze

Dodane przez stynka, w dniu 10.11.2017 r., godz. 14.40
gorzej gdy ktoś , by zaistnieć przypomni sobie o gabarytach później o czym kompletnował gdy djechał.
Do PSZOK odpady masowo dowozili przedsiębiorcy
Dodane przez Kontrol 22, w dniu 10.11.2017 r., godz. 17.41
Taki jeden z Leśnej, to całe busy ze śmieciami ze swoich np. budów przywoził. Albo z oponami z floty swoich ciężarówek TIR. Jak w PSZOK zaczęli odmawiać przyjęcia, bo uznali, że to już przegięcie pały, to się powoływano na burmistrza, wręcz straszono tymi znajomościami. Chodzi oczywiście o interes kolegi burmistrza. Później ustalono, że kolega będzie uiszczał opłaty 50 zł. za transport. Aż i to stało się zbyt uciążliwe dla PSZOK i odmówiono całkowicie, nie bacząc na znajomości biznesmena z burmistrzem. Pytanie brzmi: czy przedsiębiorcy, firmy, inne biznesy nie powinni mieć umów jako firmy? Co pracownicy kolegi burmistrza szukali przez tyle czasu w PSZOK? Co dziś ze śmieciami robi pan biznesmen kolega burmistrza?
Dodane przez k, w dniu 17.11.2017 r., godz. 10.18
to trzeba sklepom meblowym powiedziec zeby sprzedawali meble raz w miesiacu jak sa smieci odbierana bo nikt w domu nie bedzie trzymal przez miesiac szefy czy foteli jak kupi nowe, powinna byc jakas firma miejscowa na telefon pani sprzatajacej powinni zabierac
Dodane przez ICek, w dniu 18.11.2017 r., godz. 15.18
Przegięcie? W porównaniu z górą , której czubka doznałem to jest nic . No, i co drzwi na haczyk . Odpady wyniesiemy oknem. Kłamstwo kłamstwem pogania.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta