Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 września 2020 r., imieniny Damiana, Sabiny

Rodzinnie żegnali lato

(Zam: 19.10.2017 r., godz. 16.58)

Konkursy, konkurencje sportowe, koncert młodych talentów – to niektóre z propozycji, które przygotowało Bractwo Zabrodzkie podczas festynu rodzinnego odbywającego się na pożegnanie lata.

„W słonecznych barwach gruszki” – to tytuł zabawy, którą stowarzyszenie zorganizowało 8 października na terenie młyna „Nowość” w Niegowie. Jak zawsze przy tego typu okazjach Bractwo udostępniło do zwiedzania wnętrza obiektu, a także okolicznościowe wystawy. „Konie i Amazonki” to ekspozycja Stajni Taxus, która prezentowała m.in. puchary zdobyte podczas licznych zawodów, zdjęcia i inne pamiątki. „Wpadła gruszka do fartuszka” to wystawa dziecięcych prac plastycznych przygotowanych przez podopiecznych przedszkoli i uczniów klas 0 z gminy Zabrodzie. Na parterze młyna Bractwo Zabrodzkie prezentowało „Jagodowy pejzaż”, czyli prace wykonane na stoisku stowarzyszenia podczas tegorocznych Jagodowych Żniw za Brodem.
Gry i zabawy zorganizowane na świeżym powietrzu przyciągnęły najmłodszych, choć w przeciąganiu liny spróbowali swoich sił także m.in. seniorzy. Zacięta rywalizacja trwała także w trakcie turnieju gry w ringo.
Swoje muzyczne talenty prezentowali grający na instrumentach Kornelia Augustyniak, Oliwier Piekut, Martyna Redlicka, Dagmara Krawczyk, Daniel Banasiak.
Elementem festynu było też stoisko Nadleśnictwa Drewnica, a w organizację pożegnania lata włączyli się także Fundacja Akomodacja, Wolontariat Otwarte Serca z Wołomina, Koło Gospodyń Wiejskich z Zabrodzia.
Uczestnicy zabaw otrzymywali upominki, dla każdego dostępny był poczęstunek – kiełbaski, ciasta, herbata, kawa zbożowa. Chętni mogli też skorzystać z ogniska lub przejażdżki bryczką, którą prowadził ciągnikiem Jan Ślendak.
Spotkanie połączone było ze zbiórką pieniędzy przeznaczonych na rehabilitację 14-letniego Andrzeja Getki, który cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Uczestnicy festynu przekazali na ten cel 2 401,90 zł (pieniądze można też wpłacać na bieżąco na dane Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, Warszawa ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, KRS 0000037904, numer konta bankowego 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362, należy podać numer identyfikacyjny dziecka oraz imię i nazwisko – 3474 Getka Andrzej).
Zabawę zorganizowało, obchodzące w tym roku dziesięciolecie istnienia, Stowarzyszenie Bractwo Zabrodzkie, które w ciągu roku podejmuje szereg działań skierowanych do lokalnej społeczności i osób z zewnętrz.
W gronie sponsorów niedzielnego festynu byli: Stowarzyszenie „Bractwo Zabrodzkie”, Zakłady Mięsne „Somianka”, Mariola i Zbigniew Paziowie, Iwona i Jarosław Banasiakowie, Jerzy Urbaniak – Zakład Mięsny w Słopsku. Ciasta upiekli: Jan Ślendak, Wiesława Oleksiak, Helena Jusińska, Teresa Oleksiak, Elżbieta Oleksiak, Barbara Redlicka, Oksana Getka.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl