Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 01 grudnia 2023 r., imieniny Blanki, EligiuszaTurniej Tenisowy Rybienko Open 2017

(Zam: 19.10.2017 r., godz. 16.44)

Sezon 2017 był pierwszym, w którym swoją działalność prowadził Klub Tenis w Rybienku Leśnym. Organizatorzy postanowili zakończyć rok turniejem dla aktywnych członków klubu.

Do turnieju przystąpiło siedmiu zawodników. Cała impreza miała rodzinny, towarzyski charakter, na uczestników czekały przekąski, dania z grilla, zimne napoje oraz dodatkowe atrakcje takie jak gra w piłkarzyki, rzutki, bule czy badmintona. Po zakończonych rozgrywkach odbył się wieczór przy ognisku. Wracając jednak do sportowej rywalizacji – na początku turnieju wszystkich zawodników rozlosowano do dwóch grup. W pierwszej znajdowało się czterech zawodników (Damian Grzybowski, Bartosz Dusiński, Michał Klimiuk oraz Maciej Czajkowski), w drugiej natomiast trzech (Damian Dawidczyk, Michał Żmijewski oraz Adrian Pergoł). W grupach mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym, do jednego wygranego seta do 6 gemów. W wyniku tych spotkań, z grup do fazy półfinałowej awansowało po dwóch najlepszych zawodników.
W półfinałach spotkali się: zwycięzca z grupy pierwszej z zawodnikiem, który zajął drugie miejsce w grupie drugiej i odwrotnie. Mecze półfinałowe rozgrywane były do jednego dłuższego seta (do 9 gemów). Półfinały wyłoniły finalistów, którzy rozegrali pełny mecz do dwóch setów (do 6 gemów każdy).
W pierwszym półfinale zagrali Michał Klimiuk i Damian Dawidczyk. Mecz wygrał Michał 9:7 i było to najlepsze, i najbardziej zacięte spotkanie tego dnia. Michał prowadził już 7:3 w gemach, gdy nagle mecz się odmienił i Damianowi udało się doprowadzić do wyrównania 7:7. W końcówce Klimiuk jednak wytrzymał presję i to on cieszył się ostatecznie ze zwycięstwa. W drugim półfinale zagrali Michał Żmijewski i Damian Grzybowski. Mecz wygrał Damian Grzybowski 9:1. W finale Michał Klimiuk pokonał Damiana Grzybowskiego 2:0 (6:0, 6:2). Co ciekawe, obaj panowie spotkali się wcześniej w fazie grupowej, gdzie górą był Damian.
Ostateczna klasyfikacja:
I miejsce – Michał Klimiuk
II miejsce – Damian Grzybowski
III miejsce – Michał Żmijewski ex aequo Damian Dawidczyk
opr. Turu

***

Organizatorzy dziękują uczestnikom i zapraszają na kolejne turnieje. W przyszłym roku planują zrobić comiesięczny cykl turniejów, którego uwieńczeniem będzie turniej masters na koniec sezonu dla najlepszych zawodników.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta