Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 września 2020 r., imieniny Damiana, Sabiny

Szpital ratuje swoje finanse

(Zam: 12.10.2017 r., godz. 10.40)

Dodatkowy punkt pobrań przy ul. 1 Maja, oferta badań profilaktycznych dla zakładów pracy – to niektóre z pomysłów wyszkowskiego szpitala na zwiększenie dochodów, które mają pomóc wyjść placówce na finansową prostą.

W pierwszym półroczu zanotowała 1,6 mln straty, dlatego wdraża plan naprawczy.
– Nie mogę złożyć deklaracji, że ten wynik finansowy się utrzyma, wzrośnie, bądź zmaleje, ale robiliśmy analizy finansowe tworząc program naprawczy i uwzględniliśmy rozwiązania, które wpłyną na zwiększone przychody – zapewniała podczas sesji Rady Powiatu 27 września dyrektor szpitala Cecylia Domżała.
Szpital będzie mógł liczyć na większe pieniądze w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.
– Nie szliśmy w kierunku oszczędności w kosztach pracy, bo oczekiwania grup zawodowych i przepisy prawne wdrażane w życie powodują, że jest tendencja wzrostowa płac, szczególnie medycznych grup zawodowych – dodała dyrektor szpitala
Koszt pracy to 70,8 proc. wszystkich kosztów ponoszonych przez placówkę.
Szpital planuje pozyskanie środków z NFZ na prowadzenie bezpłatnych dla pacjenta usług w poradni urologicznej i endokrynologicznej (teraz są one wykonywane komercyjnie). Planowane też jest zwiększenie kontraktu na świadczenia w zakresie ginekologii.
Szpital liczy, że zyska na uruchomieniu dodatkowego punktu pobrań, który będzie działał jak ten dotychczasowy w siedzibie szpitala – będzie można wykonać analizy w ramach ubezpieczenia, ale też odpłatnie. W 2016 r. za komercyjne usługi w ramach punktu szpital uzyskał 415 tys. zł.
– To kwota znacząca, co świadczy o tym, że ludzie są świadomi, działania profilaktyczne przynoszą efekty i pacjenci kontrolują swoje zdrowie – zauważyła Cecylia Domżała. – Zaproponowaliśmy rozszerzenie oferty dla zakładów pracy, chcielibyśmy wejść w relacje z pracodawcami, zaoferować im badania przesiewowe, działania o charakterze edukacyjnym, np. z pomocy przedmedycznej.
Nowe pomysły na rozwój szpitala mają, według szacunków placówki, przynieść dodatkowo 580 tys. zł.
– 2017 r. zakończymy na minusie. Oceniamy, że w 2018 r. wynik też będzie ujemny, ale o wiele korzystniejszy niż 31 grudnia 2017 r. – mówiła dyrektor. – Nie dysponuję szczegółowymi danymi, ale wiem, że w zdecydowanej większości szpitale powiatowe nie bilansują się. Sytuacja podmiotów leczniczych się pogarsza, od wielu lat mówi się, że poziom finansowania jest niski. Każdy proces terapeutyczny, diagnostyczny kosztuje więcej niż kilka lat temu. Jest potrzeba szerszej gamy badań diagnostycznych ze względu na dobro pacjenta, ale i zabezpieczenie podmiotów medycznych z uwagi na roszczeniowość pacjentów, rodzin.
Punkt pobrań przy ul. 1 Maja 9b czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-10.00.
PP

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl