Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2021 r., imieniny Michaliny, Michała

Klub radnych PiS wnioskuje o budowę dróg

(Zam: 28.09.2017 r., godz. 14.55)

Klub Radnych PiS w Radzie Powiatu w Wyszkowie 8 września wystąpił z pisemnym wnioskiem do Zarządu Powiatu Wyszkowskiego o ujęcie w projekcie budżetu powiatu na 2018 r. dwóch inwestycji drogowych.Pierwsza z nich to wykonanie dokumentacji projektowej wraz z przebudową ulicy Daszyńskiego w Wyszkowie od ulicy Pułtuskiej do ulicy Białostockiej. Druga inwestycja to przebudowa drogi powiatowej Nr 4410W na odcinku około 1 km Wola Mystkowska-Komorowo.
– W rozmowach z nami mieszkańcy mówili, że od wielu lat zwracają się o przebudowę ul. Daszyńskiego. Wyrażali duży żal z powodu braku zainteresowania ze strony samorządów co do naprawy zniszczeń ulicy i chodników oraz wskazywali na wadliwość wykonanej kanalizacji deszczowej i sanitarnej – podkreśla przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Powiatu Waldemar Sobczak. – Zasygnalizowali, że w ubiegłym roku odbyło się spotkanie w urzędzie, z którego nic nie wynikło, ponieważ nie podjęto żadnych działań inwestycyjnych. Stwierdzili również, że od wielu lat zwracają się o naprawę tej ulicy. Po dokładnych oględzinach radni PiS uważają, że inwestycja przebudowy powinna być zadaniem priorytetowym.
„Ulica Daszyńskiego w Wyszkowie znajduje się w centrum miasta i jest jego wizytówką. Od wielu lat wskutek braku nakładów inwestycyjnych stan tej ulicy znacznie się pogorszył, a budowle towarzyszące uległy ogromnemu zniszczeniu. Nawierzchnia drogowa oraz chodniki, które są wykonane z kostki brukowej w wielu miejscach są w stanie wykruszenia. Zapada się jezdnia drogi oraz chodniki. Zasadnym również jest przebudowa kanalizacji deszczowej oraz kanalizacji sanitarnej, wskutek zalewania piwnic domostw wzdłuż ulicy. Inwestycja powinna być realizowana ze środków własnych oraz przy współudziale środków finansowych miasta i środków zewnętrznych” – uzasadniają radni PiS we wniosku.
– Druga inwestycja naszym zdaniem, powinna być ujęta w projekcie budżetu na 2018 r. ze względu na dużą skalę zniszczeń, gdyż jest ważną drogą powiatową o dość dużym natężeniu ruchu – podkreśla W. Sobczak.
„Wskutek wieloletniej eksploatacji nawierzchnia tego odcinka drogi uległa zniszczeniu. Duże ubytki w nawierzchni drogowej muszą być corocznie uzupełnione. Inwestycja byłaby realizowana ze środków własnych oraz przy współudziale środków finansowych gminy i środków zewnętrznych” – piszą radni we wniosku do Zarządu Powiatu.
– W związku z tym, że od wielu lat Zarząd Powiatu nie uwzględniał w projektach budżetu naszych propozycji inwestycyjnych, sądzimy, że w tym roku przyjmie je do realizacji w roku 2018 – dodaje Waldemar Sobczak.
J.P.


Komentarze

Dodane przez Mad Max, w dniu 28.09.2017 r., godz. 15.28
Któryś z pisiorów tam mieszka?
PISOWNIA
Dodane przez JULIAN, w dniu 28.09.2017 r., godz. 20.38
Sobczak i spółka wnioskuje o budowę dróg, niech jeszcze złożą postulat w imieniu proletariatu. Populizm w czystej postaci. Toż to były wicestarosta i nie wie jak funkcjonuje i jak tworzy się budżet. Panie Waldku toż to odpowiednia pora. Wszak Pan z lepszej zmiany. Pokaż Pan tym nieudacznikom, znajdź pieniądze w budżecie na rok 2018. Od 10 lat w opozycji i oto "góra stękać zaczyna zaraz urodzi mysi ogonek"
Dodane przez Anonim, w dniu 28.09.2017 r., godz. 22.07
CO,ZNOWU PRZEBUDOWA DASZYŃSKIEGO ???!!! Te schody i murki niech sobie poprawia ten do którego prowadzą a nie całe miasto ma finansować ????!!.Nie dajmy władzy pisowi bo to klika kumoterska.
Dodane przez bell, w dniu 28.09.2017 r., godz. 22.27
W którym roku była Daszyńskiego przebudowywana i przez kogo? Chyba nie do miasta należą te paskudne tarasy przed sklepami?
bell
Dodane przez M, w dniu 29.09.2017 r., godz. 12.48
Daszyńskiego była ostatnio przebudowywana mniej więcej 20 lat temu - około 1997 roku.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.09.2017 r., godz. 21.37
Który piśor tam mieszka ?? Może ktoś wie ?
Dodane przez Anonim, w dniu 30.09.2017 r., godz. 21.44
Tak Pis krytykuje Nowosielskiego a również chce wymiany chodników z dobrych na lepsze ?? Takimi inicjatywami nie zaskarbicie sobie uznania mieszkańców.Jest wiele ulic w mieście bez kanalizacji,podtapianych przez obfite opady deszczu.Pomyślcie o podtapianych a nie tych uprzywilejowanych lokalizacją w centrum osiągającym w swoich lokalach wysokie dochody i płacących takie same podatki jak reszta.
Panie Sobczak
Dodane przez Anonim, w dniu 01.10.2017 r., godz. 11.08
Jak by Pan uczestniczył w tym spotkaniu to by Pan wiedział, że sprawa dotyczyła w szczególności uszkodzonych murków i schodów. Co do kanalizacji to zawsze po dużych opadach deszczu podmywało tam piwnice. Jak to ze spotkania nic nie wynikło? Ja w tym spotkaniu uczestniczyłem i uważam, że starosta Mróz udzielił jasnych i wyczerpujących odpowiedzi. Starosta powiedział, że te uszkodzenia występują w większości na prywatnych działkach właścicieli i powiat nie może finansować prywatnych inwestycji z pieniędzy budżetowych. Zaproponował, że jak będzie przeprowadzany remont ulicy Daszyńskiego to powiat postara się to jakoś połączyć żeby zarówno powiat jak i prywatni właściciele współfinansowali te naprawy. Reasumując, dobrze, że jest złożony wniosek o remont ulicy Daszyńskiego, dobrze, że radni PIS wykorzystują wcześniejsze pomysły i decyzje Starosty Mroza, nie dobrze, że nie uczestniczy Pan w takich spotkania i nie dobrze, że później na podstawie jakichś tam przekazów próbuje się oczernić starostwo, że nic nie zrobiło i warto też wskazać dokładne źródła finansowania inwestycji.
Dodane przez Anonim, w dniu 01.10.2017 r., godz. 13.16
W Sitnie zrobili nowa droge. Tak ja zpie....li, ze trzeba bylo wysypac grysem, aby ja wyrownac. Taka mamy wladze.
wyszło "Szydło" z worka;)
Dodane przez jasio małolat, w dniu 02.10.2017 r., godz. 09.29
Piękna inicjatywa Panie Sobczak;) i jaka wspaniałomyślna;) ciekawe czy ten Starosta Mróz dostanie od Pana tantiemy?;);) "ciemny naród wszystko kupi"?;) i znowu lokalny PIS dostaje pstryczka w nosa!;)
Dodane przez Laska prezesa, w dniu 03.10.2017 r., godz. 10.41
Panie Sobczak, co Pan na to? Jak nie pod anonimem, których się Pan brzydzi, to pod imieniem i nazwiskiem proszę się tu ustosunkować. Murki, trzeba przyznać sądziś w opłakanym stanie. te wszystkie nietrafione klinkierowe płytki nie przetrwały próby czasu. Przypomniec należy, ze to wymysł pazernego na kasę lokalnego architekta WoYtka Smółkowskiego. Koszmar, prawda? Co do kanalizacji, to faktem jest, że piwnice kamienic są głębsze od położonej infrastruktury sanitarnej. Niestety nie wiem kto ją wtedy projektował. Może Mróz wie?
Dodane przez Anonim, w dniu 03.10.2017 r., godz. 16.05
Ignacy Daszyński politykiem socjalistycznym był, co prawda był moment w którym skumał się z Piłsudzkim ale ponownie w starej roli działał . Pora zmienić nazwę - Aleja Nowomiejska.
czy PIS coć w końcu załatwi?
Dodane przez Tom, w dniu 04.10.2017 r., godz. 14.56
zamiast wnioskować do powiatu, może w końcu wyszkowski PIS pomógłby w załatwieniu jakiejś konkretnej sprawy, może jakaś rządowa dotacja itp? Ciągłe chwalenie się 500+, to trochę mało.
Dodane przez do sobczaka, w dniu 04.10.2017 r., godz. 17.12
na szpital za zakup terenu bys zawnioskowal do Kowalczyka o wsparcie
schodki polamane
Dodane przez Dawid, w dniu 04.10.2017 r., godz. 23.02
bozeee. tragedia..... a sa miejsca ze w ogole chodnikow nie ma.... pewnie obcasy sie polamia albo podeszwy od lakierwko porysuja.... walic PiS w te ich wielkie bebechy....skorumpowane wyszkowskie laleczki.....

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl