Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2021 r., imieniny Michaliny, Michała

Wniosek o honorowe obywatelstwo

(Zam: 28.09.2017 r., godz. 14.48)

Radni miejscy rozpatrzą propozycję Klubu Przyjaciół Wyszkowa, który uważa, że Franciszek Józef Bieganowski powinien oficjalnie dołączyć do grona osób szczególnie zasłużonych dla naszego miasta.Franciszek Józef Bieganowski od lat pracuje jako kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszkowie. Jak podaje zespół na swojej stronie internetowej „Franciszek Józef Bieganowski – absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie Wydziału Dyrygentury u prof. Jerzego Dobrzyńskiego. Dyrygent, aranżer, kompozytor. Były muzyk Orkiestry Marynarki Wojennej w Świnoujściu. Były kapelmistrz Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Współdziałając z kompanią reprezentacyjną Wojska Polskiego witał wielokrotnie papieża Jana Pawła II, królów, prezydentów, premierów, ministrów, ambasadorów i inne wielkie osobistości. Jest znanym popularyzatorem muzyki wojskowej, klasycznej i rozrywkowej. Występował na wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. w Belgii, Danii, Francji, Holandii, w Niemczech, we Włoszech oraz USA. Zyskał sobie miano ambasadora polskiej kultury i muzyki wojskowej. Za swoją działalność artystyczną, zaangażowanie i ogrom wkładu pracy w upowszechnianie kultury był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany przez Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej – Lecha Wałęsę i Aleksandra Kwaśniewskiego, premierów – Tadeusza Mazowieckiego i Waldemara Pawlaka, ministrów kultury i obrony narodowej, m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”. W 1985 roku związał się z Młodzieżową Orkiestrą Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszkowie. Od tego czasu orkiestra systematycznie podnosi swój poziom. Stała się bardziej widowiskowa, a jej specjalnością są pokazy musztry paradnej. Koncertuje z wieloma artystami scen warszawskich. Pod jego kierownictwem Orkiestra zyskała uznanie publiczności w kraju i za granicą. Z okazji dwudziestolecia działalności artystycznej w Wyszkowie Franciszek Bieganowski otrzymał Złotą Batutę”.
Jeśli radni zaakceptują wniosek Klubu Przyjaciół Wyszkowa, uroczysta sesja poświęcona nadaniu honorowego obywatelstwa Franciszkowi Józefowi Bieganowskiemu odbyłaby się w listopadzie. Sprawę radni omawiali na razie na posiedzeniach komisji Rady Miejskiej. W czasie obrad komisji rozwoju miasta i wsi oraz pozyskiwania środków zewnętrznych Adam Szczerba, niegdyś grający w orkiestrze, z rezerwą odniósł się do wniosku.
– Znamy się z kapelmistrzem od 1994 r., rozstawaliśmy się w 2011 r. w średnich okolicznościach – wiązało się to z różnicą poglądów na funkcjonowanie orkiestry. Uważam, że wtedy można było ją pokierować w inne, lepsze miejsce niż teraz – stwierdził radny. – Nie jestem jedyną osobą, która była wtedy włączona w całą sytuację. Będę się kontaktował z osobami, które tak jak ja zrezygnowały wtedy z orkiestry, by przekonać się, jaka jest ich reakcja na wniosek. Jeśli powiedzą, że nie widzą problemu, wtedy nie będę stawał okoniem, ale jeśli nadal nie są usatysfakcjonowane, to ja nie będę mógł poprzeć takiego wniosku.
– To zasłużony, zacny człowiek – Sławomir Wróbel ocenił Franciszka Józefa Bieganowskiego. – Takich ludzi powinniśmy zauważyć, by dla innych byli motywacją do pracy dla ogólnego dobra – dodał.
Dotychczas honorowe obywatelstwo gminy Wyszków uzyskali Stanisław Grzybowski, Eugeniusz Daszkowski, ks. Henryk Kietliński, Bolesław Wolski, prof. Ludwik Maciąg, ks. Stanisław Szulc, płk pil. Janusz Decewicz.
Honorowe obywatelstwo nadaje Rada Miejska na pisemny wniosek przewodniczącego Rady, burmistrza, komisji stałych Rady Miejskiej, organizacji społecznych, stowarzyszeń i innych podmiotów. Honorowe obywatelstwo nadaje Rada Miejska osobom wybitnym i szczególnie zasłużonym dla gminy Wyszków.
Osoba wyróżniona honorowym obywatelstwem otrzymuje legitymację potwierdzającą nadanie tytułu. Ma prawo do używania tytułu „Honorowy Obywatel Gminy Wyszków”, uczestniczenia na prawach honorowego gościa w sesjach Rady Miejskiej oraz innych uroczystościach o charakterze gminnym, bezpłatnego wstępu na imprezy kulturalne, sportowe i rekreacyjne organizowane przez gminne jednostki.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Anonim z 8.48, w dniu 05.10.2017 r., godz. 05.58
Jakubie, ktoś ci podrzuca niesprawdzone informacje. Kowalczyk wygląda na dobrze przygotowanego ministra, wśród pozostałych też jest wiele perełek jak Strężyńska, Morawiecki, Tchórzewski, hrabia Radziwił, Ziobro, Macierewicz czy inni. Jak ty mówisz misiewicze to oni nie przeszkadzają w rozwoju kraju i spółek SP. Delegowani do spółek nie przeszkadzają istniejącemu menadżmentowi w spółkach dobrze wykonywać swoje zadania i dlatego spółki mają rekordowe osiągnięcia. Istniejące zło tkwi jeszcze w samorządach, widzimy jak marszałek mazowiecki szasta na lewo i prawo pieniędzmi z naszych podatków, na inwestycje nieszczególnie sensowne. Co do elyt tak gnębionych przez PiS to popatrzmy, kto jest skupiony przy twoim burmistrzu Nowosielskim. Elytę tworzą bezrobotny Frąckiewicz, bezrobotny kościelny Wyszyński, strażnik miejski Mróz, emerytka, która miała przygodę z prawem i codziennie inna trwała na głowie, prowincjonalna nauczycielka Piórkowska, mięśniak, nauczyciel w-f Deluga, finansami zajmuje się emeryt Abramczyk, którego WASPOL zbankrutował chociaż handlowali wódką (sic), dwóch młodych radnych o nieznanych osiągnięciach, Rojek więcej go widać w urzędzie niż w pracy w PWiK, Nasiadka biega z jajkami po urzędzie, Białek kompletnie nie znam podobnie co robi Łada czy członkini partii Borowskiego. Mam szacunek do ludzi ale o taką ci elytę chodzi, i jeszcze gnębioną przez PiS. Na czym te gnębienie polega, wytłumacz może pokrótce. Co do menadżerki tych elyt wyszkowskich to za Rutkowskiego kojarzonego z PiS w TBSach budowano bloki a za menadżera Siekierskiego z PO to nijak się nie da, a nawet trzeba czynsze w WTBS umarzać co niektórym. Okupacja pisowska jaka okupacja ? Poprzewracało wam się w głowach bo nie wiecie co to była okupacja hitlerowska. Czy bieganie z świeczkami pod sąd rejonowy to mus wychwalania PiS ?
Dodane przez Człowiek Orkiestra, w dniu 05.10.2017 r., godz. 09.36
A czy fakt, że Pan kapelmistrz na wyjazdy zagraniczne czy konkursy "zatrudnia" do Młodzieżowej Orkiestry zawodowych muzyków na pewno zasługuje na takie wyróżnienie?Oczywiście, nie ma ludzi kryształowych, ale to jest chyba zwykłe oszustwo...
Honorowy
Dodane przez Felek, w dniu 05.10.2017 r., godz. 12.44
Czy slowo HONOROWY oznacza tutaj HONOROWY?
Do anonima z 5.10.2017
Dodane przez Anonim, w dniu 05.10.2017 r., godz. 14.41
🖒

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl