Seniorzy bez przełamania

(Zam: 28.09.2017 r., godz. 14.44)

Oba zespoły seniorskie Bugu Wyszków nie zdołały przerwać złej passy, która towarzyszy im w rozgrywkach odpowiednio IV ligi i ligi okręgowej. Pierwszy zespół przegrał w Mławie z miejscową Mławianką, drugi natomiast uległ u siebie Escoli Warsszawa.

Spotkanie Mławianka Mława – Bug Wyszków odbyło się w sobotę 23 września. Spotkanie, zapowiadające się na wyrównany pojedynek, było takim jedynie przez pierwsze 45 minut. Po pierwszej połowie rywale prowadzili 1:0 i wynik spotkania nadal wydawał się sprawą otwartą. Na początku drugiej odsłony czerwoną kartką za niesportowe zachowanie ukarany został, niestety, Maciej Bala i od tego momentu rywale grali w przewadze. Wyszkowski zawodnik zasługuje jednak na usprawiedliwienie, ponieważ we wspomnianej sytuacji został najpierw sfaulowany, a następnie sprowokowany przez byłego piłkarza Bugu, a obecnie Mławianki, Nazara Lituna. Od tego momentu gra wyszkowian całkowicie się załamała. Rywale zdobyli trzy bramki w ciągu niespełna dziesięciu minut, a na kwadrans przed końcem meczu ustalili jego wynik na 5:0. O tym meczu należy jak najszybciej zapomnieć i spokojnie przygotować się do meczu z Mazurem Gostynin, który odbędzie się za dwa tygodnie na stadionie rywali. W najbliższej kolejce wyszkowska drużyna pauzuje.

MKS Przasnysz – Korona Ostrołęka 0:1
Lepiej, ale niestety nie na tyle, żeby zdobyć punkty, zaprezentowała się drużyna rezerw Bugu. Podopieczni trenera Arkadiusza Mielczarczyka zmierzyli się na własnym boisku z dobrze znanymi z rozgrywek A-klasy rywalami z Escoli Varsovia Warszawa. Pierwsza połowa była wyrównana. Najpierw prowadzenie wyszkowskiej drużynie dal Przemysław Nasiadka, rywale wyrównali tuż przed gwizdkiem oznajmiającym koniec pierwszej odsłony. W drugiej połowie Bug ponownie wyszedł na prowadzenie, tym razem na listę strzelców wpisał się Adrian Nikodemski. Okres przewagi wyszkowian nie zaowocował jednak kolejnymi trafieniami, wyrównać zdołali za to rywale. Stołeczni dołożyli następnie jeszcze dwie bramki. Gracze rezerw, mimo kilku niezłych sytuacji, nie zdołali już poprawić dorobku bramkowego swojej drużyny. Bug II przegrał 2:4 i nadal pozostaje jedynym zespołem w lidze bez punktów.
Bug II Wyszków – Escola Varsovia Warszawa 2:4 (1:1)
Bramki dla Bugu: P. Nasiadka, A. Nikodemski.

Mazur II Karczew – Unia Warszawa 0:3
W następnej kolejce piłkarze Bugu II Wyszków zmierzą się na wyjeździe z Unią Warszawa. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 1 października.