Menu górne

Dziś jest 15 sierpnia 2022 r., imieniny Marii, MagdalenySukces Wólki Somiankowskiej

(Zam: 28.09.2017 r., godz. 14.39)

Pierwsze miejsce w kategorii prezentacja stoiska i trzecie w kategorii występ sceniczny otrzymali mieszkańcy Wołki Somiankowskiej podczas VIII Festiwalu Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw, który zorganizowano 9 września w Jabłonnie.

Wydarzenie odbywało się pod honorowym patronatem ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Organizatorami festiwalu byli Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego” i gmina Jabłonna. W tegorocznej edycji uczestniczyło 6 sołectw rywalizujących w 3 kategoriach: prezentacja stoiska, smaki kuchnia regionalna oraz występ sceniczny. Mieszkańcy Wólki Somiankowskiej reprezentowali gminę Somianka. Czynnie zaangażowali się w prezentację gminy na płaszczyźnie regionu Zalewu Zegrzyńskiego. Panie częstowały pyzami z białym serem, pierogami, zupą gulaszową, swojskimi wędlinami oraz wypiekami domowymi: ciastem i chlebem. Ubojnia Bartek promując swoje wyroby serwowała pieczoną polędwicę i tatar. Przez cały czas stoisko oblegali uczestnicy imprezy, wszystkich dodatkowo kusił stół z pięknie i fantazyjnie ułożonymi owocami oraz gorącą czekoladą. Dodatkową atrakcją był minizagajnik, w którym wielu zmierzyło się z dojeniem krowy na czas.
Dzieci i młodzież, które zaprezentowały się artystycznie na festiwalu promowały gminę i sołectwo w cygańskich strojach.
Podczas imprezy uczestnicy mogli oddawać głosy na wybrane sołectwo w trzech kategoriach oraz przyznać nagrodę publiczności.
Oprac. J.P
Źródło somianka.pl

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl