Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaIść za przykładem Maryi

(Zam: 28.09.2017 r., godz. 14.33)

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym przeżywała nawiedzenie kopii Obrazu Jasnogórskiego. Wierni licznie zgromadzeni w kościele 12 i 13 września modlili się przed cudownym obliczem Matki Jezusa.

Peregrynacja odbywa się w 300. rocznicę koronacji Obrazu Jasnogórskiego koronami ofiarowanymi przez papieża Klemensa XI, 100-lecie objawień fatimskich, 25-lecie istnienia diecezji. „Matka Boża w obrazie Częstochowskim odwiedzi nasze wioski i miasta, przejdzie koło naszych domów, zatrzyma się w naszych kościołach i kaplicach. Udzieli nam królewskiej audiencji Królowej i Matki, audiencji, której nie wolno przeoczyć. Ona wszystkich wysłuchuje i na wszystko reaguje, jeśli zwracamy się do Niej z ufnością, wiarą i nadzieją” – napisał biskup warszawsko-praski, arcybiskup Henryk Hoser SAC w liście przed rozpoczęciem peregrynacji.
– Maryja uczy nas, by nawet w sytuacjach trudnych, kiedy jesteśmy zagubieni, nie wiemy co robić, zwrócić się do niej i powtórzyć za nią „Jesteśmy sługami Boga, niech nam się stanie tak, jak on chce”. Wtedy wszystkie niepokoje, troski, zmniejszają się i opadają – podkreślił podczas mszy w Rybienku Leśnym odprawionej 12 września na powitanie obrazu. – Nie potrafimy kochać, być wierni, ofiarni, a ona jest matką pięknej miłości. Ona uczy nas, co to znaczy kochać każdego człowieka, najbliższych. Tych, z którymi żyjemy na co dzień trudno kochać, bo znamy ich wszystkie słabości, ale nie dostrzegamy przez to, że mają również zalety – dodał. – Jest matką świętej nadziei. Nasze kalkulacje ludzkie często zawodzą. Jak św. Piotr wołał „Panie, ratuj mnie, bo ginę”, tak my mamy wołać do niej.
Podczas mszy pod przewodnictwem arcybiskupa obraz witali przedstawiciele różnych środowisk, m.in. dzieci i młodzież. Odczytany był również list od sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej.
W ramach nawiedzenia obrazu w kościele w Rybienku Leśnym odbyły się nocne czuwania mieszkańców, adoracja uwielbienia, pasterka maryjna, msze dla młodzieży, dzieci, chorych i starszych, oczekujących potomstwa, mieszkańców Wyszkowa i okolic. Wierni uczestniczyli też w nabożeństwach różańcowych. 13 września odbyło się przekazanie obrazu parafii Kamieńczyk.
Peregrynacja obrazu rozpoczęła się 2 września w Radzyminie – tego dnia w południe na znak jedności wspólnoty Kościoła lokalnego rozbrzmiały dzwony we wszystkich kościołach diecezji. Wizerunek Maryi wędrował będzie do 16 czerwca 2018 r. Peregrynacja zakończy się w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. Obraz odwiedzi dekanaty diecezji warszawko-praskiej – radzymiński (w tym był już Niegów, Mostówka, Lucynów, Rybienko Leśne), jadowski (w tym Kamieńczyk, Loretto, Kiciny), Tłuszcz, stanisławowski, Mińsk Mazowiecki – Narodzenia NMP, Mińsk Mazowiecki – św. Antoniego z Padwy, siennicki, otwocki, Sulejówek, nowodworski, legionowski, wołomiński, Kobyłka, zielonkowski, tarchomiński, bródnowski, rembertowski, aniński, grochowski, praski.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl